پکیج تصفیه فاضلاب چیست | کاربرد و ویژگی پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

پکیج تصفیه فاضلاب چیست و چه کاربردی دارد: بدون شک امروزه یکی از بزرگ ترین دغدغه های دوست دارن محیط زیست پیدا رکدن راهی برای جلوگیری از ورود پساب صنعتی و انسانی، مواد آلی، فلزات سنگین و آلاینده های به محیط زیست است. در این میان تنها راهکار استفاده از پکیج تفیه فاضلاب انسانی و بهداشتی است. از این دستگاه برای تصفیه انواع پساب های مختلف در مجتمع های گوناگون مسکونی، صنعتی و تجاری استفاده می شود. شما برای اطلاع از انواع پکیچ ها در مدل های پکیج فلزی تصفیه فاضلاب، پکیج تصفیه فاضلاب هوازی، پکیج فاضلاب بهداشتی، پکیج تصفیه پساب صنعتی که اکثرا از ماده سیلیس همدان تشکیل شده و هم چنین برای اطلاع از قیمت تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب با این مقاله از مجموعه صنعتی آرا سنگ الوند همراه باشید.

پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب چیست؟

این دستگاه به عنوان مجموعه ای گسترده از تجهیزات برای از بین بردن آلاینده های شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی از پساب هاست که با توجه به نوع فاضلاب دارای قسمت های متفاوتی است. فاضلاب های ورودی به پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی بعد از انجام مراحل گوناگون و عبور از قسمت های مختلف به سطحی قابل قبول رسیده و آماده ورود به محیط زیست یا استفاده دوباره در مصارف کشاورزی و صنعتی می شود.

با این کار می توان از ورود بیماری های واگیردار، کمبود آب و مشکل خشکسالی جلوگیری کرد. مقدار حذف آلاینده ها برای رسیدن به کیفیت مطلوب برای استفاده مجدد با تجه به نوع محیط متفاوت است، از این رو از تجهیزات گوناگون استفاده می شود.

ما همچنین برای شما مقاله ای درباره سیلیس تصفیه آب استخر نیز قرار داده ایم که می توانید آن را مطالعه نماید.

تصفیه آب

انواع پکیج تصفیه خانه فاضلاب

لازم به ذکر است که هر نوع فاضلاب با توجه به نوع مواد آلاینده باید از تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب گوناگون استفاده کند. دراینصورت هر نوع پساب با توجه به نوعش از زمان ورود تا خروج از پکیج مراحل گوناگونی را باید پشت سر بگذارد. در ادامه شما را با ۳ نوع کاربردی آشنا می کنیم.

پکیج تصفیه پساب صنعتی

واحدهای صنعتی برای انجام کارهای خود نیاز شدیدی به آب دارند. آب ورودی به بخش های گوناگون صنعتی بعد از عبور از دستگاه های متفاوت و مخلوظ شدن با انواع آلاینده های شیمیایی به فاضلاب صنعتی یا شیمیایی تبدیل می شود. بدون شک ورود این نوع فاضلاب ها به سفره های آب زیر زمینی خطرات جدی برای محیط زیست و انسان است. از این رو در پالایشگاه ها، کارخانجات و بیمارستان های از پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی استفاده می کنند.

در ضمن نوع بدنه این مدل متفاوت است که پکیج فلزی تصفیه فاضلاب از نمونه های شناخه شده آن است. روش تصفیه آب فاضلاب در این نوع در سه روش تصفیه فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی انجام می شود. در این میان روش بیولوژیکی که خود دارای ۲ نوع پکیج تصفیه فاضلاب بی هوازی (بدون اکسیژن) و در نوع هوازی است دارای کیفیت و بازدهی بیشتری نسبت به دو روش قبلی است.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

پکیج تصفیه فاصلاب شیمیایی با توجه به میزان TOC، COD،  BOD و FOG و نوع مواد آلوده و فلزات سنگین آن دارای تجهیزات گوناگون از قیبل موارد زیر است:

 •  مخزن ته نشینی لجن
 • مخزن تزریق مواد منعقد کننده
 •  فیلتراسیون برای تصفیه فیزیکی آب فاضلاب
 • تجهیزات جمع آوری لحن
 • تصفیه بیولوژیکی فاضلاب با روش تصفیه فاضلاب

پکیح فاضلاب بهداشتی (تصفیه فاضلاب انسانی)

فاضلاب های انسانی و ورود مواد آلاینده آن به محیط زیست از معضلات بزرگ جوامع است. از این نوع دستگاه برای حذف مواد آلوده و باکتری های در محیط های بیمارستانی، مسکونی، نظامی و آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد. از کاربردهای مهم پکیج تصفیه فاضلاب انسانی و بهداشتی برای استفاده در مجموعه های که به فاضلاب شهری متصل نیستند مانند هتل ها، ترمینال های مسافربری، بیمارستان ها و شهرک های مسکونی اشاره کرد. این نوع پکیچ دارای ۴ قسمت است که شامل موارد زیر است:

 • حوض هوادهی
 • حوض ته نشینی برای لجن های تولید شده از حوض هوادهی
 • از بین بردن لحن برای دفع مواد انباشته
 • کلرزنی برای از بین بردن آلاینده ها و باکتری ها

کاربرد پکیج تصفیه پساب صنعتی

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب

امروزه بیشتر دنیا با مسئله کمبود آب و ورود فاضلاب های صنعتی و انسانی به محیط زیست روبرو هستند. به همین دلیل استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب برای جلوگیری از بروز این مشکلات پکیج های تصفیه آب فاضلاب طراحی و ساخته شده است. ما در این مقاله سعی می کنیم شما را پکیج تصفیه فاضلاب چیست و چه کاربردی دارد آشنا کنیم. حال که شما با چیستی آن آشنا شدید از  کاربردهای آن نیز مطلع شوید. کاربردها شامل موارد زیر است:

 • تصفیه و حذف آلاینده های صنعتی از مواد آلوده و پساب های تولید رنگ، مواد غذایی، پالایشگاه ها، پترو شیمی و …
 • حذف آلاینده های پساب های بیمارستانی و کلینیک های درمانی و از بین بردن باکتری های بیماری های واگیردار
 • استفاده مجدد از آب فاضلاب ها در امور کشاورزی و صنعتی از طریق تصفیه و افزایش کیفیت پساب
 • استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کمپ های نظامی، مسکونی، هتل ها، فرودگاه ها و … برای تصفیه فاضلاب انسانی

مقاله پیشنهادی: فیلتر شنی استخر چیست و چه کاربردی دارد؟

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

خرید و قیمت تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب

شما برای خرید پیکچ های تصفیه فاضلاب باید عوامل گوناگنی را در نظر بگیرید. این عوامل و پارامترها شامل موارد زیر است:

 • کیفیت فاضلاب ورودی
 • کیفیت فاضلاب خروجی
 • حجم فاضلاب ورودی
 • روش  تصفیه
 • نوع تجهیزات و اتصالات آن
 • جنس بدنه پکیج
 • ظرفیت مخزن

هر کدام از این نوع عوامل می تواند قیمت این محصول را به کلی تغییر می دهد. اگر شما قصد خرید و اصلاع از قیمت پکیج تصفیه آب خاکستری یا هر مدل دیگر را دارید می توایند به سایت مجموعه صنعتی آرا سنگ الوند مراجعه کنید.

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

سخن نهایی

حال که شما در این مقاله در مورد پکیج تصفیه فاضلاب چیست و چه کاربردی دارد، اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آوردید؛ می توانید از طریق کارشناسان خبره این مجموعه اطلاعات کافی در مورد پکیج تصفیه پساب صنعتی (مانند پکیج فلزی تصفیه فاضلاب)، پکیج فاضلاب بهداشتی و تصفیه فاضلاب انسانی  و قیمت سیلیس همدان جهت تصفیه فاضلاب پیدا کنید. برای خواندن مقاله درباره سیلیس تصفیه آب استخر به سری مقالات گذشته از اراسنگ الوند مراجعه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.