با ما تماس بگیرید

 • کیلومتر 45 همدان، ملایر
 • ۱۹–۰۸۱۳۲۳۱۳۵۱۷
 • arasang.alvand1@gmail.com
 • ۸صبح الی ۵ بعد ازظهر

پودر میکا (Mica)

دسته : برچسب :

پودر میکا (mica)، پودری خاکستری رنگ، نیمه شفاف و طبیعی است و در کاربردهای مختلفی از جمله تولید لوازم آرایشی و بهداشتی، مصارف ساختمانی، مصارف صنعتی، تولید وسایل تزئینی و … استفاده می‌شود.

شما می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین پودر میکا موجود در بازار را از سایت ما خریداری کنید.

از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرید:

تلفن همراه کارشناسان فروش:

تلفن همراه کارشناس معدن:

توضیحات

پودر میکا دارای دو خاصیت مقاومت حرارتی و مقاومت الکتریکی بالا است، از این رو دارای کاربرد بالایی در صنایع مختلف است. این موضوع سبب شده است تا خرید میکا برای افراد فعال در حوزه مصارف بهداشتی، مصارف آرایشی، مصارف ساختمانی و … از اهمیت بالایی برخوردار باشد و شما برای خرید آنلاین و اطلاع از قیمت میکا می‌توانید با کارشناسان ما در سایت آراسنگ الوند در تماس باشید.

پودر معدنی میکا گروهی از ترکیب‌های پیچیده سیلیکات آلومینیوم آبدار و فلزهای قلیایی می‌باشد که آب ترکیب تمامی آن‌ها به صورت هیدورکسل می‌باشد و اکثر آن‌ها دارای یک یا چندین عنصر دیگر مثل منیزیم، لیتیم، فلوئور و آهن هستند. در بین آن‌ها مسکوویت و فلوگوپیت دارای ارزش اقتصاد بالاتری هستند.

میکا (Mica) چیست؟

میکا؛ گروهی از ترکیب های پیچیده سیلیکات آلومینیوم آبدار و فلزهای قلیایی است که آب ترکیب همه آنها به صورت هیدروکسیل بوده و بیشتر آنها دارای یک یا چند عنصر دیگر مانند آهن، منیزیم، لیتیم و فلوئور هستند. کانی‌های اصلی گروه میکا، مسکوویت، فلوگوپیت، بیوتیت، لیپدولیت هستند که از میان آنها، مسکوویت و فلوگوپیت ارزش اقتصادی بیشتری دارند و نرخ آن‌ها از قیمت میکا بیشتر است.

اصلی‌ترین میکای مصرفی در صنعت، نوعی مسکوویت است که به فراوانی در طبیعت یافت می‌شود و خواص عالی الکتریکی دارد. معمولی‌ترین کانی این گروه بیوتیت است. صنعت امروز میکا به دو شیوه کار می‌کند:

 1. تولیدکنندگان میکای ورقه‌ای
 2.  تولیدکنندگان میکای خرد شده

گفته می‌شود که بهره‌برداری از میکا در هند، پیشینه‌ای 2000 ساله دارد و خرید و فروش میکا ابتدا در آنجا آغاز شد. این محصول در آغاز، در پزشکی و داروسازی و سپس اندک اندک در رشته‌های گوناگون کاربرد یافته است و واژه لاتین میک (Micate) به معنی درخشنده یا براق است که نخستین بار توسط اگریکولا در سال 1546 میلادی به کار گرفته شده است. در سده نوزدهم میلادی در ایالات متحده امریکا، میکا، در پنجره های کوچک بازدید کوره کاربرد داشته است. در ادامه این مقاله به کاربرد میکا، رنگ میکا چیست و راهنمایی جهت خرید میکا از فروشگاه اینترنتی آراسنگ الوند خواهیم پرداخت.

تاریخچه میکا در دوران باستان

میکا برای تمدن‌های مصر باستان ، یونان و روم و همچنین تمدن آزتک در دنیای جدید شناخته شده بود. اولین استفاده از پودر میکا در نقاشی‌های غاری که در دوره پارینه سنگی فوقانی (40000 تا 10000 قبل از میلاد ) ایجاد شده است، یافت می‌شود. اولین رنگ‌ها قرمز (از اکسید آهن، هماتیت، شکلی از اخرای قرمز) و سیاه (دی اکسید منگنز) بودند؛ اگرچه رنگ سیاه نیز از کربن بریجیت یا کاج تولید می‌شد. گاهی اوقات از رنگ سفید کائولن یا میکا استفاده می‌شد.

خرید پودر میکا

مشخصات پودر میکا

گروه کانی‌های میکا شامل چندین ماده نزدیک به هم است که از ورقه‌های چهار وجهی سیلیکات و حلقه‌های شش ضلعی به هم پیوسته تشکیل شده است. میکاها پایداری شیمیایی عالی و استحکام دی الکتریک بالایی دارند.

آرایش ورقه‌ای اتم‌ها، شکاف پایه تقریباً کامل میکاها را توضیح می‌دهد. بلورهای این کانی‌ها عموماً تک کلینیک یا تری کلینیک هستند؛ اما آرایش حلقه مانند اتم‌ها، تقارن شبه شش ضلعی ایجاد می‌کند. از نظر شیمیایی، فرمول کلی میکاها به شرح زیر است:

X 2 Y 4-6 Z 8 O 20 (OH,F) 4

 • که در آن X K، Na، یا Ca یا کمتر متداول یون Ba، Rb، یا Cs است.
 • Y Al، Mgیا Fe، یا کمتر متداول Mn، Cr، Ti، Li یا سایر یون‌های فلزی است.
 • Z عمدتاً Si یا Al است؛ اما ممکن است شامل یون‌های Fe یا Ti نیز باشد.

آرایش اتم‌ها در لایه‌های مختلف پودر میکا را می‌توان به شرح زیر توصیف کرد. دو لایه از اتم‌های چهار وجهی چیده شده یک ساندویچ را تشکیل می‌دهند که یک لایه هشت وجهی از یون‌های آلومینیوم (یا سایر یون‌های فلزی کوچک) را در بر می‌گیرد. سپس این نوع ساندویچ در لایه‌هایی روی هم چیده می‌شود که توسط “بین‌لایه‌های” کاتیون‌های بزرگ مانند Na + ، K + یا Ca2 + از هم جدا می‌شوند.

میکاها، مسکویت و بیوتیت

پودر میکاها؛ زیرگروه مهمی از فیلوسیلیکات‌ها  یا سیلیکات‌های ورقه‌ای هستند که در رنگ‌های متفاوت مانند میکای سیاه وجود دارند. از مهم ترین آن‌ها می‌توان به مسکویت، بیوتیت، فلوگوپیت، ورمیکولیت و لپیدولیت اشاره نمود. نام میکا احتمالاً از واژه یونانی به معنی درخشان و براق گرفته شده است. نام مسکویت از شهر مسکو گرفته شده است. مسکویت بیشترین خاصیت تورق را در بین میکاها دارد. این ماده به صورت پولکی، پر مانند و کروی نیز مشاهده می‌شود. ورقه‌های نازک مسکویت بی‌رنگ و شفاف بوده ولی ورقه‌های ضخیم آن به رنگ‌های زرد، قهوه‌ای، سبز و قرمز دیده می‌شود.

میکا به نقل از ویکی پدیا:

میکا گروهی از ورق‌های سیلیکات کانی با داشتن درجه کاملی از رخ است. ترکیبات این کانی تشکیل شده از یک سیلیکات آبدار آلومینیوم به همراه پتاسیم یا سدیم است که دارای اشکال گوناگونی می‌باشد. ترکیبات سنگ میکا از اکسیژن و سیلیسیم و آلومینیوم و پتاسیم و مقداری ناخالصی دیگر است. میکاها حدود ۴٪ از کانی‌ها را تشکیل می‌دهد. از ویژگی های مهم میکا مقاومت الکتریکی و حرارتی بالا میباشد.

قبل از خرید نام بیوتیت باید بدانید که نام این ماده به افتخار فیزیکدان فرانسوی جی. بی. بیوت انتخاب شده است. بیوتیت به صورت توده‌های ورقه‌ای نامنظم، پولک‌های پراکنده، انبوهه‌های فلسی شکل و یا شش گوشه دیده می‌شود . رنگ بیوتیت سبز تیره، قهوه‌ای تا سیاه و به ندرت به صورت زرد روشن است. ورقه های نازک بیوتیت دودی است. قیمت میکا در هر کدام از نوع‌های آن متفاوت است.

سنگ میکا

مسکوویت؛ مهم‌ترین کانی میکا

کانی‌های خانواده پودر میکا از سیلیکات‌های صفحه‌ای هستند که شامل موسکویت، بیوتیت، فلوگوپیت، لپیدولیت و ناترولیت می‌گردند. موسکویت مهم‌ترین و فراوان‌ترین کانی صفحه‌ای این گروه به شمار می‌رود.

بلورهای این گروه تخت بوده و سیستم تبلور منوکلینیک دارند؛ ولی معمولاً ارتورومبیک یا هگزاگونال به نظر می‌رسند .کانی‌ها دارای رخ مشخص می‌باشند و چنانچه با نوک پهن وسیله‌ای ضربه‌ای بر روی صفحه رخ تمام کانی‌های گروه میکا وارد گردد، یک شکل شش شعاعی به وجود می آید. همه آن‌ها حاوی بنیان هیدرو کسیل و اکثر آنها حاوی عناصری چون آهن، منیزیم و لیتیموفلورین هستند و علاوه بر آن تعدادی کانی دیگر را نیز شامل می‌شوند.

اکسید شدن، رشد درهم و مواد محصور در بین لایه‌ها ممکن است میکای الوان، لکه دار و یا ابر مانند را به وجود آورد. میکا را بر اساس اندازه به دو دسته اصلی میکای ورقه‌ای و پودر میکا تقسیم می‌نمایند. میکای ورقه‌ای مناسب جهت استفاده در کارهای الکتریکی است و به عنوان ورقه عایق در ابزار الکتریکی، شمع هواپیما، ساختمان‌سازی و … به کار می‌برند. قیمت میکا ورقه‌ای و خرد شده با هم متفاوت است. از  این رو در زمان خرید میکا با توجه به نیاز خود اقدام به خرید نمایید.

محیط‌های پیدایش مسکویت و بیوتیت

مسکویت یکی از کانی‌های مهم سنگ‌های آذرین درونی اسیدی مثل گرانیت‌ها و پگماتیت‌ها است. ابعاد بلورهای مسکویت در داخل پگماتیت‌ها گاهی به چند ده سانتی‌متر نیز می‌رسد. در سنگ های دگرگونی مثل شیست‌ها و گنیس‌ها نیز مسکویت به فراوانی یافت می‌شود . یکی از سوالات این است که سریسیت چیست؟ در بعضی از سنگ‌های شیستی، پولک‌های ریز مسکویت به صورت انبوه‌های رشته‌ای با جلای ابریشمی ظاهر می‌شوند که به آن سریسیت می گویند. سریسیت به صورت ثانویه از تجزیه و دگرسانی کانی‌هایی مثل فلدسپات، آندالوزیت، توپاز، کیانیت و اسپودمن حاصل می شود. شما برای خرید میکا به شناخت انواع پودر میکا نیاز دارید تا محصولی مناسب را انتخاب نمایید.

بیوتیت را می‌توان در بسیاری از سنگ‌ها مشاهده نمود. این کانی در سنگ های آذرین مختلف از جمله در گرانیت‌ها، پگماتیت‌ها، دیوریت‌ها، گابروها و حتی پریدوتیت‌ها دیده می‌شود. همچنین بیوتیت در سنگ های آذرین خروجی نیز مشاهده می‌شوند. قیمت میکا در انواع گوناگون با هم متفاوت هستند. این ماده در سنگ‌های دگرگونی در گستره وسیعی از شرایط دما و فشار تشکیل می‌شود و علاوه بر سنگ‌های دگرگونی از نوع همبری، در سنگ‌های دگرگونی ناحیه‌ای نیز مشاهده می‌گردد. ورمیکولیت نیز از سنگ میکاهایی است که عمدتاً از دگرسانی بیوتیت حاصل می‌شود. استیلپنوملان کانی مشابه بیوتیت است که در سنگ‌های دگرگونی مثل شیست‌ها و سازنده‌های آهن نواری دیده می شود.

قیمت میکا

کاربردهای بیوتیت و مسکویت

بیشترین سنگ میکایی که در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد، مسکویت و فلوگوپیت است؛ ولی بیوتیت نیز دارای استفاده‌های فراوانی در صنایع مختلف است. غیر از چند مورد، کاربرد این دو کانی با یکدیگر مشابه می‌باشد. در صنعت، میکاها به دو شکل عمده مصرف می شوند:

 • میکای ورقه‌ای
 • پودر میکا.

پودر میکا چیست؟

رنگدانه‌های میکای زیادی وجود داشته که برخی طبیعی و برخی مصنوعی هستند. بیشتر رنگ‌های پودر میکای طبیعی شامل سفید، زرد، خاکستری و برخی از سایه‌های قهوه‌ای است. پودر میکای کاملا طبیعی از سنگی به نام مسکویت به دست می‌آید.

برای خرید میکای معمولی، توانسته مسکویت را انتخاب کرده که یک سنگ دگرگونی است. مسکوویت یک ماده معدنی سیلیکات است و سرشار از پتاسیم و آلومینیوم هستند که شکل بسیار عجیبی دارد. این به این دلیل است که مسکوویت اغلب در ورقه‌های نازک، شفاف و تا حدودی براق ایجاد می‌شود. مسکوویت با وجود نازک و ظریف بودن، در واقع یک ماده بادوام بوده که امروزه برای ایجاد پودر میکا مهم است.

مسکوویت از طریق یک فرآیند آسیاب طولانی به پودر میکا تبدیل می‌شود. این فرآیند سنگ زنی، این سنگ کریستالی را به پودر بسیار ریز تبدیل می‌کند که توانسته برای پروژه‌ها و کاربردهای مختلف استفاده شود. میکای مصنوعی در آزمایشگاه ساخته می‌شود و برخی ممکن است آن را به میکای طبیعی ترجیح دهند؛ زیرا می‌تواند رنگ‌های زنده‌تری به دست آورد. قیمت میکا پودر شده نسبت به سنگ آن به دلیل سپری کردن مراحل فرآوری در کارخانه گران تر است.

انواع پودر میکا

در زمان خرید میکا باید با انواع آن آشنایی داشته تا توانسته مناسب‌ترین نوع را انتخاب نمایید. به طور کلی زمانی که پوسته‌ای از سنگ میکا جدا شود، پودر میکا به وجود می‌آید که شامل یکی از انواع زیر بر اساس حالت مختلف، شکل ظاهری و حالت استفاده است:

 • مسکویت
 • بیوتیت
 • لیپدولیت
 • فلوگوپیت
 • سفید
 • ورقه‌ای
 • بلوکی
 • پانچ میکا
 • فیلم میکا
 • خرد شده
 • پودر شده
 • کتابی.

پودر میکا

دسته بندی و انواع میکا از نظر ظاهری

پودر میکاها بر اساس رنگ میکا، کیفیت و به ویژه از نظر درشتی و ریزی به 6 دسته تقسیم می‌شوند که قیمت میکا در هر کدام متفاوت است. این 6 نوع به شرح زیر است:

 • میکای ورقه‌ای با کیفیت بالا
 • میکای کتابی
 • میکای بلوکی
 • فیلم میکا
 • پانچ میکا
 • میکای خردشده.

به علت خاصیت دی الکتریک، مقاومت گرمایی زیاد و قابلیت خمشی زیاد، این دو میکا به عنوان عایق الکتریسیته در ساخت لوازم برقی، خازن‌ها، مدارهای رادارها، اتوی برقی، حافظه کامپیوترها و کندانسورها استفاده می‌شوند. از مسکویت به عنوان شیشه در کوره‌ها استفاده می‌شود. با خرید میکا می‌توانید از آن‌ها در ساخت کاغذ دیواری، روان کننده، تولید واشر، بتونه و ماده ضد آتش استفاده می‌شود.

از پودر میکاها؛ به عنوان پرکننده در صنایع لاستیک، رنگ سازی، سیمان و افزایش مقاومت در مقابل رنگ، رطوبت، چسبندگی و فرسایش استفاده می‌گردد . از نوع ورمیکولیت به دلیل قابلیت انبساط بسیار شدید برای عایق های ضدصدا و حرارت استفاده می شود. میکانیت محصولی است صنعتی که به جای کانی میکا در صنایع مختلف از جمله صنایع سرامیک مصرف می شود ولی قیمت میکا در این نوع نسبتاً زیاد است.

قبل از استفاده از میکاها باید عملیات فرآوری که شامل خردایش، شستشو و دانه بندی است انجام گیرد. پودر میکا در حد بیش از 6 میلی گرم در متر مکعب برای سلامتی انسان‌ها خطرناک است. سیلیس نیز ماده‌ای است که در صنعت سرامیک‌سازی قابل استفاده است.

خرید آنلاین میکا

کشورهای تولیدکننده میکا

کشورهای انگلستان، ایرلند، سوئد، روسیه، هندوستان، امریکا ، کانادا، کره جنوبی، چین و ماداگاسکار از مهمترین تولیدکنندگان میکا در دنیا هستند. تولید کانی میکا در سال 1994 در دنیا در حدود 240000 تن بوده که 60 درصد سهم امریکا، 17 درصد سهم روسیه، 13 درصد سهم هندوستان و 4 درصد سهم کره جنوبی بوده است. قیمت میکا تولید داخل و خارج با هم متفاوت است.

پگماتیت‌های الوند همدان، گرانیت‌های مشهد، پگماتیت‌های بین اراک و بروجرد و جندق اصفهان و گرانیت‌های روستای قره باغ ارومیه از مناطق مهم پودر میکا در ایران به شمار می‌رود. شما برای خرید میکا می‌توانید به سایت گروه صنعتی آراسنگ الوند مراجعه کنید و باکیفیت‌ترین محصولات را به صورت اینترنتی خریداری کنید.

کاربرد پودر میکا و کانی مسکوویت

از بين کانی‌های میکا، موسکوويت به خاطر خواص فيزيکی، شيميایی، حرارتی و مکانيکی بی‌نظیری که دارد کاربرد فراوانی در صنعت دارد. ورميکوليت و فلوگوپيت هم مانند میکا از اهميت بالایی برخوردار هستند. از بيوتيت به ندرت در مصارف صنعتی استفاده می‌شود.

 

مصارف ساختمانی پوشش‌های سلولزی با نام‌های مختلف و پوشش‌های مختلف خارجی و استفاده به عنوان عایق
مصارف تزئینی شمع سازی، گل سازی، مجسمه سازی
مصارف آرایشی لوازم آرایشی مانند: انواع سایه‌ها، پودرهای آرایشی و غیره
مصارف صنعتی پودر جوش، گِل حفاری (معمولاً در صنعت استخراج و چاه‌های شرکت نفت)، رنگ و عایق دما، عایق الکتریسیته، لاستیک، کامپیوتر، صنایع هوا و فضا، کاغذسازی و غیره
مصارف بهداشتی

استفاده در خمیر دندان، انواع پودر بهداشتی و غیره

صنایع الکتریکی

کانی موسكوويت در الكترونيك (خازن‌ها و لامپ‌ها)، ساختن ورقه 84 و همچنين به دليل خاصيت دی الكتريك آن در ساخت لوازم عايق حرارتی و الکتريکی كاربرد دارد. همچنین به علت مقاومت بالای حرارتی و شفاف بودن آن، در پنجره های كوره های الكتريكی از مسكويت بهره می‌گيرند.

کاربرد موسکوویت پولکی در ساخت و ساز

موسكوويت نوع پولكی بيشتر برای ساختن صفحه‌های میكایی به كار می‌رود. کاربرد کانی موسكوويت پولكی عبارتند از: پركننده در سيمان، آسفالت و رنگ، تزيين بتن، جلوگيری از گير كردن مته‌ها به هنگام حفاری. همچنین نوع بسيار دانه‌ريز مسكويت برای بالا بردن مقاومت رنگ در برابر رطوبت، چسبندگی و فرسايش به كار می‌رود. قیمت میکا موسکوویت پولکی در این نوع با دیگر انواع متفاوت است.

کاربرد سنگ میکای ورقه‌ای در صنایع الکتریسیته

سنگ و پودر میکای ورقه ای با کيفيت بالا، عمدتاٌ مسکويت، در بسياری از صنايع خصوصاٌ الکتريسيته به کار می‌رود. اين امر به دليل آن است که اين کانی دارای مقاومت دی‌الکتريک بالاست. همچنين استفاده از اين کانی از اتلاف انرژی جلوگيری می‌کند. از ديگر مشخصه ها‌ی اين کانی، حساسيت الکتريکی بالا و ضريب حرارتی پايين می‌باشد.علاوه بر اين خصوصيات، سنگ ميکا در دمای بالا مقاوم باقی می‌ماند. آنتراسیت نیز عنصری است که برای سوخت نیروگاه‌ها از آن استفاده می‌شود.

مسکوویت

کاربرد میکا در ساخت سیم

پنجره هایی که از کانی ميکا ساخته می‌شوند دارای مقاومت مکانيکی بالایی هستند و از هدر رفتن انرژی جلوگيری می‌کنند. انواع ميکا دارای ضريب دی الکتريک بين 5 تا 7 هستند. به طوری که از آن می‌توان در ساختن خازن استفاده کرد. خواص پودر میکا اعم از: خواص بالای الکتريکی و مکانيکی همراه با چسبندگی کم و همچنين توانایی دور کردن گرما از خود، باعث شده است که از آن در ساختن ترانزيستور استفاده شود و از ميکاها با ضخامت 1/0 ميلی‌متر برای ساختن پوشش برای سيم‌ها استفاده می‌شود. کاربرد اين سيم‌ها بيشتر در مبدل‌های الکتريکی است که باعث کوچک‌تر شدن و سبک‌تر شدن آن‌ها می‌شود. شما برای خرید میکا می‌توانید با سایت آراسنگ الوند در ارتباط باشید.

صنایع پزشکی

مقاومت بالای سنگ ميکا در مقابل گرما، چگالی کم و مقاومت مکانيکی بالای آن باعث شده است که از آن در ساختن مقاومت‌های الکتريکی استفاده شود. همچنين ميکا، به دليل بالا بودن کيفيت در توليد ليزرهای هليوم نئون، فيلترهای اپتيکی مخصوص، آسترها و پوشش برای شيشه هایی که بايد فشار بالای بخار را تحمل کنند، ساخت ديافراگم برای وسايل تنفس اکسيژن، وسايلی جهت رديابی و همچنين وسايلی برای سنجش گرما استفاده می‌شود. به دلیل استفاده از این محصول در صنایع حساس پزشکی، قیمت میکا هر چقدر هم باشد، مقرون به صرفه است.

صنایع ماشین سازی

تحقيقات و آزمايش های اخير نشان داده است که از ميکا می‌توان در ساخت محدوده وسيعی از وسايل مانند ساختن داشبورد ماشين و کف پوش استفاده کرد. همچنين از آن به عنوان جانشينی برای آزبست در ساخت ترمز ماشين استفاده می‌شود.

استفاده از پودر میکا برای تولید صابون خانگی

اگر از هیچ رنگدانه‌ای برای رنگ‌آمیزی صابون‌های خود استفاده نکنید، به ناچار سایه‌های خنثی و کسل‌کننده‌ای خواهند داشت. اگر می‌خواهید صابون‌های شما رنگ‌های هیجان‌انگیزتری داشته باشند، بدون اینکه توانایی تمیز کردنشان را از بین ببرند، می‌توانید به راحتی کمی پودر میکا به آن‌ها اضافه کنید. البته، قبل از اینکه صابون را به شکل نوار در آورید، باید پودر میکا را اضافه کنید. همچنین باید به این فکر کنید که خرید میکا پودر شده در کدام نوع لازم است. رنگ‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد و حتی می‌توانید رنگ‌های مختلف را با هم ترکیب کنید تا سایه‌ای منحصربه‌فرد به دست آورید.

بسیاری از صابون سازان دوست دارند از رنگ‌هایی استفاده کنند که مکمل رایحه صابونی باشد. به عنوان مثال، اگر یک صابون با عطر گل رز درست می‌کنید، چرا از پودر میکا با سایه صورتی روشن استفاده نکنید؟ از طرف دیگر، اگر می‌خواهید صابونی با رایحه مرکبات با طراوت درست کنید، می‌توانید بین رنگ‌هایی که یادآور مرکبات هستند مانند سبز لیمویی، نارنجی یا زرد یکی را انتخاب کنید. شما می‌توانید برای تهیه این محصول و اطلاع از قیمت میکا پودر شده، با کارشناسان شرکت آراسنگ الوند در ارتباط باشید.

فروش پودر میکا

استفاده از پودر میکا برای ساخت شمع

درست مانند ساختن صابون خانگی، ساخت شمع در خانه یکی دیگر از سرگرمی‌های رایج بسیاری از مردم است. همچنین مانند صابون، شمع‌ها می‌توانند شکل‌ها، اندازه‌ها، رنگ‌ها و بوهای متنوعی داشته باشند. استفاده از پودر میکا برای شمع نیاز به سرعت بالایی دارد و شما باید آن را در زمانی که در داغ‌ترین نقطه خود است با موم مخلوط کنید تا پودر میکا حل شود و رنگ آن به طور یکنواخت در سراسر شمع پخش شود. اگر خیلی نگران دستیابی به یک رنگ یکدست نیستید، نیازی نیست که زیاد نگران این مرحله باشید.

در عوض، قصد برخی از افراد از خرید میکا پودر شده ایجاد رنگ یکدست نباشد، بلکه در سراسر شمع مرمری باشد. این به شمع ظاهری منحصربه‌فرد می‌دهد و نیازی به نگرانی در مورد ظاهر نهایی نخواهید بود. برای نتایج ایده آل، شما باید فقط یک قاشق چای خوری پودر میکا را به ازای هر 16 اونس موم شمع استفاده کنید.

مشکل استفاده از میکای پودر شده در ساختن شمع

درست است که قیمت میکا پودر شده برای استفاده در شمع‌سازی مقرون به صرفه است؛ اما استفاده از آن شرایط خودش را دارد. با سفت شدن شمع، پودر میکا ممکن است فتیله شمع را احاطه کند. این می‌تواند باعث ایجاد جرقه در هنگام روشن کردن شمع شود. اگر در ساخت شمع‌های خود دقت کنید، نباید با این مشکل مواجه شوید. با این حال، اگر در این مورد نگرانی ندارید، می‌توانید شمع را با پودر میکا به جای مخلوط کردن آن در خود موم استفاده کنید. با انجام این کار کم و بیش به نتیجه نهایی یک شمع رنگارنگ و براق می‌رسید.

انواع تولید شده میکا

سنگ میکا در انواع مختلفی تولید می‌شود که قیمت میکا در سایز و انواع آن متغیر است. در ادامه به انواع پودر میکا و اندازه آن‌ها خواهیم پرداخت:

 1. سنگ میکای سفید: 2 میلیمتر تا 5 میلیمتر
 2. میکا سیاه: تا 5 میلیمتر
 3. پودر میکا: 50 میکرون تا 5میکرون.

جايگزين‌های میکا

پودر میکا، به دليل خواص فيزيکی و مکانيکی بالایی که دارد، در بسياری از مصارف صنعتی استفاده می‌شود و شايد بتوان گفت که جايگزينی برای آن وجود نداشته باشد. اما در بعضی موارد شن و تالک به جای آن مورد استفاده قرار می‌گيرند (مانند پوشش سقف ها). از فايبر گلاس در موارد محدودی به جای سنگ میکا در ساختن پلاستيک‌های مخصوص استفاده می‌شود.

 

خرید میکا

پودر میکا از جمله کانی‌های است که قابلیت برش و تولید قطعات کوچک، تراشکاری، تحمل حرارت تا 1000 درجه سانتیگراد، مقاومت در برابر جریان الکتریکی، مناسب برای استفاده در محیط حاوی اسید و آب و … دارد. از این رو افراد فعال در صنایع پزشکی، ساختمان‌سازی و ساختمان‌سازی نیاز به خرید میکا دارند. شما می‌توانید برای خرید این ماده معدنی با کارشناسان وبسایت آرا سنگ الوند در ارتباط باشید.

قیمت میکا

شرکت آراسنگ الوند به عنوان یک مجموعه صنعتی در تولید و توزیع انواع مواد معدنی مانند فروش میکا و گارنت و پودر میکای سیاه فعالیت دارد. شما برای اطلاع از قیمت میکا و خرید میکا می‌توانید با کارشناسان این شرکت تماس برقرار کنید و محصول موردنیاز خود را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت خریداری کنید.

سوالات متداول

 • میکا (Mica) چیست؟

میکا؛ گروهی از ترکیب‌های پیچیده سیلیکات آلومینیوم آبدار و فلزهای قلیایی است که آب ترکیب همه آن‌ها به صورت هیدروکسیل می‌باشد.

 • مهم‌ترین کانی میکا چیست؟

موسکویت، مهم‌ترین و فراوان‌ترین کانی صفحه‌ای میکا به شمار می‌رود.

 • انواع کانی میکا براساس کیفیت چیست؟

انواع میکا براساس کیفیت و درجه درشتی شامل: میکای ورقه‌ای با کیفیت بالا، میکای کتابی، میکای بلوکی، پانچ میکا و میکای خرد شده می‌شود.

 • چه کشورهایی تولیدکننده میکا هستند؟

کشورهای انگلستان، ایرلند، سوئد، روسیه، هندوستان، امریکا ، کانادا، کره جنوبی ، چین و ماداگاسکار از مهمترین تولید کنندگان میکا در دنیا هستند.

 • جایگزین میکا چیست؟

در بعضی از موارد از شن، تالک و فایبرگلاس به جای میکا استفاده می‌کنند.


1 دیدگاه برای پودر میکا (Mica)

 1. اردشیر

  بسیار عالی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *