با ما تماس بگیرید

 • کیلومتر 45 همدان، ملایر
 • ۱۹–۰۸۱۳۲۳۱۳۵۱۷
 • arasang.alvand1@gmail.com
 • ۸صبح الی ۵ بعد ازظهر

مسباره  

دسته : برچسب ها : ,

مسباره یا پودر مس نوعی ماده معدنی با سختی بالا است که در کاربردهای صنعتی متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت هر تن مسباره به فاکتورهای مختلفی وابسته است و شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت مسباره با کارشناسان متخصص این حوزه در شرکت آراسنگ الوند تماس بگیرید.
ما در مجموعه آراسنگ به فروش مسباره با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت می‌پردازیم و شما می‌توانید پس از اطلاع از قیمت این محصول، به خرید مسباره از سایت ما بپردازید.

از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرید:

تلفن همراه کارشناسان فروش:

تلفن همراه کارشناس معدن:

توضیحات

مسباره؛ ماده‌ معدنی دارای سختی بالا است که در صنعت سندبلاست جهت آماده سازی و تميز كاری سطوح استفاده می‌شود. در زمان جداسازی آهن از کوره ذوب آهن، مسباره را از ناخالصی‌های سنگ آهن جداسازی می‌کنند. در هنگام ذوب در کارخانه، ناخالصی مسباره روی فلز مذاب شناور می‌شود و گرانول زاویه به وجود می‌آید. این مواد یا به عنوان زباله دفع می‌شود یا این که به عنوان ساینده مانند گارنت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پودر مس (مسباره) ترکیبی از سیلیکات و اکسیدهای فلزی است که بعد از سرد شدن، به صورت مواد ناخالص باقی می‌ماند. این مواد به صورت جامد در صنعت‌های سندبلاست و شات بلاست برای تمیز کاری و رنگ آمیزی سطوح، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مسباره مس؛ در انواع مختلف وجود دارد که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارد. مسباره مات و مسباره براق دو نوع باکیفیت و مرغوب این عنصر هستند. در ادامه به توضیح درباره مسباره چیست، قیمت مسباره، مسباره سند بلاست و راهنمای خرید مسباره خواهیم پرداخت. در صورت تمایل به خرید مسباره و یا استعلام از قیمت هر تن مسباره و قیمت مسباره کیلویی با کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی آراسنگ الوند تماس بگیرید.

مشخصات مسباره

مسباره، یک محصولی است که از فرایند استخراج مس از معدن، به دست می‌آید؛ مسباره چگالی و سختی بالایی دارد و به همین دلیل سرعت و تمیزی بیشتری نسبت به سایر مواد ساینده دارد؛ در این ماده درصد کمی از سیلیکا وجود دارد و این درصد کم، خطری برای سلامت انسان ندارد.

انواع مسباره

دو نوع مسباره وجود دارد که هرکدام کاربرد منحصر به فرد خود را دارا می‌باشند؛ در ادامه به بررسی انواع مسباره می‌پردازیم:

مسباره مات

مسباره مات، یکی از مهم ترین محصولاتی است که از فرایند استخراج مس، حاصل می‌شود؛ این محصول، اگر در مجاورت هوا قرار گیرد، به سرعت سرد می‌شود؛ از ویژگی دیگر این محصول می‌توان به چگالی بالای آن اشاره کرد و استفاده از آن بسیار به صرفه است از مسباره ی مات می‌توان 3 بار استفاده کرد.

مسباره براق

این محصول، یک بار مصرف بوده و چگالی و قیمت پایین تری نسبت به مسباره مات دارد و استفاده از آن بیشتر در فضاهای باز کاربرد دارد.

انواع مسباره

مسباره سندبلاست چیست؟

یکی از ماده‌های معدنی که سختی بالایی دارد؛ پودر مس است. این پودر ترکیبی از سیلیکات و اکسیدهای فلزی پیچیده است که بعد از سرد شدن، مواد ناخالص باقی می‌ماند. به این ناخالصی باقی مانده مس یا شن سند بلاست می‌گویند. بخش اول کلمه سندبلاست به معنی ماسه است. در سندبلاست از مواد مختلفی مثل ماسه سیلیس، یخ، سرباره مس (گریت)، سرباره آهن، آب و… استفاده می‌شود که هرکدام در کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

مزیت مسباره نسبت به سیلیس چیست؟

مسباره، ماده ای است که هیچ گونه آلودگی محیط زیستی ایجاد نمی‌کند و با توجه به حجم زیاد آن در کره زمین نسبت به سیلیس قیمت کمی دارد. از جمله مزایای مسباره نسبت به سیلیس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرعت بالاتر
 •  كاهش بهاي تمام شده
 • توليد گرد و غبار كمتر
 •  افزايش راندمان كار
 • افزايش بالاتر كيفيت سطح
 •  حافظ سلامت كاركنان
 • سیليكاي آزاد(متبلور)كمتر از 1%
 •  گوشه دار.

مزیت مسباره نسبت به سیلیس چیست؟

کاربرد مسباره چیست؟

با استفاده از تجهيزات بلاستينگ فشار قوي، مسباره مناسب ترين ماده از نظر كيفيت و قيمت براي از بين بردن زنگ، رسوبات و آماده سازي سطوح براي رنگ آميزي است كه در صنايع كشتي سازي، ساخت پل ، صنعت فولاد سازي و غیره، بكار مي رود؛ در ادامه صنایعی که مسباره در آن‌ها کرابرد دارد را بررسی می نماییم.

 1. پالايشگاهها
 2. سكوهاي نفتي
 3. پتروشيمي
 4. صنايع دريايي و كشتي سازي
 5. خطوط لوله
 6. نيروگاهها
 7. صنايع سيمان
 8. صنايع قطعه سازي

 دلايل انتخاب مسباره به جاي ماسه سيليس

نظر به اينكه استفاده از ماسه سيليس به عنوان ساينده اي كه عموميت بيشتري نسبت به ساير ساينده‌ها در كشورمان داراست ارزيابي اين محصول با ماسه سيليس به صورت ذيل مطرح ميگردد. با توجه به تقسيم بندي ساينده‌هاي سرباره اي در استاندارد  SSPC-AB1   مسباره با داشتن حداقل سليكاي آزاد (سیليس متبلور) زير 1%، در دسته  Aقرار دارد ، كه هيچگونه آلودگي زيست محيطي را بوجود نمي آورد.

در حالي كه درصد سیليس آزاد در ماسه سيليس با توجه به درجه خلوص آن به بالاي 90% ميرسد  كه غبار حاصل از آن طي عمل بلاستينگ عامل دو بيماري خطرناك سيليكوسيس و سرطان ريه ميگردد .

حداقل ميزان سختي سرباره مس(مس باره)  مبني به استاندارد (ISO-11127-4 ) هفت موس ميباشد كه به روش اسلايد شيشه اي اندازه گيري ميشود و در مقايسه با ماسه سيليس به مراتب  داراي سختي بالاتري است. كه در نتيجه برخورد اين ساينده با سطوح، پاكسازي هرگونه جرم و زنگ،اكسيدهاي نوردي، و پوششهاي قديمي با ضخامتهاي بالا به راحتي انجام پذير ميباشد و آماده سازي سطح با فراهم شدن بيشترين چسبندگي ميان سطح و پوشش به بهترين نحو ممكن فراهم ميگردد.

بالا بودن چگالي مسباره (3.5gr /cm 3) عامل ديگري است كه باعث تسريع در عمل بلاستينگ ميگردد. ساينده با شتاب بيشتري به سطح برخورد ميكند. حداقل چگالي در استاندارد  ISO-11127-3    3/3 گرم بر سانتیمتر مکعب تعريف شده است.

مسباره؛ بعلت دارا بودن شكلي نامنظم و چند وجهي و برخورداري از گوشه‌هاي تيز قادر به برداشتن هر گونه آلودگي از روي سطح بوده و بهترين زبري و رافنس را روي سطح ايجاد ميكنند كه در نتيجه آن تعداد نقاط فعال فلزي افزايش يافته و  بالاترين چسبندگي ميان  پوشش و سطح فراهم ميگردد .

قابليت بازيافت و استفاده مجدد به دليل بالا بودن خواص فيزيكي دليل ديگري است كه مقرون به صرفه بودن مسباره را توجيه مي نماييد.

ميزان مصرف ماسه سيليس براي پاكسازي سطح تا رسيدن به درجه تميزي سطح   SA2 1/2    منطبق با استاندارد 055900 – SIS سوئدي براي هر سطح مربع 40 كيلوگرم ميباشد. اين در حالي است كه براي مسباره به 30 كيلوگرم تقليل پيدا ميكند. بدان معني كه ميزان مصرف مسباره %33 پايين تر از ماسه سيليس مي باشد.

نرخ پاكسازي ماسه سيليس 12 متر مربع در ساعت ميباشد،اما مس باره قادر خواهد بود تا 20 مربع را در ساعت پاكسازي نمايد. در واقع سرعت پاكسازي و راندمان مسباره 67% بالاتر از ماسه سيليس است.

فشار مورد نیاز برای کار با دستگاه کمپرسور:

آيا ميدانيد در حالت نرمال چه فشاري مورد نياز است؟ معمولاً براي كار با دستگاه كمپرسور فشاري معادل 7 بار (100psi) مورد نياز مي باشد؛ كه اگر فشار نازل دستگاه شما از 100 psi به 90psi  تقليل پيدا كند. به دليل افت فشار براي بلاستينگ قطعه مورد نظر به 15 دقيقه زمان بيشتر و همچنين مواد ساينده بيشتري نياز خواهيد داشت. در واقع با هر واحد افت فشار، فشار دستگاه5/1درصد افت كيفي توليد به همراه خواهد داشت و به ساينده و زمان بيشتري نياز پيدا خواهيد كرد.

نکات مهم در هنگام خرید مسباره

نکات مهم در هنگام خرید مسباره:

برای خرید مسباره بهتر است پیش از خرید به نکات مهمی از جمله مشخصات محصول توجه داشته باشید. برخی از نکات مهم که باید قبل از خرید مسباره سندبلاست به  آن توجه داشته باشید عبارتند از:

 • در صورتی کع می‌خواهید چند بار از مسباره استفاده کنید؛ مسباره مات برای شما مناسب تر است.
 • هنگام خرید مسباره به نوع آن توجه کنید. برای مثال اگر برای شما مسباره براق مناسب تر است؛ آن را خریداری کنید.
 • قبل از خرید مسباره، سایز گریت آن را تعیین کنید. البته شما می‌توانید از کارشناسان مجموعه آراسنگ الوند نیز برای تعیین این اندازه کمک بگیرید.
 • کیفیت و نوع کاربرد مسباره در قیمت آن تاثیر میگذارد.

قیمت هر تن مسباره:

گروه صنعتی آراسنگ الوند، یکی از برترین تولید کنندگان برتر مسباره و گارنت و دیگر محصولات مانند آنتراسیت، مل و غیره، است. ما در این محتوا از فروشگاه اینترنتی آراسنگ الوند برای شما نکات مهم در هنگام خرید مسباره را قرار داده ایم که پیشنهاد می‌شود پیش از خرید، حتما آنها را مطالعه نماید. همچنین اگر می‌خواهید از قیمت هر تن مسباره و قیمت مسباره کیلویی مطلع شوید، با کارشناسان ما در این مجموعه در تماس باشید.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مسباره  ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *