با ما تماس بگیرید

 • کیلومتر 45 همدان، ملایر
 • ۱۹–۰۸۱۳۲۳۱۳۵۱۷
 • arasang.alvand1@gmail.com
 • ۸صبح الی ۵ بعد ازظهر

پودر میکا (Mica)

دسته : برچسب :

میکا (Mica )

میکا گروهی از ترکیب های پیچیده سیلیکات آلومینیوم آبدار و فلزهای قلیایی است که آب ترکیب همه آنها به صورت هیدروکسیل بوده و بیشتر آنها دارای یک یا چند عنصر دیگر مانند آهن، منیزیم، لیتیم و فلوئور هستند. کانی های اصلی گروه میکا، مسکوویت، فلوگوپیت، بیوتیت، لیپدولیت هستند که از میان آنها، مسکوویت و فلوگوپیت ارزش اقتصادی بیشتری دارند.

از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرید:

تلفن همراه کارشناسان فروش:

تلفن همراه کارشناس معدن:

توضیحات

میکا دارای دو خاصیت مقاومت حرارتی و مقاومت الکتریکی بالا است، از این رو دارای کاربرد بالای است. از این رو خرید پودر میکا برای افراد فعال در حوزه مصارف بهداشتی، مصارف آرایشی، مصارف ساختمانی و … نیاز است  و شما برای خرید آنلاین و اطلاع از قیمت میکا می توانید با سایت آرا سنگ الوند در تماس باشید.

پودر معدنی میکا گروهی از ترکیب های پیچیده سیلیکات آلومینیوم ابدار و فلزهای قلیایی می باشد که آب ترکیب تمامی آن ها به صورت هیدورکسل می باشد و اکثر آن ها دارای یک یا چندین عنصر دیگر مثل منیزیم، لیتیم، فلوئور و آهن هستند. در بین آن ها مسکوویت و فلوگوپیت دارای ارزش اقتصاد بالاتری هستند.

میکا (Mica) چیست؟

میکا؛ گروهی از ترکیب های پیچیده سیلیکات آلومینیوم آبدار و فلزهای قلیایی است که آب ترکیب همه آنها به صورت هیدروکسیل بوده و بیشتر آنها دارای یک یا چند عنصر دیگر مانند آهن، منیزیم، لیتیم و فلوئور هستند. کانی های اصلی گروه میکا، مسکوویت، فلوگوپیت، بیوتیت، لیپدولیت هستند که از میان آنها، مسکوویت و فلوگوپیت ارزش اقتصادی بیشتری دارند و نرخ آن ها از قیمت میکا بیشتر است.

اصلی ترین میکای مصرفی در صنعت، نوعی مسکوویت است که به فراوانی در طبیعت یافت می شود و خواص عالی الکتریکی دارد. معمولی ترین کانی این گروه بیوتیت است. صنعت امروزی میکا؛ به دو شیوه کار می کند:

 1. تولید کنندگان میکای ورقه ای
 2.  تولید کنندگان میکای خرد شده

گفته می شود که بهره برداری از میکا در هند، پیشینه ای 2000 ساله دارد و فروش و خرید پودر میکا ابتدا در آن جا آغاز شد. در آغاز، در پزشکی و داروسازی و سپس اندک اندک در رشته های گوناگون کاربرد یافته است و واژه لاتین میک (Micate) به معنی درخشنده یا براق است که نخستین بار توسط اگریکولا در سال 1546 میلادی به کار گرفته شده است. در سده نوزدهم میلادی در ایالات متحده امریکا، میکا، در پنجره های کوچک بازدید کوره کاربرد داشته است. در ادامه ی این مقاله به کاربرد میکا، رنگ میکا چیست و راهنمایی جهت خرید پودر میکا از فروشگاه اینترنتی آراسنگ الوند خواهیم پرداخت.

خرید پودر میکا

میکاها، مسکویت و بیوتیت

میکاها؛ زیرگروه مهمی از فیلوسیلیکات ها  یا سیلیکات های ورقه ای هستند که در رنگ های متفاوت مانند میکای سیاه است. از مهم ترین آن ها می توان به مسکویت ، بیوتیت ، فلوگوپیت، ورمیکولیت و لپیدولیت اشاره نمود. نام میکا احتمالاً از واژه یونانی به معنی درخشان و براق گرفته شده است. نام مسکویت از شهر مسکو گرفته شده است . مسکویت بیشترین خاصیت تورق را در بین میکاها دارد. به صورت پولکی، پرمانند و کروی نیز مشاهده می شود. ورقه های نازک مسکویت بی رنگ و شفاف بوده ولی ورقه های ضخیم آن به رنگ های زرد، قهوه ای، سبز و قرمز دیده می شود.

میکا به نقل از ویکی پدیا:

میکا گروهی از ورق‌های سیلیکات کانی با داشتن درجه کاملی از رخ است.[۵] ترکیبات این کانی تشکیل شده از یک سیلیکات آبدار آلومینیوم به همراه پتاسیم یا سدیم است که دارای اشکال گوناگونی می‌باشد. ترکیبات سنگ میکا از اکسیژن و سیلیسیم و آلومینیوم و پتاسیم و مقداری ناخالصی دیگر است. میکاها حدود ۴٪ از کانی‌ها را تشکیل می‌دهد. از ویژگی های مهم میکا مقاومت الکتریکی و حرارتی بالا میباشد.

قبل از خرید نام بیوتیت به افتخار فیزیکدان فرانسوی جی . بی. بیوت انتخاب شده است. بیوتیت به صورت توده های ورقه ای نامنظم، پولکهای پراکنده، انبوهه های فلسی شکل و یا شش گوشه دیده می شود . رنگ بیوتیت سبز تیره، قهوه ای تا سیاه و به ندرت به صورت زرد روشن است. ورقه های نازک بیوتیت دودی است. قیمت میکا در هر کدام از نوع های آن متفاوت است.

مسکوویت مهم ترین کانی میکا

کانی های خانواده میکا از سیلیکات ها صفحه ای هستند که شامل موسکویت ، بیوتیت ،فلوگوپیت ،لپیدولیت وناترولیت می گردند. موسکویت مهم ترین و فراوان ترین کانی صفحه ای این گروه به شمار می رود.

بلورهای این گروه تخت بوده وسیستم تبلور منوکلینیک دارند ولی معمولاً ارتورومبیک یا هگزاگونال به نظر میرسند .کانی ها دارای رخ مشخص می باشند و چنانچه با نوک پهن وسیله ای ضربه ای به روی صفحه رخ تمام ،کانی های گروه میکا وارد گردد یک شکل شش شعاعی به وجود می آید.همه آنها حاوی بنیان هیدرو کسیل و اکثر آنها محتوی عناصری چون آهن، منیزیم، لیتیموفلورین هستند وعلاوه بر آن تعدادی کانی های دیگر را نیز شامل می شوند.

اکسید شدن، رشد درهم و مواد محصور در بین لایه ها ممکن است میکای الوان، لکه دار و یا ابر مانند را به وجود آورد .میکا را بر اساس اندازه به دو دسته اصلی میکای ورقه ای و میکای خرد شده تقسیم می نمایند. میکای ورقه ای مناسب جهت استفاده در کارهای الکتریکی است و به عنوان ورقه عایق در ابزار الکتریکی و شمع هواپیما و درساختمان  اطو و…به کار میبرند. قیمت میکا ورقه ای و خرده شده با هم متفاوت است. از  این رو در زمان خرید پودر میکا با توجه به نیاز خود اقدام به خرید نمایید.

محیط های پیدایش مسکویت و بیوتیت

مسکویت یکی از کانی های مهم سنگ های آذرین درونی اسیدی مثل گرانیت ها و پگماتیت ها است. ابعاد بلورهای مسکویت در داخل پگماتیت ها گاهی به چند ده سانتی متر می رسد. در سنگ های دگرگونی مثل شیست ها و گنیس ها نیز مسکویت به فراوانی یافت می شود . یکی از سوالات این است که سریسیت چیست؟در بعضی از سنگ های شیستی، پولک های ریز مسکویت به صورت انبوه های رشته ای با جلای ابریشمی ظاهر می شود که به آن سریسیت می گویند. سریسیت به صورت ثانویه از تجزیه و دگرسانی کانی هایی مثل فلدسپات، آندالوزیت، توپاز، کیانیت و اسپودمن حاصل می شود. شما برای خرید پودر میکا به شناخت انواع میکا نیاز داشته تا محصولی مناسب را انتخاب نمایید.

بیوتیت را می توان در بسیاری از سنگ ها مشاهده نمود. این کانی در سنگ های آذرین مختلف از جمله در گرانیتها، پگماتیتها، دیوریتها، گابروها و حتی پریدوتیتها دیده می شود. همچنین بیوتیت در سنگ های آذرین خروجی نیز مشاهده می شود. قیمت میکا در انواع گوناگون با هم متفاونت هستند. در سنگ های دگرگونی در گستره وسیعی از شرایط دما و فشار تشکیل می شود و علاوه بر سنگ های دگرگونی از نوع همبری، در سنگ های دگرگونی ناحیه ای نیز مشاهده می گردد. ورمیکولیت نیز از سنگ میکاهایی است که عمدتاً از دگرسانی بیوتیت حاصل می شود. استیلپنوملان کانی مشابه بیوتیت است که در سنگهای دگرگونی مثل شیست ها و سازنده های آهن نواری دیده می شود.

قیمت میکا

کاربردهای بیوتیت و مسکویت

بیشترین سنگ میکایی که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد مسکویت و فلوگوپیت است ولی بیوتیت نیز دارای استفاده های فراوانی در صنایع مختلف است. غیر از چند مورد، کاربرد این دو کانی مشابه یکدیگر می باشد. در صنعت، میکاها به دو شکل عمده مصرف می شوند:

 • میکای ورقه ای
 • میکای پودری.

پودر میکا چیست؟

رنگدانه‌های میکای زیادی وجود داشته که برخی طبیعی و برخی مصنوعی هستند. بیشتر رنگ‌های پودر میکای طبیعی شامل سفید، زرد، خاکستری و برخی از سایه‌های قهوه‌ای است. پودر میکای کاملا طبیعی از سنگی به نام مسکویت به دست می‌آید.

برای خرید میکای معمولی، توانسته مسکویت را انتخاب کرده که یک سنگ دگرگونی است. مسکوویت یک ماده معدنی سیلیکات است و سرشار از پتاسیم و آلومینیوم هستند که شکل بسیار عجیبی دارد. این به این دلیل است که مسکوویت اغلب در ورقه‌های نازک، شفاف و تا حدودی براق ایجاد می‌شود. مسکوویت با وجود نازک و ظریف بودن، در واقع یک ماده بادوام بوده که امروزه برای ایجاد پودر میکا مهم است.

مسکوویت از طریق یک فرآیند آسیاب طولانی به پودر میکا تبدیل می‌شود. این فرآیند سنگ زنی این سنگ کریستالی را به پودر بسیار ریز تبدیل می‌کند که توانسته برای پروژه‌ها و کاربردهای مختلف استفاده شود. میکای مصنوعی در آزمایشگاه ساخته می‌شود و برخی ممکن است آن را به میکای طبیعی ترجیح دهند زیرا می‌تواند رنگ‌های زنده تری به دست آورد. قیمت میکا پودر شده نسبت به سنگ آن به دلیل سپری کردن مراحل فرآوری در کارخانه گران تر است.

انواع پودر میکا

در زمان خرید میکا باید با انواع آن آشنایی داشته تا توانسته مناسب ترین نوع را انتخاب نمایید. به طور کلی زمانی که پوسته ای از سنگ میکا جدا شود، پودر میکا به وجود می آید که شامل یکی از انواع زیر براساس حالت مختلف، شکل ظاهری و حالت استفاده است:

 • مسکویت
 • بیوتیت
 • لیپدولیت
 • فلوگوپیت
 • سفید
 • ورقه‌ای
 • بلوکی
 • پانچ میکا
 • فیلم میکا
 • خرد شده
 • پودر شده
 • کتابی.

پودر میکا

کاربرد پودر میکا در صنایع

به دلیل این که پودر میکا به موادی که با آن ترکیب می‌شود یک پوشش درخشان و شگفت‌انگیزمی‌دهد و همچنین بسیار سازگار بوده و به خوبی با چسب، رزین اپوکسی، رنگ و موارد دیگر مخلوط می‌شود، بسیار پرکاربرد است. در ادامه شما را با آن آشنا می‌کنیم.

استفاده از پودر میکا برای تولید صابون خانگی

اگر از هیچ رنگدانه‌ای برای رنگ‌آمیزی صابون‌های خود استفاده نکنید، به ناچار سایه‌های خنثی و کسل‌کننده‌ای خواهند داشت. اگر می‌خواهید صابون‌های شما رنگ‌های هیجان‌انگیزتری داشته باشند بدون اینکه توانایی تمیز کردنشان را از بین ببرند، می‌توانید به راحتی کمی پودر میکا اضافه کنید. البته، قبل از اینکه صابون را به شکل نوار در آورید، باید پودر میکا را اضافه کنید. همچنین باید به این فکر کنید که خرید میکا پودر شده در کدام نوع لازم است. رنگ‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد و حتی می‌توانید رنگ‌های مختلف را با هم ترکیب کنید تا سایه‌ای منحصربه‌فرد به دست آورید.

بسیاری از صابون سازان دوست دارند از رنگ‌هایی استفاده کنند که مکمل رایحه صابونی باشد. به عنوان مثال، اگر یک صابون با عطر گل رز درست می‌کنید، چرا از پودر میکا با سایه صورتی روشن استفاده نکنید؟ از طرف دیگر، اگر می‌خواهید صابونی با رایحه مرکبات با طراوت درست کنید، می‌توانید بین رنگ‌هایی که یادآور مرکبات هستند مانند سبز لیمویی، نارنجی یا زرد یکی را انتخاب کنید. شما برای تهیه این محصول و اطلاع از قیمت میکا پودر شده با کارشناسان وبسایت آرا سنگ الوند در ارتباط باشید.

فروش پودر میکا

استفاده از پودر میکا برای ساخت شمع

درست مانند ساختن صابون خانگی، ساخت شمع در خانه یکی دیگر از سرگرمی‌های رایج بسیاری از مردم است. همچنین مانند صابون، شمع‌ها می‌توانند شکل‌ها، اندازه‌ها، رنگ‌ها و بوهای متنوعی داشته باشند. استفاده از پودر میکا برای شمع نیاز به سرعت بالای دارد و شما باید آن را در زمانی که در داغ ترین نقطه خود است با موم مخلوط کنید تا پودر میکا حل شود و رنگ آن به طور یکنواخت در سراسر شمع پخش شود. اگر خیلی نگران دستیابی به یک رنگ یکدست نیستید، نیازی نیست که زیاد نگران این مرحله باشید.

در عوض، قصد برخی از افراد از خرید میکا پودر شده ایجاد رنگ یکدست نباشد، بلکه در سراسر شمع مرمری باشد. این به شمع ظاهری منحصربه‌فرد می‌دهد و نیازی به نگرانی در مورد ظاهر نهایی نخواهید بود. برای نتایج ایده آل، شما باید فقط یک قاشق چای خوری پودر میکا را به ازای هر 16 اونس موم شمع استفاده کنید.

مشکل استفاده از میکای پودر شده در ساختن شمع

درست است که قیمت میکا پودر شده برای استفاده در شمع‌سازی مقرون به صرفه است اما استفاده از آن شرایط خودش را دارد. با سفت شدن شمع، پودر میکا ممکن است فتیله شمع را احاطه کند. این می‌تواند باعث ایجاد جرقه در هنگام روشن کردن شمع شود. اگر در ساخت شمع‌های خود دقت کنید، نباید با این مشکل مواجه شوید. با این حال، اگر در این مورد نگرانی ندارید، توانسته شمع را با پودر میکا به جای مخلوط کردن آن در خود موم استفاده کنید. با انجام این کار کم و بیش به نتیجه نهایی یک شمع رنگارنگ و براق می‌رسید.

دسته بندی و انواع میکا

میکاها بر اساس رنگ میکا، کیفیت و به ویژه از نظر درشتی و ریزی به 6 دسته تقسیم می شوند که قیمت میکا در هر کدام متفاوت است. این 6 نوع دارای موارد زیر است:

 • میکای ورقه ای با کیفیت بالا
 • میکای کتابی
 • میکای بلوکی
 • فیلم میکا
 • پانچ میکا
 • میکای خردشده.

به علت خاصیت دی الکتریک، مقاومت گرمایی زیاد و قابلیت خمشی زیاد، این دو میکا به عنوان عایق الکتریسیته در ساخت لوازم برقی، خازنها، مدارهای رادارها، اتوی برقی، حافظه کامپیوترها و کندانسورها استفاده می شوند. از مسکویت به عنوان شیشه در کوره ها استفاده می شود. با خرید پودر میکا می توانید از آن ها در ساخت کاغذ دیواری، روان کننده، تولید واشر، بتونه و ماده ضد آتش استفاده می شود.

از میکاها؛ به عنوان پرکننده در صنایع لاستیک، رنگ سازی، سیمان و افزایش مقاومت در مقابل رنگ، رطوبت، چسبندگی و فرسایش استفاده می گردد . از نوع ورمیکولیت به دلیل قابلیت انبساط بسیار شدید برای عایق های ضدصدا و حرارت استفاده می شود. میکانیت محصولی است صنعتی که به جای کانی میکا در صنایع مختلف از جمله صنایع سرامیک مصرف می شود ولی قیمت میکا در این نوع نسبتاً زیاد است.

قبل از استفاده از میکاها باید عملیات فرآوری که شامل خردایش، شستشو و دانه بندی است انجام گیرد. گرد و غبار میکا در حد بیش از 6 میلی گرم در متر مکعب برای سلامتی انسان ها خطرناک است. سیلیس نیز ماده ای است که در صنعت سرامیک سازی قابل استفاده است.

خرید آنلاین میکا

کشورهای تولیدکننده میکا

کشورهای انگلستان، ایرلند، سوئد، روسیه، هندوستان، امریکا ، کانادا، کره جنوبی ، چین و ماداگاسکار از مهمترین تولید کنندگان میکا در دنیا هستند . تولید کانی میکا در سال 1994 در دنیا در حدود 240000 تن بوده که 60 درصد سهم امریکا، 17 درصد سهم روسیه، 13 درصد سهم هندوستان و 4 درصد سهم کره جنوبی بوده است. قیمت میکا تولید داخل و خارج با هم متفاوت است.

پگماتیت های الوند همدان، گرانیتهای مشهد، پگماتیتهای بین اراک و بروجرد و جندق اصفهان وگرانیتهای روستای قره باغ ارومیه از مناطق مهم میکادار ایران به شمار می رود. شما برای خرید پودر میکا می توانید به سایت گروه صنعتی آرا سنگ الوند مراجعه کنید و باکیفیت ترین محصولات را به صورت اینترنتی خریداری کنید.

کاربرد کانی مسکوویت؛ کاربرد میکا

از بين کاني هاي میکا، موسکوويت به خاطر خواص فيزيکي، شيميايي، حرارتي و مکانيکي استثنايي که دارد، در صنعت کاربرد فراوان دارد. ورميکوليت و فلوگوپيت هم مانند میکا از اهميت برخوردار هستند. از بيوتيت به ندرت در مصارف صنعتي استفاده مي شود.

مصارف ساختمانی پوشش های سلولزی با نام های مختلف و پوشش های مختلف خارجی و استفاده بعنوان عایق
مصارف تزئینی شمع سازی، گل سازی، مجسمه سازی
مصارف آرایشی لوازم آرایشی مانند : انواع سایه ها، پودرهای آرایشی و غیره
مصارف صنعتی پودر جوش، گِل حفاری ( معمولاً در صنعت استخراج و چاه های شرکت نفت)، رنگ و عایق دما، عایق الکتریسیته، لاستیک، کامپیوتر، صنایع هوا و فضا ، کاغذ سازی و غیره
مصارف بهداشتی

استفاده در خمیردندان، انواع پودر بهداشتی و غیره

صنایع الکتریکی

موسكوويت نوع صفحه اي در الكترونيك(خازن ها و لامپ ها)، ساختن ورقه 84 و همچنين به دليل خاصيت دي الكتريك آن در ساخت لوازم عايق حرارتي و الکتريکي كاربرد دارد. به علت مقاومت بالاي حرارتي و شفاف بودن آن، در پنجره هاي كوره هاي الكتريكي از مسكويت بهره مي گيرند.

کاربرد موسکوویت پولکی در ساخت و ساز

موسكوويت نوع پولكي بيشتر براي ساختن صفحه هاي میكايي به كار مي رود. کاربرد کانی موسكوويت پولكي عبارتند از : پركننده در سيمان، آسفالت و رنگ، تزيين بتن، جلوگيري از گيركردن مته ها به هنگام حفاري، و نوع بسيار دانه ريز مسكويت براي بالا بردن مقاومت رنگ در برابر رطوبت، چسبندگي و فرسايش به كار مي رود. قیمت میکا موسکوویت پولکی در این نوع با دیگر انواع متفاوت است.

کاربرد سنگ میکای ورقه ای در صنایع الکتریسیته

سنگ میکاي ورقه اي با کيفيت بالا، عمدتاٌ مسکويت، در بسياري از صنايع خصوصاٌ الکتريسيته به کار مي رود. اين امر به دليل آن است که اين کاني داراي مقاومت دي الکتريک بالاست. همچنين استفاده از اين کاني از اتلاف انرژي جلوگيري مي کند. از ديگر مشخصه هاي اين کاني حساسيت الکتريکي بالا و ضريب حرارتي پايين مي باشد.علاوه بر اين خصوصيات، سنگ ميکا در دماي بالا مقاوم باقي مي ماند. آنتراسیت نبز عنصری است که برای سوخت نیروگاه ها از آن استفاده می شود.

مسکوویت

کاربرد میکا در ساخت سیم

پنجره هايي که از کانی ميکا ساخته مي شود داراي مقاومت مکانيکي بالايي هستند و از هدر رفتن انرژي جلوگيري مي کنند. انواع ميکا داراي ضريب دي الکتريک بين 5 تا7 است. به طوري که از آن مي توان در ساختن خازن استفاده کرد. خواص میکا که اعم از: الکتريکي و مکانيکي بالاي ميکا همراه با چسبندگي کم و همچنين توانايي دور کردن گرما از خود باعث شده است که از آن در ساختن ترانزيستور استفاده شود و از ميکاها با ضخامت 1/0 ميلي متر براي ساختن پوشش براي سيم ها استفاده مي شود. کاربرد اين سيم ها بيشتر در مبدل هاي الکتريکي است، که باعث کوچک تر شدن و سبک تر شدن آن ها مي شود. شما برای خرید پودر میکا می توانید با سایت آرا سنگ الوند در ارتباط باشید.

صنایع پزشکی

مقاومت بالاي سنگ ميکا درمقابل گرما، چگالي کم و مقاومت مکانيکي بالاي آن باعث شده است که از آن در ساختن مقاومت هاي الکتريکي استفاده شود. همچنين ميکا، به دليل بالا بودن کيفيت در توليد ليزرهاي هليوم نئون فيلترهاي اپتيکي مخصوص، آسترها و پوشش براي شيشه هايي که بايد فشار بالاي بخار را تحمل کنند، ساخت ديافراگم براي وسايل تنفس اکسيژن، وسايلي جهت رديابي و همچنين وسايلي براي سنجش گرما استفاده مي شود. به دلیل استفاده از این محصول در صنایع حساس پزشکی، قیمت میکا هر چقدرم باشد مقرون به صرفه است.

صنایع ماشین سازی

تحقيقات و آزمايش هاي اخير نشان داده است که از ميکا مي توان در ساخت محدوده وسيعي از وسايل مانند ساختن داشبورد ماشين و کف پوش استفاده کرد. همچنين از آن به عنوان جانشيني براي آزبست در ساخت ترمز ماشين استفاده مي شود

انواع تولید شده میکا

سنگ میکا در انواع مختلفی تولید می شود که قیمت میکا در سایز و انواع آن متغیر است. که در ادامه به انواع سنگ میکا و اندازه ی آن ها خواهیم پرداخت:

 1. سنگ میکای سفید: 2 میلیمتر تا 5 میلیمتر
 2. میکا سیاه: تا 5 میلیمتر
 3. پودر میکا: 50 میکرون تا 5میکرون

جايگزين های میکا

میکا، به دليل خواص فيزيکي و مکانيکي بالايي که دارد، در بسياری از مصارف صنعتی استفاده می کنند و شايد بتوان گفت که جايگزيني براي آن وجود نداشته باشد. اما در بعضي موارد شن و تالک به جاي آن مورد استفاده قرار مي گيرند (مانند پوشش سقف ها). از فايبر گلاس در موارد محدودي به جاي سنگ میکا در ساختن پلاستيک هاي مخصوص استفاده مي شود.

خرید میکا

میکا از جمله کانی‌های است که قابلیت برش و تولید قطعات کوچک، تراشکاری، تحمل حرارت تا 1000 درجه سانتیگراد، مقاومت در برابر جریان الکتریکی، مناسب برای استفاده در محیط حاوی اسید و آب و …. دارد. از این رو افراد فعال در صنایع پزشکی، ساختمان‌سازی و ساختمان‌سازی نیاز به خرید میکا دارند. شما برای خرید این ماده معدنی توانسته با کارشناسان وبسایت آرا سنگ الوند در ارتباط باشید.

قیمت میکا

شرکت آرا سنگ الوند به عنوان یک مجموعه صنعتی در تولید و توزیع انواع مواد معدنی مانند فروش میکا و گارنت  و میکای سیاه فعالیت دارد. شما برای اطلاع از قیمت میکا و خرید پودر میکا می توانید با کارشناسان این شرکت تماس برقرار کنید. همچنین می توانید به صفحه سایت آن ها به نشانی www.arasangalvand.com مراجعه نمایید.

سوالات متداول

 • میکا (Mica ) چیست؟

میکا؛ گروهی از ترکیب های پیچیده سیلیکات آلومینیوم آبدار و فلزهای قلیایی است که آب ترکیب همه آنها به صورت هیدروکسیل می باشد.

 • مهم ترین کانی میکا چیست؟ 

موسکویت مهم ترین و فراوان ترین کانی صفحه ای میکا به شمار می رود.

 • انواع کانی میکا براساس کیفیت چیست؟

انواع میکا براساس کیفیت و درجه درشتی شامل: میکای ورقه ای با کیفیت بالا،میکای کتابی،میکای بلوکی،فیلم میکا،پانچ میکا،میکای خردشده می شود.

 • چه کشورهای تولید کننده میکا هستند؟

کشورهای انگلستان، ایرلند، سوئد، روسیه، هندوستان، امریکا ، کانادا، کره جنوبی ، چین و ماداگاسکار از مهمترین تولید کنندگان میکا در دنیا هستند.

 • جایگزین میکا چیست؟

در بعضی از موارد از شن، تالک و فایبرگلاس به جای میکا استفاده می کنند.


1 دیدگاه برای پودر میکا (Mica)

 1. اردشیر

  بسیار عالی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *