با ما تماس بگیرید

 • کیلومتر 45 همدان، ملایر
 • ۱۹–۰۸۱۳۲۳۱۳۵۱۷
 • arasang.alvand1@gmail.com
 • ۸صبح الی ۵ بعد ازظهر

خرید پودر کربنات کلسیم (Calcium carbonate)

خرید کربنات کلسیم (Calcium Carbonate) به دو شکل کلوخ و پودری انجام می‌شود و قیمت پودر کلسیم کربنات با توجه به نوع و مش آن متفاوت است. شما می‌توانید با تماس با کارشناسان ما در آراسنگ از طریق شماره‌های زیر، با خیال راحت به خرید کربنات کلسیم با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت بپردازید.

از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرید:

تلفن همراه کارشناسان فروش:

تلفن همراه کارشناس معدن:

توضیحات

افراد فعال در بیشتر صنایع به خرید پودر کربنات کلسیم نیاز دارند، این موضوع سبب شده تا اطلاع از قیمت این محصول از اهمیت بالایی برخوردار باشد. قیمت کربنات کلسیم به صورت دانه‌بندی شده با کلوخه آن متفاوت است. از این رو شما برای تهیه هر کدام از آن‌ها و اطلاع از قیمت به روز کربنات کلسیم می‌توانید با کارشناسان ما در سایت آراسنگ الوند در ارتباط باشید. نام‌ھای دیگر کربنات کلسیم عبارت است از: گچ فرنگی، سنگ آھک، کلسیت، آراگونیت، سنگ مرمر. این محصول یک ماده معدنی استثنایی مانند گارنت است. کربنات کلسیم یا CaCo3 ، بیش از ۴ ٪از پوسته زمین را شامل و در سرتاسر دنیا پیدا می‌شود.

ما در این مقاله از سایت فروشگاهی آراسنگ الوند برای شما به توضیح اینکه Calcium carbonate چیست می‌پردازیم و می‌گوییم که این ماده در کجا کاربرد دارد؟ شما می‌توانید برای مشاهده قیمت کربنات کلسیم و سپس خرید کربنات کلسیم، در این صفحه اقدام نمایید.

پودر کربنات کلسیم چیست؟

کلسیم کربنات ماده‌ای شیمایی با فرمول CaCO3 است. پودر کربنات کلسیم یک جامد سفید رنگ است که در تمام نقاط جهان و بیشتر در صخره‌ها یافت می‌شود. پودر کربنات به نام‌های سنگ مرمر، کلسیت، گچ فرنگی، سنگ آهک و آرگونیت شناخته شده و مهم‌ترین کانی‌های آن، تراورتن، ماربل، سنگ آهک و آرگونیت است. فرمول شیمیایی کربنات کلسیم CaCO3 است. قیمت کربنات کلسیم پودر شده بیشتر به نوع کلوخه آن وابسته است.

از پودر میکرونیزه جهت مسلح کردن اشیا لاستیکی و همچنين بالا بردن قدرت دوام و استحکام این نوع تولیدات و همچنین جهت ازدیاد فرم پذیری و ضربه‌گیری در مقابل فشار و ضربه مخصوص پی وی سی سخت استفاده می‌شود. میزان مصرف پودر میکرونیزه در این نوع صنعت بطور تقریبی 25 درصد برآورد میگردد.

کربنات کلسیم به نقل از ویکی پدیا:

کلسیم کربنات ماده‌ای شیمیایی با فرمول 《CaCO3》است. کربنات کلسیم، یک ماده معدنی استثنایی است. کربنات کلسیم 《 CaCo3》، بیش از ۴٪ از پوستهٔ زمین را شامل و در سرتاسر دنیا پیدا می‌شود. کربنات کلسیم یکی از پرکاربردترین مواد شناخته شده برای بشر است. این ماده را به صورت مصنوعی هم می‌توانند تولید کنند و البته در پوسته تخم مرغ و غشای جانورانی مانند حلزون و خرچنگ نیز وجود دارد. جنس مروارید نیز از کلسیم کربنات است.

جدول مشخصات فنی کلسیم کربنات

فرمول شیمیایی: CaCo3
ساختار کریستالی: مثلثی
PH: 9
حلالیت: نامحلول در آب و الکل – محلول در اسید های رقیق
چگالی: 2.711 تا 2.83 گرم بر سانتی متر مکعب
وزن مخصوص: 100.0869 گرم بر مول
دمای ذوب: 825 تا 1.339 درجه سانتی گراد
مشخصات ظاهری جامدی بی بو، سخت، طعم خاکی، سفید رنگ، خاکستری و کرم

کربنات کلسیم

انواع کربنات کلسیم:

کلسیم کربنات‌ها با توجه به روش تولید در انواع گوناگونی وجود دارند و دارای کاربردها و روش استخراج گوناگون هستند. در ادامه شما را با انواع این محصول آشنا می‌کنیم.

 • کربنات کلسیم خوراکی

از جمله مواد طبیعی و در دسترس برای تامین نیاز بدن، کلسیم است که مهم‌ترین نقش ویژه این عنصر، پر کردن استخوان‌ها است که ماده اصلی اسکلت موجودات است. بدون شک بدن انسان برای انجام فرایند استخوان سازی و تنظیم مواد شیمیایی به این ماده معدنی نیاز دارد. از این رو خرید پودر کربنات کلسیم خوراکی در صنایع مواد غذایی به عنوان یک عامل مهارکننده آنزیم، ماده رنگی و ضد اسید مفید است.

 • کلسیم کربنات صنعتی

کربنات کلسیم‌های صنعتی برای استفاده در صنعت ساخت و ساز کاربرد دارد. این ماده به عنوان یک مصالح ساختمانی و به عنوان ماده تشکیل دهنده سیمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو اطلاع از قیمت کربنات کلسیم برای افراد فعال در حوزه ساختمان‌سازی مهم است. از آن برای تهیه ملات مورد نیاز برای بلوک بتنی، چسباندن آجر، زونا سقف، ترکیبات لاستیکی و کاشی استفاده می‌کنند.

 • کربنات کلسیم معدنی

شما می‌توانید این نوع را به صورت طبیعی در خاک، سنگ و باقی محیط‌های زیستی پیدا کنید. کلسیم کربنات معدنی با نام مرمر، سنگ آهک و دولومیت نیز شناخته می‌شود. با توجه به این که این محصول در معدن وجود دارد، باید برای استخراج آن از معدن کاوی و استخراج مواد معدنی استفاده کرد. بعد از استخراج، آن‌ها را به کارخانه برای فرآوری و آسیاب کردن به صورت دانه‌ای و پودری می‌فرستند. در صورتی که شما قصد خرید کربنات کلسیم معدنی را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در وبسایت آرا سنگ الوند در ارتباط باشید.

 • کلسیم کربنات رسوبی

این نوع به صورت رسوب طبیعی در طبقات سنگ رسوبی وجود داشته و به دلیل رسوب‌گذاری در آب دریا و اقیانوس و در طبقات سنگ‌های رسوبی از جمله سنگ مرمر، سنگ آهک و دولومیت وجود دارد. با توجه به این که کربنات کلسیم در رسوب‌گذاری آب دریا و اقیانوس وجود دارد، برای استخراج کردن نیاز به فرایند سنگ‌شکنی و آسیاب کردن دارد.

آشنایی با مصارف و کاربرد کربنات کلسیم

کلسیم کربنات به عنوان پرکننده (filler) در صنایع مورد مصرف دارد. پرکننده ھا به موادی گفته می شود که به مایعات و جامدات اضافه می شوند تا یک یا چند تغییر بصورت افزایش مقاومت مکانیکی و خاصیت شکل پذریری، کاھش و یا افزایش وزن مخصوص، افزایش مقاومت حرارتی، تغییر در غلظت و کاھش قیمت تمام شده می شود. برای استفاده از این محصول در صنایع گوناگون باید اقدام به خرید کربنات کلسیم دانه بندی شده نمایید. کلسیم کربنات در صنایع رنگ و تولید چسب چوب، پلاستیک، لاستیک، کفپوش، ورق پی وی سی، چسب و رزین ،سیم و کابل، لوله پلیکا، در صنایع چرم مصنوعی، مرکب، کاغذ، داروئی، شوینده ھا، در صنایع مستربچ، لعاب، کنیتکس، پروفیل و لعاب سازی و کاشی سرامیک مصرف دارد.

خرید پودر کلسیم کربنات به عنوان مواد معدنی پرکاربرد در صنایع گوناگون قابل استفاده است. پودر میکرونیزه کربنات کلسیم در صنایع، انواع رنگ ها، حفاری چاه نفت، گرانول، الکترود جوش، رنگ ، چسب، صنایع کاغذ، پلاستیک، پلیمر، لاستیک سازی، سیم و کابل، تولید انواع لوله پلاستیکی pvc، کاشی و سرامیک و سایر صنایع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

 1. صنایع رنگ
 2. صنعت پلاستیک و لاستیک
 3. صنعت تولید مواد شوینده
 4. صنعت حفاری
 5. صنایع تولید کابل و سیم
 6. صنایع تولید کاغذ
 7. صنایع الکترود سازی
 8. صنایع پلیمر
 9. صنایع ساخت کاشی و سرامیک.

در ادامه برای شما به توضیح هر یک از این کاربردها می پردازیم.

کاربرد کربنات کلسیم در صنعت پلاستیک

کاربرد کربنات کلسیم در صنعت پلاستیک

کربنات کلسیم، برای استفاده در صنعت، از معدن استخراج می‌شود. کلسیم کربنات خالص می‌تواند از سنگ مرمر تولید شود یا اینکه به وسیله عبور کردن دی اکسید کربن از درون محلول کلسیم هیدروکسید به وجود بیاید. کربنات کلسیم در دو شکل PCC) precipitated calcium carbonate) و GCC) ground calcium carbonate) تولید می‌شوند. نوع این محصول در قیمت کربنات کلسیم موثر است.

کربنات کلسیم دارای فرمول شیمیایی caco3 است که 4 درصد پوسته زمین را تشکیل می‌دھد. این ماده کاربردھای فراوانی در صنایع غذایی، دارویی، ساختمانی، صنایع کاغذ، پودرھای لباسشویی و صنایع پلاستیک دارد که ما مختصرا در مورد کاربرد Calcium carbonate و فوائد استفاده از آن در صنایع پلاستیک توضیح می‌دھیم. کلسیم کربنات در تولیدات گوناگون و شاخه‌های مختلف تولید پلاستیک کاربرد دارد. برای استفاده از Calcium carbonate در پلاستیک سازی باید اقدام به خرید پودر کربنات کلسیم نمایید.

1) صنایع pvc:

کربنات کلسیم در تولید کابل، کف پوش، فیلم، ورق، دیوارپوش، پروفیل پنجره، چرم مصنوعی، لوله و اتصالات کاربرد دارد. میزان cao  بیش از 97 درصد، میزان Fe2o3  کمتر از 3 درصد و درجه ریزی کربنات کلسیم به کار رفته در صنعت pvc بیش از 350 مش است. از دیگر موارد کاربرد پودر میکرونیزه کربنات کلسیم می‌توان به مركب چاپ، شیشه سازی، گوگردزایی از دودکش‌ها، صنایع جوش و الکترود، آتش نشانی (تهیه پودرهای خاموش کننده آتش)، کشاورزی، چرم سازی، صنعت آب برای تصفیه کردن آب، کارخانه‌های قند و شکر، متالوژی، صنایع فولاد، داروسازی، صنايع شيميایی به عنوان دیرگداز، صنايع غذایی به عنوان خنثی كننده اسيديته و در ساخت آدامس، تولید ابر، صنایع نساجی و پوشاک، مجمسه سازی، سقف کاذب و MDF، تولید فرش ماشینی، مکالئوم، موکت، انواع چسب موکتی و … اشاره کرد. به طور کلی از کل کربنات کلیسم مصرفی سهم هر کدام از صنایع به شرح زیر است: آهن و فولاد 41 درصد، صنعت ساختمان 32 درصد، محیط زیست 3 درصد، صنایع شیمیایی 6 درصد، در کاغذ سازی، تصفیه قند، چرم سازی، کشاورزی و صنعت نفت 8 درصد و سایر کاربردها 10 درصد.

2) پلی پروپیلن pp:

مبلمان و میز و صندلی، فیلم، گونی و لوله فاضلاب.

3) پلی استایرن: 

در صنایع تولید ورق و ظروف یکبارمصرف می‌توانید به خرید پودر کربنات کلسیم بپردازید.

4) پلی اتیلن:

انواع مخازن تولیدات بادی ورق فیلم و مستربچ سازی.

پودر کربنات کلسیم

کاربرد کربنات کلسیم در صنعت لاستیک‌سازی

خرید کربنات کلسیم در صنعت تولید پلاستیک و لاستیک به عنوان پرکننده و برای افزایش مقاومت محصول در برابر حرارت و استحکام استفاده می‌شود و همچنین از نرمی و طویل شدگی پلاستیک جلوگیری می‌کند. مهمترین مواد پر کننده پلاستیک، کربنات کلسیم است که موجب افزایش مقاومت حرارتی، کششی و سختی محصولات در صنعت لاستیک سازی می‌گردد.

از دلایل استفاده از ماده‌ای شیمیایی با فرمول CaCO3 در این صنعت می‌توان به قیمت مناسب، جذب اندک روغن، سهولت پخش، درخشندگی بسیار عالی و نرم بودن آن اشاره کرد. همچنین پودر کربنات کلسیم از کلوخه شدن پلیمر جلوگیری می‌نماید و پراکندگی آن را بهبود می‌بخشد. پودر کربنات کلسیم در این صنعت با مشخصه زیر استفاده می‌شود: میزان cao حداقل ۹۸٪، میزان Fe2o3 حداکثر ۲٪، درجه رطوبت حداکثر ۱٪ و مش‌های مصرفی بیشتر از ۲۰۰.

کاربرد ماده‌ای شیمیایی با فرمول CaCO3 در صنعت رنگ

مناسب بودن قیمت کربنات کلسیم سبب شده است تا از این ماده در صنعت رنگ نیز استفاده شود. این ماده به دلیل خصوصیات نوری و مکانیکی از مصرف بالائی در صنعت رنگ برخوردار است. کربنات کلسیم ھر چه نرم‌تر باشد، پوششی بھتر به رنگ می‌دھد. پودر کربنات کلسیم در صنعت رنگ سازی به عنوان پرکننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پودر معمولا در جهت ساخت انواع رنگ در صنعت رنگ سازی استفاده می‌شود. میزان cao به کار رفته در این ماده بیش از ۹۷ ٪، میزان Fe2o3  کمتر از ۱٪ و مش آن بیشتر از ۴۰۰ می‌باشد.  از این رو به دلیل بالا بودن نوع مس، قیمت کربنات کلسیم برای استفاده در این صنایع زیاد است. در تولید رنگ ترافیکی از کربنات کلسیم با مش ۵۰ استفاده می‌شود که در پودر تولید شده آن ذرات شکری وجود دارد که زیر دست قابل احساس می‌باشند. این پودر بدون داشتن دانه‌های سیاه رنگ و یک دست سفید و با آنالیز بالا در شرکت آرا‌سنگ الوند تولید می‌شود.

پودر معدنی کربنات کلسیم

کربنات کلسیم در داروسازی

کربنات کلسیم در آب معمولی تقریبا نامحلول و در آبی که مقداری دی اکسید کربن داشته و یا نمک ھای آمونیومی آن زیاد باشد، به آرامی حل می‌شود. این ماده در الکل تقریبا نامحلول بوده و در اسید استیک و اسید کلریدریک و اسید نیتریک می‌جوشد. Calcium carbonate خاصیت آنتي اسیدي دارد و در نواقص کلیوي و درمان استئوپروزیس به کار رفته و مکمل کلسیم است. کربنات کلسیم در بیماران مبتلا به ھیپرفسفاتمي ھمراه با نقص کلیوي نیز توصیه مي شود؛ زیرا با پیوستن به فسفات، مانع جذب بیشتر فسفات از طریق معده و روده می‌گردد.

خرید پودر کلسیم کربنات برای استفاده در داروھاي ھومئوپاتي (Homoepathic)، نوعي دارو درماني و در افزودنی‌ھای خوراکی ھم کاربرد دارد. به علاوه با توجه به دارا بودن خاصیت جذب سطحي، در داروھای ضد اسھال نیز به کار می‌رود. کربنات کلسیم با اسید معده به صورت کلرید کلسیم درآمده و گاز دی اکسید کربن حاصل در برخی از بیماران ممکن است باعث نفخ معده شود. مقداری از کلسیم در لوله گوارشی جذب می‌شود؛ ولی در حدود 85 درصد آن مجددا بصورت نمک‌ھای کلسیم نظیر کربنات کلسیم دفع می‌گردد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ھمراه با آنتی اسیدھاي دیگر، به طور معمول در ھر بار، یک گرم این محصول به عنوان آنتی اسید خورده می‌شود و غالبا به صورت آنتی اسیدھای منیزیم دار تجویز می‌شود. از کلسیت براي تھیه کلرید کلسیم CaCl2 ، برومید کلسیم CaBr2، یدید کلسیم CaI2 و اکسید کلسیم CaO استفاده می‌شود که ھر یک دارای مصارف متعددي در صنایع داروسازي هستند و حتي براي تھیه داروھاي دامپزشکي نیز کاربرد دارند.

از کلرید کلسیم CaCl2، دارویي تھیه می‌شود که در بدن تولید اسید مي‌کند و در مواردي که یون کلسیم در بدن کم باشد، براي تأمین سریع کمبود آن از کلرید کلسیم استفاده می‌شود. از ترکیبات دارویي کلرید کلسیم در درمان عوارض حساسیت‌ھایي مانند کھیر، تنگی نفس، خارش و سایر التھابات ناشي از حساسیت استفاده می‌گردد. برای اطلاع از قیمت کربنات کلسیم با کارشناسان سایت آراسنگ الوند در تماس باشید.

خرید کربنات کلسیم

از جمله دیگر مزایای خرید کربنات کلسیم این است که باعث سرعت در انعقاد خون شده و براي جلوگیري از خونریزي‌ھای شدید استفاده می‌شود. این ماده به صورت خوراکی در درمان بی‌نظمي‌ھاي ضربان قلب به عنوان مکمل به داروھاي مربوط به نارسایي‌ھای قلبي افزوده می‌شود. از کلرید کلسیم براي درمان عوارض اسھال و استفراغ نیز استفاده می‌گردد.

ترکیبات کلسیم فوق الذکر در تھیه داروھاي دامپزشکي نیز مصارف گسترده‌اي دارند.  این محصول به صورت پودر ترکیبي کربنات کلسیم، پودر ترکیبي کربنات منیزیم و قرص ترکیبي کربنات منیزیم موجود است. ھمچنین سوسپانسیون آلومینا، منیزیا و کلسیم کربنات، قرص آلومینا و قرص کربنات کلسیم از نمونه‌ھای دیگر فرآورده‌ھاي دارویی با ماده‌ای شیمیایی با فرمول CaCO3 می‌باشند.

کربنات کلسیم بعنوان پرکننده

بیشترین کاربرد کلسیم کربنات خاکي و کربنات کلسیم ته نشیني (Precipitated) در صنایع کاغذ، پلاستیك و رنگ سازی است. کاغذ از شبکه سلولزي تشکیل شده که فیبرھاي آن با ذرات کاني دانه‌ریز پر مي‌شوند. همچنین موادی پوششی براي افزایش کیفیت چاپ بر روی کاغذ در کاغذسازی استفاده می‌شوند که کربنات کلسیم می‌تواند 50-5% آن را تشکیل دھد. Calcium carbonate می‌تواند به عنوان رنگدانه و کاھنده نیاز به پلیمر عمل کند، لذا در ورقه‌ھا، لوله‌ھا و پنجره‌ھای PVC حدود 5 تا 35% از ترکیب را به خود اختصاص می‌دھد. در رنگ سازی 35-10% از حجم امولسیون‌ھاي آبي یا حلال‌ھا را کلسیم کربنات تشکیل می‌دهد تا از مقدار TiO2 مصرفی بکاھد.

 1. مشخصات ظاھری نوع صادراتی: درجه یک صادراتی کاملا برفی و سفید است و قیمت کربنات کلسیم نوع صادراتی بیشتر است.
 2. دانه بندی کربنات کلسیم: کلوخ 6 mm تا 10mm – تنوع سایز مش‌ھا 400-600-800-1500 تا 3500 معمولی – کد شده.

صنعت تولید مواد شوینده

خرید کربنات کلسیم برای تولید مواد سفید کننده با اندازه مخصوص و نرم بسیار است و این ماده در صنعت تولید مواد شوینده زیاد استفاده می‌شود. پودر کربنات کلسیم مصرفی در صنعت شویندگی با مشخصه زیر استفاده می‌شود : میزان cao حداقل ۹۶٪ می‌باشد و مش‌های مصرفی پودر Calcium carbonate از دانه بندی ۴۰۰ مش تا ۸۰۰ مش در صنایع شویندگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای اطلاع از قیمت پودر کربنات کلسیم ما را در ادامه همراهی کنید.

صنعت حفاری

معمولا در این صنعت جهت روان سازی گل حفاری از پودر کربنات کلسیم با مش ۲۰۰ و ۴۰۰ استفاده می‌گردد.

صنایع تولید کابل و سیم

پودر کربنات کلسیم در این صنعت برای پوش و عایق نمودن مواد تولید شده استفاده می‌شود و معمولا از مش ۶۰۰ به بالا استفاده می‌شود.

خرید کربنات کلسیم

صنایع تولید کاغذ

کربنات کلسیم در صنعت کاغذسازی، به خاطر درخشندگی بسیار عالی و نیز پراکندگی نور در تمام دنیا با ارزش است و از آن به عنوان یک پرکننده با قیمت مناسب استفاده می‌شود تا سطح کاغذ را روشن نماید. مش‌های مصرفی در این صنعت ۱۵۰۰ و ۲۵۰۰ می‌باشند. قیمت کربنات کلسیم مصرفی در این صنعت به دلیل دانه‌بندی دقیق، گران‌تر است.

صنایع الکترودسازی

در این صنعت، مش مورد استفاده از پودر کربنات کلسیم ۵۰ با آنالیز ۹۹٪ می‌باشد.

صنایع پلیمر

پودر کربنات کلسیم در صنعت پلیمر به عنوان پر کننده استفاده می‌شود و خرید پودر کربنات کلسیم در صنعت پلیمر، باعث کاهش قیمت در محصول می‌شود. دانه‌بندی که در صنعت پلیمر مورد استفاده قرار می‌گیرد، مش‌های بالای ۸۰۰ می‌باشد.

صنایع ساخت کاشی و سرامیک

پودر کربنات کلسیم در این صنعت جهت استفاده در لعاب کاشی با مش‌های بالای ۸۰۰ از کربنات کلسیم و گارنت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

9 مورد از کاربرد پودر کربنات کلسیم در صنایع مختلف

مزایای مصرف کلسیم کربنات

 • از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و قیمت کربنات کلسیم برای استفاده در صنایع گوناگون مناسب است.
 •  باعث استفاده کمتر از پلاستیک و در نتیجه کمک به طبیعت می‌شود. ھر چقدر مصرف این ماده بیشتر شود، پلاستیک کمتری استفاده می‌شود که این اولین کمک کلسیم کربنات به انسان و محیط زیست است.

تبصره: کربنات‌ھای موجود در طبیعت به ھیج وجه برای انسان خطری ندارند و ھمانطور که اشاره شد در صنایع دارویی و غذایی کاربرد دارند.

 •  استفاده از ماده‌ای شیمیایی با فرمول CaCO3 در تولیدات ظروف یکبار مصرف، لوله، مبلمان، میز و صندلی باعث استحکام آن‌ها و در نتیجه افزایش کیفیت این محصولات می‌شود.

نکته: برای استفاده از این ماده در ھر صنعت و تولیدی، باید مقدار درصد مصرفی و کیفیت کربنات در آنھا رعایت شود.

 •  کربنات کلسیم در صنعت مواد تزریقی و فیلم‌ھای پلی اتیلن (سفره‌ھای یکبار مصرف نایلون و نایلکس) سبب انتشار بھتر رنگ وھمچنین جلوگیری از پس دادن رنگ می‌شود.
 • Calcium carbonate در تولید، علاوه بر موارد فوق، مانع چسبیدن مواد به دستگاه می‌شود که این موضوع سبب سرعت بیشتر تولید می‌شود. تولید بیشتر در واحد زمان؛ یعنی مصرف انرژی کمتر و کمک به تولید کننده و مصرف کننده.
 •  اگر در تولیدات فیلم‌ھای پلی اتیلن از کربنات در اندازه و مش متناسب استفاده شود، کیفیت دوخت و چاپ بھتر خواھد شد.
 • خرید کربنات کلسیم سبب می‌شود پوشش بھتری از مستربچ‌ھای سفید و رنگی داشته باشیم.
 • ماده‌ای شیمیایی با فرمول CaCO3 به جھت ارزان‌تر بودن از مواد پلاستیک، باعث کاھش قیمت محصول و کمک به مصرف کننده و تولید کننده می‌شود.
 •  در مواردی که از کربنات در محصول استفاده می‌شود، نیازی به تمیز کردن دستگاه تولید از ذرات چسبیده به دستگاه نیست.
 • ضمن اینکه برای تعویض رنگ تولید می‌توانید از ترکیب مواد خام تولیدی کربنات و لیز کننده استفاده کنید.

نکته: در تولید برای استفاده از کربنات کلسیم، حتما از مش 1500 و بالاتر استفاده کنید. درست است که این میزان از دانه بندی و مش موجب افزایش قیمت کربنات کلسیم می‌شود؛ ولی موجب می‌شود به سیلندر ماردون شما آسیب نرسد و نیز بتوانید درصد کربنات بیشتری استفاده کنید. نکته بعدی متاسفانه این باور غلط در عموم مردم و حتی در بین افراد با دانش و با تجربه است که استفاده از کلسیم کربنات یعنی کالایی با کیفیت کمتر! با توضیحات بالا مشخص است که خرید پودر کربنات کلسیم مناسب، علاوه بر کاھش قیمت، افزایش کیفیت را ھم به دنبال دارد.

قیمت کربنات کلسیم

منابع تشکیل کربنات کلسیم

کلسیم کربنات یک ماده فعال در آهک کشاورزی است که زمانی تشکیل می‌شود که یون‌های کلسیم با یون‌های کربنات موجود در آب سخت واکنش داده و به صورت رسوب آهک در می‌آیند. دو نوع منابع زمین شناسی و بیولوژیکی از مهم‌ترین بسترهای تشکیل این محصول است که قیمت کربنات کلسیم در هر کدام از نمونه‌های تشکیل شده متفاوت است.

 • منابع زمین شناسی

کلسیت، آراگونیت و واتریت، مواد معدنی خالص حاوی کربنات کلسیم هستند. سنگ‌های منشأ صنعتی مهم که عمدتاً کلسیم کربنات هستند، شامل سنگ‌های آهک، گچ، تراورتن و مرمر نیز می‌شوند. مرجان‌ها در آب‌های گرم و تمیز استوایی بیشتر از مناطق قطبی که آب‌های سرد هستند، دیده می‌شوند. منابع کربنات کلسیم مانند پلانکتون‌ها (کوکولیت‌ها و روزن داران پلانکتیک)، بریوزوآها، اسفنج‌ها، خارپوستان، جلبک‌های مرجانی، بازوپایان و نرم‌تنان، معمولاً در مناطق کم عمق آبی یافت می‌شوند؛ زیرا نور فراوان و مواد غذایی قابل تصفیه دارند.

 • منابع بیولوژیکی

پوسته تخم مرغ، پوسته حلزون و اکثر صدف‌های دریایی عمدتاً کربنات کلسیم دارند. اخیراً پوسته صدف به عنوان منبع کلسیم غذایی شناخته شده است که یک منبع صنعتی کاربردی نیز می‌باشد. سبزیجات سبز تیره از جمله کلم بروکلی و کلم پیچ، حاوی مقادیر زیادی کربنات کلسیم در رژیم غذایی هستند، اما به عنوان یک منبع صنعتی کاربردی ندارند.

خرید پودر کربنات کلسیم

کارشناسان فروش شرکت آراسنگ الوند آماده‌اند تا علاوه بر راهنمایی شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ماده، اقدام به اعلام قیمت آن نسبت به هر کیلوگرم یا هر تن به شما کنند. در ضمن شما از طریق ارتباط با شماره 19-08132313517 می‌توانید اقدام به خرید کربنات کلسیم نمایید.

خرید پودر کربنات کلسیم

قیمت کربنات کلسیم

کربنات کلسیم از جمله عناصر با ارزش است که در اکثر صنایع امروزی کاربرد دارد. از این رو بیشتر افراد به دنبال اطلاع از قیمت این محصول هستند. با توجه به این که قیمت کربنات کلسیم دانه‌بندی شده در مش‌های گوناگون با نوع سنگ (کلوخه) آن متفاوت است، برای اطلاع از نرخ کربنات کلسیم می‌توانید با کارشناسان سایت آراسنگ الوند در تماس باشید.

نکات پایانی خرید کربنات کلسیم

ما در این مقاله از سایت فروشگاهی آراسنگ الوند به توضیح اینکه کربنات کلسیم چیست پرداختیم و شما را با برترین کاربردهای پودر کربنات کلسیم در صنایع شغلی آشنا کردیم. همچنین شما می‌توانید در این محتوا، اطلاعات کامل و جامعی درباره ماده‌ای شیمیایی با فرمول CaCO3 را به دست آورید و سپس اقدام به خرید پودر کربنات کلسیم و استعلام قیمت کربنات کلسیم در فروشگاه آراسنگ الوند نمایید.

سوالات متداول

 1. پودر کربنات کلسیم چیست؟

کربنات کلسیم یک ماده جامد سفید رنگ است که در تمام نقاط جهان به ویژه صخره‌ها یافت می‌شود. پودر کربنات کلسیم با نام‌های سنگ مرمر، کلسیت، گچ فرنگی و … نیز شناخته می‌شود.

 1. قیمت کربنات کلسیم چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت پودر کربنات کلسیم با کارشناسان وبسایت آراسنگ الوند با شماره 19-08132313517 در ارتباط باشید.

 1. بهترین روش برای خرید کربنات کلسیم چیست؟

شما می‌توانید از طریق ارتباط با کارشناسان فروش ما، اقدام به خرید پودر کربنات کلسیم به صورت آنلاین کنید.

منبع: medlineplus.gov

1 دیدگاه برای خرید پودر کربنات کلسیم (Calcium carbonate)

 1. صابر

  چجوری قیمت کربنات کلسیم رو بفهمیم؟ اینجا چیزی ننوشته که!!

  • Envolvearaadmin

   از لیست شماره تماس واحد فروش در بالای صفحه کنار محصول برای اطلاع از قیمت و خرید اقدام کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *