دانه بندی سیلیس؛ خاک سیلیس چیست؟

دانه بندی سیلیس

فروشگاه آراسنگ الوند قصد دارد که در مورد سیلیس دانه بندی، کاربرد های آن، استفاده آن در صنایع، شکل دانه بندی سیلیس ها، اندازه گیری سیلیس ها در آب، دستور العمل تکنیک اندازه گیری سیلیس در آّب و اینکه خاک سیلیس چیست برای شما شرح دهد. امیدواریم در ادامه این مقاله بتوانیم اطلاعات مفیدی در رابطه با سیلیس همدان و سیلیکات دانه بندی بدهیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

سیلیس چیست؟ (خاک سیلیس چیست؟)

دانه بندی سیلیس، یک نوع سنگ از گروه مواد معدنی به شمار می آید که از ترکیب سیلیکون و اکسیژن بدست می آید که با نام علمی SiO2 شناخته می شود. نزدیک به ۶۰ درصد جرم پوسته زمین را سیلیکات تشکیل می دهد. سیلیس به دلیل اینکه توسط صنایع شیشه، ریخته گری و سرامیک استفاده شود باید دارای خلوص ۹۹ درصد باشد.

دانه بندی سیلیس چه کاربردهایی دارد؟

در تصفیه های آب های شهری و صنعتی از طریق فیلتر شنی که به جای خاک، از خاک سیلیس استفاده شده است و معمولا با استفاده و کمک پمپ، آب از فیلتر های شنی با فشار عبور می دهند و اینگونه آب را تصفیه می کنند.

کاربرد دانه بندی سیلیس در صنایع

دانه بندی خاک سیلیس به دلیل نوع ساختار و مزیت هایی که دارد در صنایع بسیار کاربردی می باشد. در ادامه جهت آشنایی بیشتر شما به کاربرد های آن خواهیم پرداخت. کاربرد دانه بندی سیلیس عبارت انداز:

 • ریخته گری
 • رنگ و رزین
 • رسوب زدایی و سندبلاست
 • شیشه و بلور
 • کاشی و سرامیک
 • خمیر دندان
 • صابون و…

سیلیس دانه بندی

ترکیبات اسیدی خاک سیلیس

دانه بندی سیلیس در بسته بندی های گوناگون در بازار توزیع می شود که دارای خلوص و دانه بندی های مختلف می باشد. گاهی اوقات از سیلیس در زیبا سازی فضای سبز شهری، تزئینات گلدان و گل خانه ها هم استفاده می کنند و فضای لذت بخش و دلپذیری را به مخاطب می دهند.

دانه بندی سیلیس

 1. سیلیس با خلوص ۹۹ درصد با دانه ۱-۰.۶ میلی متر ( سیلیس تصفیه آب و کاربرد شیشه سازی)
 2. سیلیس درجه ۲ با خلوص ۹۵ درصد با دانه بندی ۱۰-۳ میلی متر ( مخصوص تصفیه فضلاب)
 3. سیلس درجه ۱ با خلوص بالا ۹۷ درصد با دانه بندی ۸-۳ میلی متر (مخصوص تصفیه آب)
 4. سیلیس با خلوص بالا ۹۹ درصد دانه بندی ۸-۵ میلی متر (سیلیس تصفیه آب)

کلام آخر

ما در این مقاله از سایت آراسنگ الوند، در رابطه با دانه بندی سیلیس همدان، کاربرد های آن، استفاده آن در صنایع، شکل دانه بندی سیلیس ها، اندازه گیری سیلیس ها در آب، نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی و اینکه خاک سیلیس چیست؟ توضیح دادیم. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفید و کاملی که پاسخ بسیاری از سوالات شما بوده باشد را ارائه داده باشیم. در صورت هر گونه سوال لطفا در پایین همین مقاله برای ما ارسال کنید تا بتوانیم مقاله مان را پر بار تر و بهتر کنیم. همچنین می توانید خرید انواع سیلیس را از فروشگاه اینترنتی آراسنگ الوند انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.