با ما تماس بگیرید

 • کیلومتر 45 همدان، ملایر
 • ۱۹–۰۸۱۳۲۳۱۳۵۱۷
 • arasang.alvand1@gmail.com
 • ۸صبح الی ۵ بعد ازظهر

کربن اکتیو ( Active Carbon + کربن فعال)

اصطلاح زغال فعال شده نشان دهنده یک سری از مواد جذب کننده سطحی , با جنسی زغالی و شکل کریستالی می باشد که در ساختار داخلی آن روزنه های زیادی وجود دارد

کربن فعال به عنوان یک ماده جاذب ، دارای کاربردهای مهم و حیاتی است . بعد از پیرولیز مواد سلولزی گیاهی تحت عملیات فعال سازی با بخار آب قرار گرفته و بدست می آید.

از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرید:

تلفن همراه کارشناسان فروش:

تلفن همراه کارشناس معدن:

توضیحات

کربن اکتیو یا کربن فعال ( Activated carbon) شامل کربن است و دارای جذب و تخلخل بالای می باشد. ساختار پیچیده آن از اتم های کربن به وجود آمده است. این نوع شبکه ی حفره ای در کربن بلک، مجموع کانال های است که در درون اسکلتی محکم از لایه های نامنظم اتم های کربن قرار دارد  با پیوندهای شیمیایی به یکدیگر متصل می باشند.

این نوع ترکیب به صورت ناموازی روی سطح قرار می گیرد و یک ساختار از شکاف ها، ترک ها و برآمدگی ها با تخلخل بالا در بین لایه های کربن به وجود می آورد. زغال اکتیو و گارنت در تصفیه آب نقش مهمی را دارند. شما می توانید جهت استعلام از قیمت کربن اکتیو و خرید کربن فعال به فروشگاه اینترنتی آراسنگ الوند که یکی از بهترین مراکز فروش و خرید کربن اکتیو است، سر بزنید.

کربن اکتیو چیست؟

شبکه ای حفره ای در ساختار شبکه ای زغال فعال با مکانیزمی مانند جذب سطحی امکان از بین بردن ناخالصی ها را از مواد گازی و مایع دارد. این ماده به عنوان از بین برنده رنگ، بو و طعم، بهسازی رنگ و طعم در نوشیدنی ها و آب میوه ها, تصفیه فاضلاب, تصفیه کننده های صنعتی, تصفیه کننده های هوا شناخته می شود. همچنین از زغال فعال در تهیه خمیردندان، برای پاکسازی دندان و پوست و تولید انواع ماسک زغال (ذغال) استفاده می شود.

به نقل از Wiki Pedia:

Activated carbon, also called activated charcoal, is a form of carbon processed to have small, low-volume pores that increase the surface area available for adsorption or chemical reactions Activated is sometimes replaced by active.

در ادامه از سایت آرا سنگ الوند به عنوان وارد کننده زغال اکتیو جاکوبا و خارجی به توضیح کامل این ماده می پردازیم. همچنین شما برای خرید و قیمت کربن اکتیو خارجی و ایرانی می توانید از کارشناسان این مجموعه کمک بگیرید و ما به شما کمک در پاسخ به این سوال که کربن فعال از کجا بخریم، کمک می کنیم.

کربن اکتیو پودری

کربن فعال از چی ساخته شده است؟

کربن فعال شده در اشکال گوناگون کربن گرانولی، پودری و دیگر اشکال وجود دارند. این ماده از مواد آلی که دارای محتوای کربن زیاد است تشکیل می شود. از این مواد می توان به موارد زیر اشاره کرد؛ که لازم به ذکر است هر کدام از این مواد تاثیر زیادی بر کارکرد و خصویات کربن بلک دارد. مواد تشکیل دهتده کربن اکتیو شامل موارد زیر است:

 • ساخت ذغال اکتیو از ذغال سنگ، تورب
 • ساخت کربن بلک از چوب
 • ساخت زغال اکتیو از پوست سخت چوبی نارگیل
 • ساخت کربن اکتیو از فندق، بادام و پوست گردو
 • تولید کربن فعال با پوست پسته

در این میان دو روش تولید آن را توضیح می دهیم.

ساخت زغال اکتیو با پوست نارگیل

شیوه تولید و ساخت کربن فعال با پوست نارگیل:

کربنی که از این ماده ساخته می شود دارای گرد و غبار کمتری است. و به خاطر داشتن حفره های ریز، برای جذب شیمیایی مواد آلی مناسب است. اکتیو کربن در این بسیار مقاوم و دارای درجه سختی بالای است. از این رو برای عملیات تصفیه آب بسیار مناسب تر است.
برای تولید کربن بلک به این روش از طریق فرایند زیر صورت می گیرد:

 1. برای فعال سازی کربن، کربنیزه کردن پوست از طریق حدود دو سوم مواد فرار پوسته نارگیل انجام می شود. و به این دلیل توده کربنی با حفرات ریز به وجود می آید.
 2. این ماده کربنی در دمای بالا در بخار آب فعال می شود. کل فرایند فعال سازی موجب شکل گیری خصوصیات کربن فعال می شود. از این رو دمای فعال سازی و مقدار زمان آن بریا به وجود آمدن شبکه های حفره داخلی مهم است.

ویژگی های ساخت کربن اکتیو بر پایه چوب:

Min/Max

Unit

ITEM

850-1100 Mg/g Iodine number
200 Mg/g Methylene Blue No
Max 4 % Total Moisture
Max 4 % Total Ash
6-8 PH

انواع کربن اکتیو:

زغال فعال دارای انواع گوناگونی است. این تقسیم بندی براساس خصوصیاتی مانند ساختار شیمیایی و فیزیکی آن، سطح و تخلخل آن و روش تهیه اش می باشد. در حالت کلی انواع کربن فعال دارای سه فرم و شکل رایج است که در ادامه به معرفی آن پرداخته ایم.

1) ذغال اکتیو پودری (PAC)

پودر کربن فعال دارای ویژگی های چون اندازه کمتر از یک میلی متر است. این نوع کربن فعال به شکل ذرات کربن بلک باقی مانده بر روی غربال مش ۵۰ می باشد. این دسته از مواد ریزتر کربن خرد و آسیاب شده عبور می کند و به دست می آید. از مزیت مهم این نوع می توان به مقدار بالای سطح فعال در واحد حجم اشاره کرد. اما بخاطر اندازه ریز ذرات آن افت فشار بالایی را به وجود می آورد. زغال اکتیو پودری هلند از برندهای معروف آن است.
کربن اکتیو پودری دارای هزینه پایین تولید و انعطاف پذیری در زمان کاربرد دارد. کربن فعال پودری هلند برای جذب فاز مایع استفاده می کنند. کربن پودری در فرایند دسته ای مورد استفاده قرار می گیرد و به مایعی که قصد تصفیه آن را دارید اضافه می شود و بعد از مخلوط شدن طی فرایند ته نشینی و فیلتراسیون حذف می شود.

انواع زغال اکتیو یا زغال فعال

2) زغال فعال اکسترود (کربن اکتیو میله ای یا مدادی)

کربن فعال (EAC) به مدل استونه ای می باشد که قطری تا ۱۳۰ میلی متر دارد. برای به وجود آوردن این نوع، کربن فعال پودری را با یک پیوند دهنده به هم متصل می کنند و در یک بسته استوانه ای شکل می گذارند. کربن فعال مدادی یا میله ای دارای افت فشار کم، میزان غبار پایین، قدرت مکانیکی بالا می باشد. کاربرد آن برای جذب در فاز گازی، بازیایی حلال و کنترل گازهای خروجی از اتو مبیل است. این ماده به دلیل مقاومت بالا، افت فشار کم و فعالیت در حجم بالا موجب می شود تا در تمام طول عمر وسیله از آن استفاده کرد.

3) کربن اکتیو گرانولی (GAC)

این مدل در مقایسه با نوع پودری دارای سطح خارجی کوچک تر و سایز ذرات نسبتا بزرگ تری است. کربن فعال گرانولی بعد از آسیاب شدن و الک کردن به وجود می آید. از مزیت این مدل می توان به سرعت نفوذ گازها و مایعات برای جذب و بخار، سختی و مقاومت بالا اشاره کرد. از کاربردهای آن نیز می توان به بوزدایی، جداسازی مواد موجود در جریان، جداسازی در حوضچه های اختلاط و تصفیه آب اشاره کرد؛ پس از کربن گرانول در مواد مایع و در مواد گازی برای سیستم های ثابت و متحرک به وجود می آید.
برای کاربردهای فاز مایع، این ماده در برج ها و ستون های که ماده مایع از بین آن ها عبور می کند و فشرده می شود. کربن فعال گرانول شده برای تولید یا تصفیه یک ماده به طور مداوم در حجم بالا مورد مصرف قرار می گیرد. برای کاربردهای فاز گازی، داشتن جریان کافی با افت فشار قابل قبول در زمینه کربن است.
با توجه به این خصوصیات قیمت کربن فعال گرانولی نسبت به بقیه انواع خود کمی گران تر است. همچنین این نوع کربن بلک می تواند دوباره بازیابی شود و مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع فعال سازی تقریبا در طول دوره زمانی 18 ماه صورت می گیرد.

کربن اکتیو گرانولی

4) کربن فعال زغال چوب (ACC)

این نوع در شکل های خاص مانند الیاف و پارچه وجود دارد.

زغال اکتیو در سایز ۴۰*۲۰ از ذراتی به وجود آمده است که دارای مش ۲۰ تا ۴۰ می باشند ولی با این وجود روی غربال آمریکایی می مانند و رد نمی شوند. در این میان کربن فاز آبی در سایز های ۸*۳۰ و ۱۲*۴۰ به عنوان محبوب ترین کربن این گروه شناخته می شوند زیرا دارای ویژگی چون داشتن تعادل بین مساحت، افت فشار و سایز خود است.

مراحل فعال سازی کربن فعال:

پیرولیزد مواد کربنی بدون هوا موجب از بین رفتن مولکول های غیر آلی می شوند که در نهایت یک ماده پودری کربنی از آن به دست می آید. این عنصر شامل سطحی ویژه و تخلخل بسیار بالای است. فعالسازی ذغال اکتیو در سه مرحله ایجاد می شود که شامل:

 • فعال سازی با بخار (ماده اولیه آن چوب نیم سوخته، پوست نارگیل و زغال سنگ است).
 • فعال سازی با دی اکسید کربن
 • فعال سازی شیمیایی (ماده اولیه آن چوب یا زغال سنگ نارس است).

از این سه روش، فعال سازی با بخار به دلیل مسائل زیست محیطی و اقتصادی بهترین روش است. در حالی که از این بین روش شیمیایی بیشترین سطح و تخلخل را به وجود می آورد و دو روش فعال سازی توسط بخار و شیمیایی بیشتر در تولیدات تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد صنعتی زغال اکتیو

کاربرد زغال فعال (زغال اکتیو):

این نوع کربن به دلیل داشتن ساختار شیمیایی و فیزیکی خود در صنایع گوناگون قابل استفاده هستند. در این قسمت از سایت آرا سنگ الوند به توضیح کامل در مورد خواص و کاربردهای این عنصر باارزش پرداخته ایم.

 • تصفیه گاز
 • جدا کردن روغن از هوای فشرده در مجتمع های صنعتی
 • جدا کردن آلاینده ها از سیستم های تهویه
 • زغال اکتیو در ماسک (به عنوان لایه ای روی ماسک n95)
 • فیلتر سیگار
 • ماسک های گازی
 • در کاتالیست به عنوان یک محیط عامل
 • جداسازی آلاینده ها از سیستم خودرو و اگزوز برای حذف ناخالصی ها
 • جداسازی آلاینده های دودکش ها در کارخانه های زباله سوزی
 • از بین بردن بو از هوای خروجی هود آشپزخانه ها و فیلتر یخچال
 • کربن اکتیو در تصفیه گاز های طبیعی H25و BTX
زغال فعال
قرص زغال اکتیو

در ادامه به شرح چندین کاربردهای پر اسنفاده آن می پردازیم.

1) کربن فعال در تصفیه آب و تصفیه فاضلاب:

برای مصارف تصفیه آب از دو نوع پودری و گرانول آن استفاده می شود. در قدیم از این ماده برای حذف کلر آب و مواد ایجاد کننده بو و رنگ در آب ها کمک می گرفتند ولی امروزه از این عنصر برای تصفیه آب های زیرزمینی و آشامیدنی کمک می گیرند. همچنین از آن برای تصفیه پساب بیولوژیکی برای از بین بردن باکتری ها در آب استفاده می شود. همچنین از این ماده در واحدهای صنعتی پساب و در مرحله سوم برای افزایش کیفیت تصفیه استفاده می کنند. آنتراسیت نیز ماده ای مشابه به این محصول است که در تصفیه آب نقش دارد. برای آشنایی با تفاوت این دو ماده در تصفیه آب می توانید به مقاله تفاوت آنتراسیت و کربن اکتیو  آرا سنگ الوند مراجعه کنید.

2) کربن اکتیو خوراکی:

از کربن فعال شده در صنایع غذایی به عنوان یک رنگ زدا از آب میوه ها و عصاره میوه استفاده می شود. جدای از رنگ زدایی از کربن فعال خوراکی در فیلترهای بستر ثابت که ترکیب های آلی محلول را حذف می کند، موجب کنترل بو و مزه قند های مانند لاکتوز، فروکتوز می شود. مجموعه صنعتی آرا سنگ الوند اقدام به فروش زغال اکتیو مرغوب می کند.

 • رنگ زدایی
 • رنگ زدایی از قند و شکر
 • رنگ زدایی از محصولات داروسازی
 • رنگ زدایی ادویه ها
 • تصفیه کننده انواع روغن های حیوانی و گیاهی
 • ازبین بردن رنگ و بوی ژلاتین
 • رنگ بری از گلسیرین، وکس، مواد شیمیایی با خلوص بالا و آنزیم
 • تمیز کردن حمام گالوانیزاسیون
 • رنگ بری محلول های تولید کننده گلوگز و نشاسته

3) کربن اکتیو برای پوست:

از این ماده برای ساخت انواع ماسک های مانند ماسک سیاه و ماسک زغال (ذغال) در صنعت دارو استفاده می شود. پس ماسک زغال فعال موجب خارج کردن ذرات آلوده از منافذ پوست می شود که در طول روز تحت تاثیر گرد و غبارهای محیط قرار گرفته اند. این تاثیر فوق العاده موجب تازگی و و افزایش طراوت در پوست می شود و با حذف مواد مضر از روی پوست پیری آن را به تعویق می اندازد. قرص زغال فعال برای معده نیز موجود است. شما برای اطلاع از قیمت قرص، پودر، ماسک و کپسول زغال فعال در داروخانه به مراکز معتبر خرید و فروش این محصول مراجعه کنید.
همچنین موجب ایجاد تعادل چربی پوست می شود. این ماده چربی و روغن اضافی پوست را خارج می کند ولی استفاده زیاد از آن موجب خشک شدن پوست می شود. شما می توانید برای داشتن موهای درخشان و پرحجم از شامپوهای حاوی کربن بلک استفاده کنید که گرد و غبار مو را از بین می برد. زغال فعال برای معده، پوست، مو ،سفیدی دندان، صورت و در تهیه خمیر دندان نیز بسیار پر استفاده است. در ضمن شما می توانید در منزل اقدام به طرز تهیه ماسک زغال فعال با چسب چوب، ژلاتین، عسل برای پوست و برای مو خود کنید.

4) پارچه کربن اکتیو:

این نوع پارچه ها دارای درصد های متفاوتی از زغال اکتیو هستند. پارچه های 100 درصد کربن فعال دارای ظرفیت و سرعت حذب بالاتری می باشند و با توجه به ساختار متخلخل شان دارای سطحویژه بسیار بالایی است. این نوع پارچه ها برای اولین بار در لباس های شیمیایی وزارت دفاع بریتانیا تولید شد. یک گرم پارچه کربن اکتیو دارای مساحت بیش از نیمی از زمین فوتبال است و امروزه از این پارچه در صنعت، مصارف پزشکی و دفاعی قابل استفاده هستند و برای جذب انواع مایعات و گازها از آن استفاده می کنند.

5) کربن فعال در تولید ماسک های تنفسی:

از کاربردهای بهداشتی آن می توان به تهیه انواع ماسک های تنفسی فیلتر دار N95 اشاره کرد؛ که می توان ماسک های زیر را نام برد. تمامی آن ها ماسک تنفسی تولید ایران هستند که ماسک های کربن فعال دارای عملکرد بسیار بهتر و بالاتر برای از بین بردن ویروس (ویروس کرونا)، گرد و غبار و … نسبت به ماسک های معمولی هستند.

 • ماسک زغال اکتیو میعاد،دلتا، میلاد
 • ماسک تنفسی شش لایه
 • ماسک تنفسی الکترونیکی nfk
 • ماسک سه لایه نانو
 • ماسک تنفسی سوپاپ دار کربن اکتیو spc
 • ماسک n99
 • ماسک اسفنجی
 • ماسک جراحی
 • ماسک ffp3
 • ماسک نانو بدون سوپاپ
 •  ماسک apollo ffp2
 • ماسک hy8222
 • ماسک hy8226 ffp2
 • ماسک هیرو
 • ماسک ضد گرد و غبار
 • Ffp3 ماسک نمدی فیلتردار
 • ماسک هفت لایه
 • ماسک jfy
 • ماسک fnpa

کربن اکتیو یا کربن بلک

بهترین برندهای پراستفاده کربن اکتیو در ایران:

کربن فعال شده که با نام های زغال فعال، زغال اکتیو و کربن بلک شناخته می شود. این ماده دارای خصوصیات جذبی، کاتالیستی و الکتروشیمیایی است و برای جذب در مواد محلول در گازها و مایعات عمل می کند. ان محصول در برندهای متفاوت با قیمت های گوناگون موجوداست که در ادامه به معرفی کربن فعال ایرانی و خارجی می پردازیم که انواع آن با کربن فعال پایه پسته، پایه گردو و پایه گردو ساخته می شود. نمونه های این محصولات در بازار ایران قابل خریداری هستند. در ضمن شما از طریق سایت آرا سنگ الوند می توانید اقدام به خرید کربن اکتیو با کیفیت و ارزان به صورت اینترنتی کنید. این محصولات شامل موارد زیر است:

 • کربن فعال چینی ( کربن فعال نوریت چینی)
 • کربن فعال و ذغال اکتیو جاکوبی یا ژاکوبی(Jacobi) چینی
 • کربن اکتیو جاکوبی سوئد
 • زغال اکتیو رفسنجان ( کربن فعال پارس رفسنجان)
 • زغال فعال اصفهان زغال اکتیو هندی
 • کربن فعال آلمانی

در این میان شرکت های زیادی در ایران هستند که اقدام به واردات کربن در جه یک می کنند. قیمت هر کیلو کربن فعال صنعتی و پودری در بازار ایران با توجه به این که تولید کدام کشور باشد و میزان کیفیت آن متفاوت است. در بین کل انواع مارک های زغال فعال شده می توان کربن فعال ژاکوبی یا جاکوبی سوئد را نام برد. این شرکت از شرکت های بزرگ تولید کننده کربن اکتیو خارجی در اروپاست. این محصول در گریدهای متفاوت ساخته می شود که در ایران گریدهای AQUA 1000 و AQUA 2000 پرکاربرد است.

کربن اکتیو جاکوبی سوئد
کربن اکتیو جاکوبی سوئد

کارخانه خرید کربن فعال نوریت (Norit)

به طور کلی کربن فعال نوریت، تولیدی شرکت cabot است. این مجموعه یک شرکت معروف در تولید مواد شیمیایی و عملکردی جهانی است که در بوستون و ماساچوسه ایالات متحده فعالیت دارد. این شرکت در صنایع کلیدی مانند محیط زیست، مصرف کننده خدمات، حمل و نقل و زیر ساخت ها فعالیت دارد. از محصولات تولیدی cabot می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لاستیک
 • کربن فعال
 • کربن های تخصصی
 • آرگل
 • فوم های فلزی اکسید کننده
 • گرافن ها
 • مادر بردها
 • ترکیبات رسانا
 • رنگ های جوهر افشان

به طور کلی این مجموعه به عنوان کارخانه زغال اکتیو در زمینه از بین بردن آلاینده ها، آلوده کننده های اب و سایر ناخالصی ها از آب و هوا، مواد غذایی و نوشیدنی و دارویی موثر است. کارخانه کربن نوریت به طور گسترده در زمینه تولید کربن فعال پودری، زغال اکتیو گرانول و کربن فعال اکسترودر شده با درجه کیفیت بالا فعالیت گسترده ای دارد.

مقاله پیشنهادی: « کارخانه تولید سیلیس»

کربن اکتیو

قیمت و خرید کربن اکتیو درجه یک و مرغوب

با وجود انواع مختلف از برندهای کربن بلک شما با این سوال که زغال فعال یا کربن فعال از کجا بخریم روبرو می شوید. زغال فعال شده نوعی کربن است که با هدف تخلخل های کوچک و کم حجم برای جذب سطحی یا واکنش شیمیایی فرآوری می شود و کاربردهای گوناگونی دارد. لازم به ذکر است قیمت کربن اکتیو خارجی بالاتر از نمونه های ایرانی این محصول است.
مجموعه صنعتی آرا سنگ الوند به عنوان بزرگ ترین مجموعه فروش اینترنتی انواع مواد اولیه صنایع گوناگون است که اقدام به فروش کربن اکتیو ایرانی، خارجی، جاکوبا (ژاکوبی) و چینی با قیمت مناسب و ارزان از بهترین معادن زغال اکتیو می کند. شما با مراجعه سایت آن ها می توانید از محصولات این شرکت دیدن نمایید و از طریق مشورت با کارشناسان خبره آن ها، با کیفیت ترین محصول مانند گارنت را با نازل ترین قیمت تهیه کنید و اقدام به خرید اینترنتی پودر زغال فعال از طریق این مجموعه کنید.

شما چنانچه قصد خرید کربن فعال را دارید، می توانید با تماس با کارشناسان مجموعه آراسنگ الوند از قیمت کربن اکتیو مطلع شوید و سپس خرید خود را ثبت کنید. افراد فعال در این مجموعه همواره در تلاش هستند تا بهترین محصولات را برای شما موجود کنند. شما می توانید بدون نگرانی و با خیال آسوده از کیفیت محصولات، خرید کربن اکتیو را در فروشگاه آنلاین آراسنگ الوند انجام دهید.

منابع: sciencedirect.com ، activatedcarbon.com

72 دیدگاه برای کربن اکتیو ( Active Carbon + کربن فعال)

 1. هانیه نسیمی

  قیمت هر تن کربن فعال چقدره؟

 2. مدیر سایت

  سلام
  شما برای اطلاع از قیمت کربن اکتیو می توانید با کارشناسان مجموعه آراسنگ الوند به نشانی زیر ارتباط برقرار کنید:
  https://arasangalvand.com/

 3. سعید آزادیان

  سلام. کربن اکتیو جاکوبا چیه که اینقدر معروفه؟

 4. مدیر سایت

  این مدل نوعی از کربن فعال مرغوب است. کمپانی جاکوبی سوئد JACOBI از معروف ترین شرکت های تولید کننده کربن فعال در اروپا است که در صنایع تصفیه آب و بازیافت طلا و … کاربرد گسترده ای دارد.

 5. صابر باقری

  قیمت هرتن کربن بلک خارجی چنده

 6. مدیر سایت

  سلام
  شما برای اطلاع از قیمت این محصول می توانید به سایت آرا سنگ الوند به نشانی زیر مراجعه کنید و از طریق کارشناسان این مجموعه از قیمت و نحوه خرید آن مطلع شوید.
  https://arasangalvand.com/

 7. رضا محمدی

  قیمت کربن فعال در بازار چنده؟

 8. مدیر سایت

  سلام
  شما برای اطلاع از فیمت هر کیلو کربن فعال می توانید با کارشناسان ما در سایت آرا سنگ الوند در ارتباط باشید.
  https://arasangalvand.com/

 9. محمد

  چطوری می تونم کربن اکتیو خارجی بخرم؟

 10. مدیر سایت

  شما با مراجعه به سایت آرا سنگ الوند به نشانی زیر می توانید این ماده را تهیه و به صورت اینترنتی خریداری کنید.
  https://arasangalvand.com/

 11. آرش سجاد ازاد

  کربن بلک برای پوست چه فایده ای می تونه داشته باشه؟

 12. مدیر سایت

  سلام.
  این ماده در مصارف پزشکی و زیبایی کاربرد های زیادی دارد. منافذ پوست انسان در طول روز از طریق آلودگی های زیادی بسته می شود. شما برای پاک کردن پوست خود از انواع آلودگی می توانید زغال فعال را به صورت خام تهیه کرده و با ساخت خمیر، پوستتان را شاداب کنید و یا به سراغ محصولاتی بروید که در نوع خود بهترین هستند مانند انواع ماسک زغال.

 13. حسنی

  کربن فعال از کجا بخریم

 14. مدیر سایت

  شما برای خرید این محصول می توانید به سایت آراسنگ الوند به نشانی زیر مراجعه کنید.
  https://arasangalvand.com/

 15. حسن عظیمی

  کربن فعال خوراکی ضرر نداره؟

 16. مدیر سایت

  سلام.
  مصرف بیش از اندازه آن ها می تواند به عنوان یک ماده خطرناک برای سیستم ایمنی بدن شما باشد و برعکس عمل می کند.

 17. حاج نقی زاده

  زغال فعال بریا کدوم از قسمتهای بدن اثردار؟

 18. مدیر سایت

  کربن بلک به طور گسترده بر روی مو و پوست تاثیر فوق العاده ای دارد. محصولاتی مانند ماسک زغال از جمله محصولات بهداستی است که از این ماده درست می شود.

 19. رسول حجتی

  ایا قرص زغال فعال هم وجود داره؟ کاربردش چیه

 20. مدیر سایت

  سلام
  بله. قرص زغال فعال با کاربرد درمان مشکلات گوارشی، درمان مسمومیت و اسهال در داروخانه های معتبر ایران به فروش می رسد.

 21. سعیدیان

  فایده زغال فعال برای دندان چیه

 22. مدیر سایت

  کربن بلک یک ماده باارزش با خواص زیادی است. از خواص این ماده برای دندان می توان به سفید کردن دندان های اشاره کرد. در ضمن از بوی بد دهان و پوشیدگی دندان ها نیز جلوگیری می کند.

 23. علی یاوریان

  کاربرد کربن فعال چیه؟

 24. مدیر سایت

  زغال فعال در کشاورزی، صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، استخراج فلز و … کاربردهای فراوانی دارد.

 25. محمدیان

  کربن فعال در صنعت هم کاربردی داره؟

 26. مدیر سایت

  از کاربردهای زغال فعال در صنعت می توان از استفاده آن برای تصفیه نام برد. معمولا از آن برای تصفیه فاضلاب های صنعتی استفاده میشود. کربن فعال یک راه حل مفید و اقتصادی برای از بین بردن تعداد زیادی از آلاینده ها می باشد. کارخانه های زیادی از آن برای تصفیه و پاک سازی فاضلاب هایشان استفاده می کنند.

 27. محسنیان

  کاربرد کربن فعال چیه؟

 28. مدیر سایت

  این محصول در انواع صنایع مختلف دارویی و شیمیایی کاربرد دارد. از این محصول برای ساخت انواع ماسک های صورت و ماسک های تنفسی استفاده می کنند و در حوزه صنعت نیز در زمینه تصفیه آب و فاضلاب های از آن استفاده می کنند.

 29. صادقیان

  روش های تولید کربن بلک چطوره

 30. مدیر سایت

  کربن فعال از چوب، تورب، پوسته نارگیل، بادام، فندق گردو ساخته می وشد و توسط کارخانه های مجهز فرآوری می شود.

 31. رضا اسلامی

  کربن فعال خوراکی چی هس؟

 32. مدیر سایت

  این ماده در خوراکی های مشکی رنگ مانند بستنی زغالی، نوشیدنی های مشکی ، ماسک های زیبایی صورت،خمیر دندون زغالی و خیلی از خوراکی های مشکی رنگ دیگه استفاده می شود.

 33. ارش زاهدفرد

  بهترنی ماسک زغال چیه

 34. مدیر سایت

  در زمان خرید باید توجه کنید که در ترکیبات ماسک زغال، زغال بلک موجود باشد که جز بهترین باشد.

 35. مجید منصوری

  زغال فعال همون زغال معمولی هس

 36. مدیر سایت

  خیر. این ماده با زغال پخت و پز دارای تفاوت های ریشه ای هستند.

 37. شریفی

  کاربرد کربن فعال در کشاورزی چیه

 38. مدیر سایت

  از این ماده برای تهیه و ساخت انواع آفت کش، افزودنی خوراک دام، جذب رنگدانه­‌های رنگ قهوه­ ای از کنسانتره انگور سفید استفاده می شود.

 39. علی فاضل

  دانسیته کربن بلک چقدره

 40. مدیر سایت

  به طور کلی چگالی این ماده بسته به روش استفاده شده، ممکن است از g/cm3 7 تا 1.9 متغیر باشد.

 41. علی رحمانی

  کربن فعال در ماسک چه نقشی داره؟

 42. مدیر سایت

  سلام. از این ماده برای تهیه انواع ماسک های صورت مانند بلک ماسک و ماسک های تنفسی استفاده می کنند.

 43. رضا طالب زاده

  کربن اکتیو جاکوبی سوئد برای خرید خوبه؟

 44. مدیر سایت

  سلام. به طور کلی این مارک از کربن فعال تولید شرکت Jacobi Carbons است که در زمینه تولید این ماده بر پایه نارگیل، لینگن و چوب و … فعالیت دارد.

 45. رضا سهرابی

  صادرات کربن بلک از ایران امکانپذیره؟

 46. مدیر سایت

  سلام.
  در صورتی که کربن فعال تولید شده دارای کیفیت بالای باشد امکان صادرات به خارج کشور را دارد.

 47. رضائیان

  در مورد ساخت کربن فعالم توضیح بدین

 48. مدیر سایت

  این ماده بسیار متخلخل از سوزاندن کربن در محیط خلا و بدون اکسیژن به دست می آید. مواد تولید زغال اکتیو شامل: چوب، پوست نارگیل، زغال چوب و ذغال سنگ است.

 49. سجادی

  زغال اکتیو را از کجا تهیه کنیم؟

 50. مدیر سایت

  شما برای خرید زغال فعال مرغوب و در جه قیمت با قیمت مناسب می توانید به سایت آرا سنگ الوند مراجعه کنید.
  https://arasangalvand.com/

 51. سعید شریفی

  کیفیت کربن اکتیو نورین هلند چطوه؟

 52. مدیر سایت

  این نوع از زغال اکتیو نوعی از مدل های خارجی است که دارای قدرت جذب بالای است؛ از این رو در صنعت تصفیه آب به طور گسترده از ان استفاده می کنند.

 53. حسن قاسمی

  زغال اکتیو آکواریوم چیه؟

 54. مدیر سایت

  استفاده از کربن فعال در محیط آکورایوم موجب کم به عملیات فیلتراسیون و ایجاد محیطی امن و سالم برای زندگی ماهی ها می شود.

 55. علی اکبر صمدی

  کربن فعال چه رنگی هس؟

 56. مدیر سایت

  کربن فعال در واقع زغال سیاه رنگی هست که آن را با نام زغال می شناسند.

 57. فاضل نیا

  کربن فعال گیاهی چیه؟

 58. مدیر سایت

  ماده‌ اولیه خام استفاده‌ شده برای ساخت کربن فعال منشأ کاملاً گیاهی داشته و شامل درصد بالایی از کربن است؛ از این رو به آن زغال فعال گیاهی نیز می گویند.

 59. علی سماواتی

  قرص زغال فعال هم وجود داره؟

 60. مدیر سایت

  بله. قرص این محصول با خواص درمانی فوق العاده در سراسر داروخانه های سراسر کشور موجود می باشد.

 61. جعفر سعدیان

  زغال فعال برای تراریوم هم کاربردی داره؟

 62. مدیر سایت

  امروزه باتوجه به فضاهای آپارتمانی، استفاده از تراریوم ها به عنوان باغ های شیشه ای در فضای منازل رواج یافته است. از کربن فعال کوبیده شده در درست کردن تراریوم ها به دلیل نگه داشتن آب، جلوگیری از رشد باکتری ها و به عنوان یک تصفیه کننده هوا استفاده می کنند.

 63. فاطمه جمالدوست

  زغال اکتیو برای پوست چه اثری داره؟

 64. مدیر سایت

  کربن فعال برای درمان جوش و آکنه، جلوگیری از پیری زود رس پوست و همچنین تنفس بهتر پوست بسیار موثر است.

 65. مژگان شریفی

  واسه پوستم از قرص کربن فعال استفاده کردم تاثیر فوق العاده ای داشتش

 66. حسین

  فیلترهای کربن فعال برای تصفیه آب خیلی خوبعمل میکنه

 67. مرتضی باقری

  خاصیت کربن فعال چیه؟

 68. مدیر سایت

  از زغال اکتیو به دلیل فواید و خواص گوناگون در زمینه های گوناگون استفاده می کنند. در مقاله زیر بیشتر در مورد آن توضیح داده ایم.
  https://arasangalvand.com/%d8%ae%d8%a7%d8%b5%db%8c%d8%aa-%da%a9%d8%b1%d8%a8%d9%86-%d8%a7%da%a9%d8%aa%db%8c%d9%88/

 69. حسین

  کاربردکربن فعال در صنعت چیه؟

 70. مدیر سایت

  شما برای اطلاع از کاربردهای زغال فعال در صنایع گوناگون می توانید به مقاله زیر در سایت آرا سنگ الوند مراجعه نمایید.
  https://arasangalvand.com/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af-%da%a9%d8%b1%d8%a8%d9%86-%d8%a7%da%a9%d8%aa%db%8c%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa/

 71. رضایی

  کربن فعال چطور ساخته میشه؟

 72. مدیر سایت

  زغال فعال از ماده های بر پایه کربن ساخته می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به مقاله زیر مراجعه کنید.
  https://arasangalvand.com/%da%a9%d8%b1%d8%a8%d9%86-%d9%81%d8%b9%d8%a7%d9%84-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%87-%d9%85%db%8c-%d8%b4%d9%88%d8%af/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *