نحوه تعویض سیلیس استخر

تعویض سیلیس تصفیه آب

نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی

تعویض سیلیس استخر: داشتن یک استخر برای لذت بردن در هوای گرم یک مزیت بزرگ است که می تواند خاطرات شگفت انگیز و سرگرم کننده زیادی را ایجاد کند. با این حال، استخرها به تنهایی زیبا و تمیز نمی مانند. با ما همراه باشید تا نحوه تعویض سیلیس استخر را در فروشگاه اراسنگ الوند به طور کامل اموزش ببینید.

استخر ها نیاز به تعمیر و نگهداری منظم و یک فیلتر استخر کارآمد دارند تا بتوانند گرد و غبار و ذرات ریز را از آب بیرون بکشند. معمولاً از سیلیس فیلتر شنی برای این منظور استفاده می شود، اما به مرور زمان سیلیس فیلتر استخر می تواند کثیف و آلوده شود که بر عملکرد فیلتر تأثیر می گذارد. شما می توانید برای خرید سیلیس همدان از طریق فروشگاه اینترنتی آراسنگ الوند اقدام کنید.

تعویض سیلیس استخر و عملکرد آن

به جای تعویض کل فیلتر استخر، ماسه را می توان تخلیه کرد و با ماسه جدید جایگزین کرد. شن و ماسه فیلتر استخر معمولاً می تواند زباله های کوچکی به اندازه ۲۰ میکرون و ۱ میکرون برابر با ۱/۲۶۰۰۰ اینچ را فیلتر کند. بهترین ماسه فیلتر استخر ممکن است بتواند ذرات کوچکی به اندازه ۳ میکرون را فیلتر کند، اگرچه بستگی به نوع سیلیس فیلتر استخری دارد که استفاده می شود.

تغییر سیلیس

هنگام تعویض سیلیس استخر چه نکاتی را باید رعایت کرد:

قبل از انتخاب بهترین سیلیس ماسه استخر برای فیلتر شنی خود، بسیار مهم است که نوع شن و ماسه ای که برای استخر شما ایده آل است را تعیین کنید. اندازه دانه، مقدار ماسه و سازگاری آن با سیستم های فیلتراسیون استخر در سطح زمین یا داخل زمین را در نظر بگیرید. برای یافتن نکات مهم خرید و جزئیات بیشتر در مورد ویژگی های ضروری محصول، ادامه مطلب را بخوانید.

انواع روش ساخت فیلتر شنی استخر:

ماسه فیلتر استخر می تواند در سه نوع رایج باشد که برای به دام انداختن موثر خاک و زباله برای تمیز نگه داشتن آب استخر، از جمله سیلیس، زئولیت و ماسه شیشه ای طراحی شده اند.

سیلیس فیلتر شنی:

ماسه صافی استخر سیلیسی رایج ترین نوع مورد استفاده است. ارزان است، پیدا کردن آن آسان است و می تواند ذرات را تا ۲۰ میکرون، که تقریباً ۰٫۰۰۰۸ اینچ است، فیلتر کند. ماسه سیلیس از کوارتز آسیاب شده ساخته شده است و دارای لبه های ناهمواری است که به به دام انداختن ذرات کمک می کند.

زئولیت فیلتر شنی:

شن و ماسه فیلتر استخر زئولیت از مواد معدنی سنگ های آتشفشانی ساخته شده است و می تواند بقایای کوچک به اندازه ۱۰ میکرون را فیلتر کند و به آن یک لبه کمی نسبت به ماسه فیلتر سیلیسی استخر می دهد. با این حال، ماسه زئولیت همچنین قادر به اتصال با کلرامین ها برای کمک به حفظ تعادل کلر در آب استخر است.

نحوه تغییر سیلیس

ماسه شیشه ای فیلتر شنی:

ماسه فیلتر استخر شیشه ای بهترین گزینه برای حذف ذرات بسیار ریز از آب استخر است. این جایگزین برای شن و ماسه سیلیس از شیشه بازیافتی ساخته شده است و می تواند زباله هایی به اندازه ۳ تا ۵ میکرون را جذب کند و گزینه خوبی برای استخرهایی است که مشکلات مکرر جلبک دارند. این به این دلیل است که در حالی که اندازه جلبک ها اغلب ۳۰ میکرون است، هاگ های جلبک می توانند بسیار کوچکتر باشند و به آنها اجازه می دهد از طریق شن سیلیس بلغزند و مشکلات جدیدی در استخر ایجاد کنند.

اندازه دانه برای تعویض سیلیس استخر

اندازه دانه سیلیس فیلتر استخر را می توان بر حسب اینچ اندازه گیری کرد، اما به دلیل اندازه سیلیس، بیان آن در میلی متر آسان تر است. برای اینکه یک فیلتر شنی به درستی کار کند، نیاز به دانه های شنی با اندازه مناسب دارد. اگر دانه‌ها خیلی کوچک باشند، جریان آب از طریق فیلتر می‌تواند آنها را جارو کند و به جای تمیز کردن آب، بخش زیادی از سیلیس را به داخل استخر فشار دهد.

دانه‌هایی که خیلی بزرگ هستند از فیلتر خارج نمی‌شوند، اما در فیلتر کردن صحیح ذرات کوچک نیز مؤثر نیستند. با در نظر گرفتن این موضوع، اندازه دانه ایده آل برای فیلتر آب استخر بین ۰٫۴۵ میلی متر تا ۰٫۵۵ میلی متر یا ۰٫۰۱۸ اینچ تا ۰٫۰۲۲ اینچ است. هرگز از شن و ماسه صنعتی یا بازی در فیلتر استخر استفاده نکنید. به خوبی کار نمی کند و می تواند به سیستم فیلتراسیون آسیب برساند.

تعویض سیلیس استخر چه زمانی باید انجام شود؟

به طور متوسط، تعویض سیلیس استخر باید هر ۳ تا ۵ سال یکبار تعویض شود. اگر استخر شفاف بماند، ممکن است طولانی ‌تر باشد، یا اگر فیلتر همیشه کار کند، کوتاه ‌تر باشد. لبه های دندانه دار سیلیس فرسوده می شوند و با بالا رفتن سن شن صاف می شوند. امیدوارم که این مقاله از سایت اراسنگ الوند مورد پسند شما واقع شده باشد.

سخن نهایی

در این مقاله به نحوه تعویض سیلیس استخر و زمان مناسب آن پرداختیم. این ماده برای تصفیه آب استخر بسیار مناسب بوده و می توان برای جذف آلودگی و آلایندگی های آب مورد استفاده قرار گرفت. این ماده را پس از مدت معینی که در  این مطلب به آن اشاره نمودیم، بهتر است تعویض نمود. سیلیس همدان برای شفاف سازی آب استخر نیز مورد اسفاده قرار می گیرد. شما می توانید برای خرید سیلیس از طریق فروشگاه اینترنتی آراسنگ الوند اقدام کنید.

روش تغییر سیلیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.