با ما تماس بگیرید

 • کیلومتر 45 همدان، ملایر
 • ۱۹–۰۸۱۳۲۳۱۳۵۱۷
 • arasang.alvand1@gmail.com
 • ۸صبح الی ۵ بعد ازظهر

Calcium carbonate

category:

نام ھای دیگر کربنات کلسیم عبارت است از: گچ فرنگی، سنگ آھک، کلسیت، آراگونیت، سنگ مرمر.کربنات کلسیم یک ماده معدنی استثنایی است. کربنات کلسیم یا CaCo3 ، بیش از ۴ ٪از پوسته زمین را شامل و در سرتاسر دنیا پیدا می شود. کلسیم کربنات ماده ای شیمایی با فرمول CaCO3 است.

Contact us through the following numbers:

Cell phone of sales experts

Mining expert mobile phone

Description

افراد فعال در اکثر صنایع به خرید پودر کربنات کلسیم نیاز دارند. در ضمن قیمت کربنات کلسیم به صورت دانه بندی شده با کلوخه آن متفاوت است. از این رو شما برای تهیه هر کدام از آن ها و اطلاع از قیمت به روز کربنات کلسیم می توانید با کارشناس های سایت آرا سنگ الوند در ارتباط باشید. قیمت کربنانام ھای دیگر کربنات کلسیم عبارت است از: گچ فرنگی، سنگ آھک، کلسیت، آراگونیت، سنگ مرمر. این محصول یک ماده معدنی استثنایی مانند گارنت است. کربنات کلسیم یا CaCo3 ، بیش از ۴ ٪از پوسته زمین را شامل و در سرتاسر دنیا پیدا می شود.

کلسیم کربنات ماده ای شیمایی با فرمول CaCO3 است. ما در این مقاله از سایت فروشگاهی آراسنگ الوند برای شما به توضیح اینکه Calcium carbonate چیست می پردازیم و می گویم این  ماده در کجا کاربرد دارد. شما می توانید برای خرید و مشاهده قیمت کربنات کلسیم، در این صفحه اقدام نماید.

پودر کربنات کلسیم چیست؟

پودر کربنات کلسیم یک جامد سفید رنگ است که زیاد در صخره ها و بیشتر در تمام نقاط جهان یافت می شود. پودر کربنات به نام های سنگ مرمر کلسیت. گچ فرنگی. سنگ آهک. آرگونیت. شناخته شده و مهم ترین کانیهای آن، تراورتن. ماربل. سنگ آهک. آرگونیت است. فرمول شیمیایی کربنات کلسیم CaCO3، است. قیمت کربنات کلسیم پودر شده بیشتر از نوع کلوخه آن است.

از پودر میکرونیزه جهت مسلح کردن اشیا لاستیکی و همچنين بالا بردن قدرت دوام و استحکام این نوع تولیدات و همچنین جهت ازدیاد فرم پذیری و ضربه گیری در مقابل فشار و ضربه مخصوص پی وی سی سخت استفاده می شود میزان مصرف پودر میکرونیزه در این نوع صنعت بطور تقریبی 25 درصد برآورد میگردد.

کربنات کلسیم

آشنایی با مصارف کربنات کلسیم:

کلسیم کربنات به عنوان پرکننده (filler) در صنایع مورد مصرف دارد. پرکننده ھا به موادی گفته می شود که به مایعات و جامدات اضافه می شوند تا یک یا چند تغییر بصورت افزایش مقاومت مکانیکی و خاصیت شکل پذریری، کاھش و یا افزایش وزن مخصوص، افزایش مقاومت حرارتی، تغییر در غلظت و کاھش قیمت تمام شده می شود. برای استفاده از این محصول در صنایع گوناگون باید اقدام به خرید کربنات کلسیم دانه بندی شده نمایید.

کلسیم کربنات در صنایع رنگ و تولید چسب چوب، پلاستیک، لاستیک، کفپوش، ورق پی وی سی، چسب و رزین ،سیم و کابل، لوله پلیکا، در صنایع چرم مصنوعی، مرکب، کاغذ، داروئی، شوینده ھا، در صنایع مستربچ، لعاب، کنیتکس، پروفیل و لعاب سازی و کاشی سرامیک مصرف دارد.

کاربرد کربنات کلسیم در صنعت پلاستیک:

کربنات کلسیم، برای استفاده در صنعت، از معدن استخراج می شود. کلسیم کربنات خالص می تواند از سنگ مرمر تولید شود یا اینکه می تواند بوسیله ی عبور کردن دی اکسید کربن  از درون محلول کلسیم هیدروکسید بوجود آید. در آخر این محصول از یک ترکیب استخراج می شود، شکلی از نوعی محصول می گیرد که PCC ) precipitated calcium carbonate) نامیده می شود،  اندازه ذرات خوب و کنترل شده ای دارد. حدوداً اندازه های قطر 2 میکرون به طور ویژه ای در تولید کاغذ مفید است. نوع عمده ی دیگری از تولیدات صنعتی GCC ) ground calcium carbonate) است.  شامل خرد کردن و پردازش سنگ برای ساختن پودر که براساس اندازه و دیگر خواصشان برای صنایع مختلف و کاربردهای دارویی درجه بندی می شوند. تمامی این فرایندها در افزایش قیمت کربنات کلسیم موثر است.

کربنات کلسیم به فرمول شیمیایی caco3 که 4 درصد پوسته زمین را تشکیل می دھد. کاربرد ھای فراوانی در صنایع غذایی، دارویی، ساختمانی، صنایع کاغذ، پودرھای لباسشویی و صنایع پلاستیک دارد که ما مختصرا در مورد کاربرد Calcium carbonate و فوائد استفاده از آن در صنایع پلاستیک توضیح می دھیم. کلسیم کربنات در تولیدات گوناگون شاخه مختلف پلاستیک کاربرد دارد. برای استفاده از Calcium carbonate در پلاستیک سازی باید اقدام به خرید پودر کربنات کلسیم نمایید. 

صنایع pvc :

کابل، کف پوش ، فیلم، ورق، دیوارپوش ، پروفایل پنجره ، چرم مصنوعی ، لوله و اتصالات.

 پلی پروپیلن pp:

مبلمان و میز و صندلی، فیلم،  Bopp ورق ظروف یکبارمصرف ، گونی و لوله فاضلاب.

 پلی استایرن: 

خرید پودر کربنات کلسیم برای ورق و ظروف یکبارمصرف.

 پلی اتیلن:

انواع مخازن تولیدات بادی ورق فیلم و مستربچ سازی.

پودر کربنات کلسیم

مزایای مصرف کلسیم کربنات:

 • از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و قیمت کربنات کلسیم برای استفاده در صنایع گوناگون مناسب است.
 •  باعث استفاده کمتر از پلاستیک در نتیجه کمک به طبیعت. ھر چقدر مصرف این ماده بیشتر شود پلاستیک کمتری استفاده می شود که این اولین کمک کربنات به انسان و محیط زیست است.

تبصره: کربنات ھای موجود در طبیعت به ھیج وجه برای انسان خطری ندارد. ھمانطور که اشاره شد در صنایع دارویی و غذایی کاربرد دارد

 •  استفاده از ماده‌ای شیمیایی با فرمول CaCO3 در تولیدات ظروف یکبار مصرف لوله و مبلمان ومیز و صندلی باعث استحکام می شود یعنی افزایش کیفیت این محصولات.

نکته: استفاده از این ماده در ھر صنعت و تولیدی باید مقدار درصد مصرفی و کیفیت کربنات در آنھا رعایت بشود.

 •  کربنات کلسیم در صنعت مواد تزریقی و فیلم ھای پلی اتیلن (سفره ھای یکبار مصرف نایلون و نایلکس) سبب انتشار بھتر رنگ وھمچنین جلوگیری از پس دادن رنگ می شود.
 • Calcium carbonate در تولید علاوه بر موارد فوق مانع چسبیدن مواد به دستگاه می شود که این موضوع سبب سرعت بیشتر تولید می شود تولید بیشتر در واحد زمان یعنی مصرف انرژی کمتر یعنی کمک به تولید کننده و مصرف کننده.
 •  اگر در تولیدات فیلم ھای پلی اتیلن از کربنات در اندازه و مش متناسب استفاده شود کیفیت دوخت و چاپ بھتر خواھد شد.
 • خرید کربنات کلسیم سبب می شود پوشش بھتری از مستربچ ھای سفید و رنگی داشته باشیم.
 • ماده‌ای شیمیایی با فرمول CaCO3 به جھت ارزان تر بودن از مواد پلاستیک باعث کاھش قیمت محصول و کمک به مصرف کننده و تولید کننده است.
 •  مواردی که از کربنات در محصول استفاده می شود نیاز به تمیز کردن دستگاه تولید از ذرات چسبیده به دستگاه نیست.
 • ضمن اینکه برای تعویض رنگ تولید میتوانید از ترکیب مواد خام تولیدی کربنات و لیز کننده استفاده کنید.

نکته: در تولید برای استفاده از کربنات کلسیم حتما از مش 1500 و بالاتر استفاده کنید. درست است که این میزان از دانه بندی و مش موجب افزایش قیمت کربنات کلسیم می شود ولی موجب می شود به سیلندر ماردون شما آسیب نرسد ھم بتوانید درصد کربنات بیشتری استفاده کنید.  نکته بعدی متاسفانه این باور غلط در عموم مردم و حتی در بین افراد با دانش و با تجربه جا افتاده که استفاده از کلسیم کربنات یعنی کالایی با کیفیت کمتر که با توضیحات بالا مشخص است که خرید پودر کربنات کلسیم مناسب علاوه بر کاھش قیمت افزایش کیفیت را ھم به دنبال دارد.

کاربرد ماده‌ای شیمیایی با فرمول CaCO3 در صنعت رنگ:

علت منسب بودن قیمت کربنات کلسیم، خصوصیات نوری و مکانیکی در صنعت رنگ از مصرف بالائی برخوردار است . کربنات کلسیم ھر چه نرمتر باشد پوشش بھتر به رنگ می دھد.

پودر معدنی کربنات کلسیم

کربنات کلسیم در داروسازی:

کربنات کلسیم در آب معمولي تقریبا نامحلول و در آبي که مقداري دي اکسید کربن داشته و یا نمک ھاي آمونیومي آن زیاد باشد به آرامي حل مي شود. در الکل تقریبا نامحلول بوده و در اسید استیک و اسید کلریدریک و اسید نیتریک مي جوشد. Calcium carbonate خاصیت آنتي اسیدي دارد و در نواقص کلیوي و درمان استئوپروزیس به کار رفته و مکمل کلسیم است. کربنات کلسیم در بیماران مبتلا به ھیپرفسفاتمي ھمراه با نقص کلیوي توصیه مي شود زیرا با پیوستن به فسفات مانع جذب بیشتر فسفات از طریق معده و روده مي گردد.

خرید پودر کلسیم کربنات برای استفاده در داروھاي ھومئوپاتي (Homoepathic) نوعي دارو درماني و در افزودني ھاي خوراکي ھم کاربرد دارد. به علاوه با توجه به دارا بودن خاصیت جذب سطحي ، در داروھاي ضد اسھال نیز به کار مي رود.  کربنات کلسیم با اسید معده به صورت کلرید کلسیم درآمده و گاز دي اکسید کربن حاصل در برخي از بیماران ممکن است باعث نفخ معده شود. مقداري از کلسیم در لوله گوارشي جذب مي شود ولي در حدود 85 درصد آن مجددا بصورت نمک ھاي کلسیم نظیر کربنات کلسیم دفع مي گردد.

ھمراه با آنتي اسیدھاي دیگر به طور معمول در ھربار، یک گرم این محصول به عنوان آنتي اسید خورده مي شود و غالبا به ویژه آنتي اسیدھاي منیزیم دار تجویز مي شود.  از کلسیت براي تھیه کلرید کلسیم CaCl2 ، برومید کلسیم CaBr2 ، یدید کلسیم CaI2 و اکسید کلسیم CaO استفاده مي شود که ھریک داراي مصارف متعددي در صنایع داروسازي حتي براي تھیه داروھاي دامپزشکي نیز کاربرد دارد.

از کلرید کلسیم CaCl2 دارویي تھیه مي کنند که در بدن تولید اسید مي کند و در مواردي که یون کلسیم در بدن کم باشد، براي تأمین سریع کمبود آن از کلرید کلسیم استفاده مي شود. از ترکیبات دارویي کلرید کلسیم در درمان عوارض حساسیت ھایي مانند کھیر، تنگي نفس، خارش و سایر التھابات ناشي از حساسیت استفاده مي گردد. برای اطلاع از قیمت کربنات کلسیم با کارشناسان سایت آرا سنگ الوند در تماس باشید.

از جمله دیگر مزایای خرید کربنات کلسیم این است که باعث سرعت در انعقاد خون شده و براي جلوگیري از خونریزي ھاي شدید استفاده مي شود. خوراکی در درمان بي نظمي ھاي ضربان قلب به عنوان مکمل به داروھاي مربوط به نارسایي ھاي قلبي افزوده مي شود. از کلرید کلسیم براي درمان عوارض اسھال ، استفراغ نیز استفاده مي گردد.  ترکیبات کلسیم فوق الذکر در تھیه داروھاي دامپزشکي نیز مصارف گسترده اي دارد.  این محصول به صورت پودر ترکیبي کربنات کلسیم ، پودر ترکیبي کربنات منیزیم و قرص ترکیبي کربنات منیزیم است . ھمچنین سوسپانسیون آلومینا ، منیزیا و کلسیم کربنات ، قرص آلومینا ، منیزیا و کربنات کلسیم و قرص کربنات کلسیم از نمونه ھاي دیگر فرآورده ھاي دارویی با ماده‌ای شیمیایی با فرمول CaCO3 می باشد.

کربنات کلسیم بعنوان پرکننده:

یشترین کاربرد کلسیم کربنات خاکي و کربنات کلسیم ته نشیني (Precipitated در صنایع کاغذ، در صنایع پلاستیك و در صنایع رنگسازي است. کاغذ از شبکه سلولزي تشکیل شده که فیبرھاي آن با ذرات کاني دانه ریز پر ميشود، موادي پوششي براي افزایش کیفیت چاپ برروي کاغذ در کاغذسازي استفاده مي شوند که کربنات کلسیم مي تواند50-5 %آن را تشکیل دھند. Calcium carbonate مي تواند به عنوان رنگدانه و کاھنده نیاز به پلیمر عمل کند، لذا در ورقه ھا، لوله ھا و پنجره ھايPVC  ، 5 تا 35 % از ترکیب را به خود اختصاص مي دھد. در رنگسازي 35-10 %از حجم را امولسیون ھاي آبي یا حلال ھا را مي تواند کلسیم شامل شود تا از مقدار TiO2 مصرفي بکاھد.

 1. مشخصات ظاھری نوع صادراتی: درجه یک صادراتی کاملا برفی و سفیدی و بالا بودن قیمت کربنات کلسیم نوع صادراتی.
 2. دانه بندی کربنات کلسیم: کلوخ 6 mm تا 10mm  تنوع سایز مش ھا 400-600-800-1500 تا 3500 معمولی، کد شده.

مشخصات پودر کربنات کلسیم صنعت PVCبه شرح زیر میباشد:

میزان cao  بیش از 97 درصد میزان Fe2o3  کمتر از 3 درصد و درجه ریزی آن بیش از 350 مش.
از دیگر موارد کاربرد پودر میکرونیزه، مركب چاپ، شیشه سازی، گوگردزایی از دودکش ها، در صنایع جوش و الکترود، آتش نشانی( تهیه پودرهای خاموش کننده آتش)، کشاورزی، چرم سازی، صنعت آب برای تصفیه کردن آب ، کارخانه های قند و شکر، متالوژی، صنایع فولاد، داروسازي، صنايع شيميايي به عنوان دیرگداز، در صنايع غذايي به عنوان خنثي كننده اسيديته و در ساخت آدامس ، برای تولید ابر، در صنایع نساجی و پوشاک ، مجمسه سازی، سقف کاذب، و MDF، تولید فرش ماشینی، مکالئوم، موکت، انواع چسب موکتي و صنایع دیگر میباشد.

بطور کلی از کل کربنات کلیسم مصرفی سهم هر کدام از صنایع شامل: آهن و فولاد 41 درصد، صنعت ساختمان32 درصد، محیط زیست 3 درصد، صنایع شیمیایی 6 درصد، در کاغذ سازی ، تصفیه قند، چرم سازی، کشاورزی و صنعت نفت 8 درصد و سایر کاربردها 10 درصد می باشد.

خرید کربنات کلسیم

9 مورد از کاربرد پودر کربنات کلسیم در صنایع مختلف:

خرید پودر کلسیم کربنات به عنوان مواد معدنی پرکاربرد در صنایع گوناگون قابل استفاده است. پودر میکرونیزه کربنات کلسیم در صنایع، انواع رنگ ها، حفاری چاه نفت، گرانول، الکترود جوش، رنگ ، چسب، صنایع کاغذ، پلاستیک، پلیمر، لاستیک سازی، سیم و کابل، تولید انواع لوله پلاستیکی pvc، کاشی و سرامیک و سایر صنایع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

 1. صنایع رنگ؛
 2. صنعت پلاستیک و لاستیک؛
 3. صنعت تولید مواد شوینده؛
 4. صنعت حفاری؛
 5. صنایع تولید کابل و سیم؛
 6. صنایع تولید کاغذ؛
 7. صنایع الکترود سازی؛
 8. صنایع پلیمر؛
 9. صنایع ساخت کاشی و سرامیک.

در ادامه برای شما به توضیح هر یک از این کاربردها می پردازیم.

۱- صنایع رنگ:

پودر کربنات کلسیم در صنعت رنگ سازی به عنوان پرکننده مورد استفاده قرار می گیرد. این پودر معمولا با مشخصه زیر جهت ساخت انواع رنگ در صنعت رنگ سازی استفاده می شود: میزان cao بیش از ۹۷ ٪ میزان Fe2o3  کمتر از ۱٪ و مش آن بیشتر از ۴۰۰ می باشد.  از این رو به دلیل بالا بودن نوع مس، قیمت کربنات کلسیم برای استفاده در این صنایع زیاد است. در تولید رنگ ترافیکی از کربنات کلسیم با مش ۵۰ استفاده می شود در پودر تولید شده ذرات شکری وجود دارد که زیر دست قابل احساس می باشد. این پودر بدون داشتن دانه های سیاه رنگ و یک دست سفید و با آنالیز بالا در شرکت آرا سنگ الوند تولید می شود.

۲-  صنعت پلاستیک و لاستیک:

خرید کربنات کلسیم در صنعت تولید پلاستیک و لاستیک پودر به عنوان پرکننده و مقاومت محصول در مقابل حرارت و استحکام استفاده می شود و همچنین از نرمی و طویل شدگی پلاستیک جلوگیری می کند. مهمترین مواد پر کننده پلاستیک کربنات کلسیم است که موجب افزایش مقاومت حرارتی، کششی و سختی می گردد. . دلیل استفاده از پودر ماده‌ای شیمیایی با فرمول CaCO3:قیمت مناسب، جذب اندک روغن، سهولت پخش ، درخشندگی بسیارعالی و نرم بودن آن می باشد. همچنین پودر کربنات کلسیم از کلوخه شدن پلیمرجلوگیری می نماید و پراکندگی آن را بهبود می نماید پودر کربنات کلسیم در این صنعت با مشخصه زیر استفاده می شود: میزان cao حداقل ۹۸٪ ، میزان Fe2o3 حداکثر ۲٪ ، درجه رطوبت حداکثر ۱٪ و مش های مصرفی بیشتر از ۲۰۰ می باشد.

۳ – صنعت تولید مواد شوینده:

خرید کربنات کلسیم برای تولید مواد سفید کننده با اندازه مخصوص و نرم در این صنعت زیاد استفاده می شود. پودر کربنات کلسیم مصرفی در صنعت شویندگی با مشخصه زیر استفاده می شود : میزان cao  حداقل ۹۶ ٪ می باشد و مش های مصرفی پودر Calcium carbonate از دانه بندی ۴۰۰ مش تا ۸۰۰ مش در صنایع شویندگی مورد استفاده قرار می گیرد. برای اطلاع از قیمت پودر کربنات کلسیم ما را در ادامه همراهی کنید.

قیمت کربنات کلسیم

۴ – صنعت حفاری:

معمولا در این صنعت جهت روان سازی گل حفاری از پودر کربنات کلسیم از مش ۲۰۰ و ۴۰۰ استفاده می گردد.

۵ -صنایع تولید کابل و سیم:

پودر کربنات کلسیم در این صنعت برای پوش و عایق نمودن مواد تولید شده استفاده می شود و معمولا از مش ۶۰۰ به بالا استفاده می شود.

۶ – صنایع تولید کاغذ:

در صنعت کاغذ سازی به خاطر درخشندگی بسیار عالی پراکندگی نورش در تمام دنیا با ارزش است و از آن به عنوان یک پرکننده با قیمت مناسب استفاده می شود تا سطح کاغذ را روشن نماید. مش های مصرفی در این صنعت ۱۵۰۰ و ۲۵۰۰ استفاده می باشد. قیمت کربنات کلسیم مصرفی در این صنعت به دلیل دانه بندی دقیق، گران تر است.

۷ -صنایع الکترود سازی:

در این صنعت مش مورد استفاده از پودر کربنات کلسیم ۵۰ با آنالیز ۹۹ ٪ می باشد.

۸-صنایع پلیمر:

پودر کربنات کلسیم در صنعت پلیمر به عنوان پر کننده استفاده می شود و خرید پودر کربنات کلسیم در صنعت پلیمر، باعث کاهش قیمت در محصول میشود. دانه بندی که در صنعت پلیمر مورد استفاده قرار میگیرد مش های بالای ۸۰۰ می باشد.

۹- صنایع ساخت کاشی و سرامیک:

پودر کربنات کلسیم در این صنعت جهت استفاده در لعاب کاشی با مش های بالای ۸۰۰ از کربنات کلسیم و گارنت مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت کربنات کلسیم

کربنات کلسیم از جمله عناصر با ارزش است که در اکثر صنایع امروزی کاربرد دارد. از این رو بیشتر افراد به دنبال اطلاع از قیمت این محصول هستند. با توجه به این که قیمت کربنات کلسیم دانه بندی شده در مش های گوناگون با نوع سنگ (کلوخه) آن متفاوت است، برای اطلاع از نرخ کربنات کلسیم می توانید با کارشناسان سایت آرا سنگ الوند در تماس باشید.

خرید کربنات کلسیم

ما در این مقاله از سایت فروشگاهی آراسنگ الوند به توضیح اینکه کربنات کلسیم چیست پرداختیم و 9 تا از برترین کاربرد های پودر کربنات کلسیم در صنایع شغلی را برای شما قرار داده ایم. همچنین شما می توانید در این محتوا اطلاعات کامل و جامعه ای درباره ماده‌ای شیمیایی با فرمول CaCO3 را به دست آورید و سپس اقدام به خرید پودر کربنات کلسیم و استعلام قیمت کربنات کلسیم در فروشگاه آراسنگ الوند نماید.

منبع: medlineplus.gov،en.wikipedia.org

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Calcium carbonate”

Your email address will not be published. Required fields are marked *