سیلیس تصفیه کوارتز

سیلیس تصفیه کوارتز

سیلیس تصفیه کوارتز، مبحثی که سایت آراسنگ الوند قصد دارد در این مقاله در مورد آن برای شما توضیح دهد. امیدوارم که این توضیحات بتواند کمک زیادی به شما برای اطلاع از سیلیس تصفیه کوارتز و خرید انواع سیلیس کند.
سیلیس چیست: سیلیس، نوعی مواد معدنی می باشد که مواد تشکیل دهنده آن از سیلیکون و اکسیژن می باشد. جرم پوسته زمین از ۵۹ درصد سیلیکات تشکیل شده است. از سنگ سلیس در تصفیه آب و کوارتز با خلوص ۹۹ درصد استفاده می کنند. سنگ سیلیس کاربردهای فراوان دارد به عنوان مثال: در صنایع شیشه – ریخته گری – سرامیک

تولید سیلیکون

بیشتر سیلیسیم به عنوان فروآلیاژ فروسیلیس یا منگنز سیلیکون تولید می شود که منحصراً در ساخت فولاد استفاده می شود. سیلیکون ، به عنوان فروآلیاژ ، مهمترین اکسید کننده در ساخت فولاد است. سیلیکون نیمه رسانا بیشتر با واکنش پودر خام فلز با مخلوط گازی هیدروژن و کلرید هیدروژن در یک بستر سیال ساخته می شود. محصول اصلی SiHCl 3 به صورت جزئی تقطیر می شود و سپس توسط هیدروژن کاهش می یابد و سپس بر روی یک رشته پیش سیلیکونی که تا حدود ۱۱۵۰ درجه سانتی گراد گرم می شود ، رسوب می کند. در صورت لزوم ممکن است سیلیس تصفیه کوارتز بیشتر با تصفیه منطقه انجام شود. مواد شوینده به طور کلی پس از رشد کریستال اضافه می شوند.

اندازه ‌گیری سیلیس در آب برای تصفیه کوارتز

به دلیل اینکه سیلیس به طور آزاد در طبیعت موجود نیست، اندازه‌گیری سیلیس در آب یا ترکیبات دیگر به شکل سیلیس آزاد (SiO2) در کوارتزهای دانه بزرگ و کوارتزهای دانه ریز (فلینت، جاسپر و …) قابل اندازه‌گیری می‌باشد. با توجه به اینکه کوارتزها متنوع می‌باشند اما ترکیبات اصلی سازنده آن‌ها، شن، ماسه و تخته سنگ‌ها هستند. در ترکیبات سیلیکات‌ها و سایر فلزات به فراوانی سیلیکون‌ها (Si) مشهود هستند. لازم بذکر است که در سنگ‌هایی همانند گرانیت، بازالت و … سیلیکات یافت می‌شود. به همین جهت سیلیکون Si همیشه به شکل (SiO2) در خاک، آب و رسوبات قابل اندازه‌گیری می‌باشد. مقدار سیلیکات موجود در سنگ‌ها متفاوت است و بازه‌ای بین ۷ تا ۸۰ درصد است. همچنین در خاک‌های ساده بازه‌ای بین ۵۰ تا ۸۰ درصد و در آب‌های زیرزمینی به مقدار تقریبا ۱۴ میلی‌گرم بر لیتر مشهود است. اندازه‌گیری سیلیس در آب به روش Molybdosilicate Method بر طبق استانداردهای متد قابل اجرا می‌باشد.

سیلیس در آب به چه صورت می باشد؟

در آب سیلیس به صورت H4SiO4 و H3SiO4 موجود می‌باشد. سیلیس در مجاورت منیزیوم ممکن است تشکیل رسوب بدهد و در توربین‌های بخار یا بویلرها ته‌نشین گردد. از طرف دیگر سیلیس را به عنوان فلزی قابل ردیاب، غیرضروری در سراسر کره زمین می‌شناسند اما اندازه‌گیری سیلیس موجود در آب، خاک و مواد غذایی برای محیط حیوانات و در بدن‌شان ضروری است بخاطر آنکه گونه‌هایی از این سیلیس سرطانزا هستند. لازم بذکر است که در استاندارد EPA و سایرین، میزانی برای مقدار سیلیس آب آشامیدنی ذکر نشده است.

سیلیس تصفیه کوارتز موضوعی بود که وبسایت آراسنگ الوند در این مقاله قصد داشت به طور مختصر و مفید برای شما توضیح دهد. شما در برای خرید انواع سیلیس و اطلاع ازآخرین قیمت سیلیس می توانید به سایت ما مراجع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.