خرید سیلیس فوق ممتاز

سیلیس فوق ممتاز

خرید سیلیس فوق ممتاز

سیلیس فوق ممتاز سیلیسی با دانه بلند دقیق و کیفیت بسیار عالی، از نظر ظاهری و رنگی، سفید ترین و خالص ترین می باشد که ۹۹/۹ درصد خالصی می باشد. صنایع شیشه و کریستال از این نوع سیلیس استفاده می کنند که این دو صنایع از اصلی ترین و مهمترین کاربرد این سیلیس می باشد. سیلیس همدان از نوع فوق ممتاز به دلیل خلوص ۹۹/۹ درصد و کیفیت بالایی که دارد در تولید بلور نیز مورد استفاده قرار می گیرد. سیلیسیم دی‌اکسید یا همان سیلیس (با ترکیب شیمیایی SiO۲) پایه‌ای‌ترین مادهٔ سازندهٔ شیشه می باشد. شما میتوانید خرید سیلیس فوق ممتاز را از وبسایت آراسنگ الوند که یکی از بهترین کارخانه تولید سیلیس می باشد و به صورت اینترنتی اقدام به خرید سیلیس ممتاز همدان کنید. اگر شما قصد دارید درباره سیلیس تصفیه آب استخر نیز بدانید و با روش کار آن اشنا شوید ما در این باره برای شما مقاله ای زده ایم می توانید آن را مطالعه کنید.

به نقل قول از ویکی پدیا:

سیلیسیم دی‌اکسید یا سیلیکا يا سيليس با فرمول شیمیایی SiO2 فراوان‌ترین ترکیب اکسیدی موجود در پوسته زمین است. سیلیس در طبیعت به‌صورت آزاد یا به‌صورت ترکیب با سایر اکسیدها وجود دارد. خاک رس، آلکالی فلدسپات و سیلیس، مهترین مواد اولیه بدنه سرامیک‌ها هستند.

تاریخچه سیلیس فوق ممتاز:

سیلیس (SiO2) به شکل سنگ چخماق نوک تیز از اولین ابزارهای ساخته شده توسط انسان بود. تمدن های باستانی از اشکال دیگری از سیلیس مانند کریستال سنگی استفاده می کردند و می دانستند که چگونه ماسه را به شیشه تبدیل کنند. با توجه به فراوانی سیلیکون، تا حدودی تعجب آور است که کنجکاوی کمی در بین شیمیدانان اولیه برانگیخته است.

تلاش برای کاهش سیلیس فوق ممتاز به اجزای آن توسط الکترولیز شکست خورده بود. در سال ۱۸۱۱، جوزف گی لوساک و لوئی ژاک تنارد تتراکلرید سیلیکون را با فلز پتاسیم واکنش دادند و شکل بسیار ناخالصی از سیلیکون را تولید کردند. اعتبار کشف سیلیکون واقعاً به شیمیدان سوئدی یونس ژاکوب برزلیوس از استکهلم می رسد که در سال ۱۸۲۴ سیلیسیم را با گرم کردن فلوروسیلیکات پتاسیم با پتاسیم بدست آورد. این محصول به سیلیسید پتاسیم آلوده بود، اما او با هم زدن آن با آب، آن را حذف کرد و با آب واکنش نشان داد و در نتیجه پودر سیلیکون نسبتاً خالص به دست آمد.

silica فوق ممتاز

خصوصیات سیلیس درجه یک:

فرمول مولکولی:SiO2
جرم مولکولی:۶۰٫۱
شکل ظاهری:ماده سفید رنگ پودری و جامد
دمای جوش:۲۲۳۰°C

کاربرد سیلیس فوق ممتاز در صنایع گوناگون:

  • شیشه بلور و کریستال:

شیشه بر پایه دی اکسید سیلیکون ساخته می شود، در مقابل سیلیس یک منبع اصلی می باشد که دی اکسید سیلیکون دارد؛ سیلیس انواع مختلفی دارد که یکی از آن ها سیلیس فوق ممتاز نام دارد و از آن برای تولید شیشه استفاده می کنند. سیلیس فوق ممتاز یکی از بهترین انتخاب ها برای ساخت شیشه می باشد.

  • فولاد:

کاربرد سیلیس فوق ممتاز در صنعت نفت بسیار مهم و کلیدی می باشد؛ از این نوع سیلیس برای تزریق فشار بالا درون لایه های چاه نفت، باز کردن شکاف و بال بردن نفوذ پذیری در تولید و استخراج نفا و گاز استفاده می شود.

  • سیم و کابل:

از سیلیس فوق ممتاز برای ساخت روکش سیم ها استفاده می شود تا سیم ها در برابر صدماتی مانند آتش سوزی و دیگر عوامل تهدید کننده سیم ها مقاومت بیشتری را از خود به نمایش بگذارد.

سیلیس

  • لاستیک:

برای تولید پلاستیک های با طول عمر بالا و مقاومت بهتر می توانیم در زمان تولید پلاستیک، از سیلیس استفاده نمایم. کاربرد سیلیس فوق ممتاز در لایه رویی لاستیک که با جاده برخورد دارد بیشتر می باشد.

  • تولید کامپوزیت:

یکی از کاربرد های اصلی سیلیس، استفاده از آن در کامپوزیت می باشد؛ با اضافه کردن سیلیس به کامپوزیت، توانایی مقاومت آن در برابر خوردگی، سایش، نفوذ آب، سرما و گرما تا حد زیادی افزایش می دهد.

خرید سیلیس فوق ممتاز در صنعت پتروشیمی:

این محصول به صورت پیشرفته در صنایع پتروشیمی و تصفیه و پردازش گاز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای از بین بردن رطوبت و ناخالصی های موجود در محصولات پتروشیمی و نفت خام مورد استفاده قرار می گیرد. از رایج ترین نوع فوق ممتاز می توان به ژل سیلیکا گرانول و مهره ای اشاره کرد.

کاربرد سیلیس نوع فوق ممتاز در بلور و کریستال:

این سیلیس فوق ممتاز با درجه خلوص ۹۹/۹ درصد در ساخت بلور و کریستال کاربرد فراوانی دارد. سیلیس کریستالی به دلیل داشتن مواد معدنی در خود، می توان آن را در پوسته زمین پیدا کرد. موادی مانند ماسه، سنگ، بتن و ملات حاوی سیلیس کریستالی می باشند. لازم به ذکر است که برای ساخت محصولاتی مانند شیشه، سفال، سرامیک، آجر و سنگ مصنوعی استفاده می شود. ماسه سیلیس ، دی اکسید سیلیکون (SiO2) مورد نیاز برای فرمولاسیون شیشه را تأمین می کند، که این سیلیس را جزء اصلی در انواع شیشه های استاندارد و تخصصی می کند.

سیلیس فوق ممتاز

کاربرد سیلیس نوع فوق ممتاز در شیشه های ساختمانی:

تنها محصولات شیشه ای که با سیلیس با کیفیت بسیار بالا یعنی فوق ممتاز تولید می شوند می توانند موقعیت دید مطلوب شیشه جلو اتومبیل را برآورده کنند. به طور مشابه، فقط شیشه های ساختمانی که از ماسه خرید سیلیس فوق ممتاز با کیفیت بالا ساخته شده اند می توانند ویژگی های انتقال نور و حرارت را بدون آسیب رساندن به مقاومت و ایمنی برآورده کنند.

بسته به سیلیس دانه بندی شده فوق ممتاز، عناصر بسیاری در تولید شیشه تداخل دارند. به عنوان مثال، کمی از عناصر یا مواد شیمیایی مخلوط با سیلیس می توانند رنگ شیشه را عوض کنند. ویژگی های شیشه همچنین می تواند بر اساس روش تولید و فرآیندهای بعدی شکل گیری آن عوض شود. برای قوی سازی شیشه، تولید کنندگان می توانند از حرارت برای گرم کردن و سرد کردن زود آن استفاده کنند.

سیلیس فوق ممتاز

کاربردهای اصلی سیلیس فوق ممتاز:

سیلیس کریستالی جزء ضروری موادی است که کاربردهای فراوانی در صنعت دارد و جزء حیاتی در بسیاری از مواردی است که در زندگی روزمره ما استفاده می شود. تصور خانه های بدون آجر، ساروج یا پنجره، ماشین های بدون موتور یا شیشه جلو، زندگی بدون جاده یا سایر زیرساخت های حمل و نقل و وسایل روزمره ساخته شده از شیشه یا سفال غیرممکن است.

سیلیس صنعتی در طیف وسیعی از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد که عمده ترین آنها در صنایع شیشه، ریخته گری، ساختمان سازی، سرامیک سازی و صنایع شیمیایی می باشد. سیلیس در بهترین شکل خود به عنوان پرکننده کاربردی برای رنگ، پلاستیک، لاستیک و ماسه سیلیس در تصفیه آب و کشاورزی استفاده می شود.

نمونه های دیگر استفاده های روزمره شامل ساخت و نگهداری طیف گسترده ای از امکانات ورزشی و تفریحی است. سیلیس فوق ممتاز کریستالی همچنین در یک سری از کاربردهای با تکنولوژی بالا، به عنوان مثال در فیبرهای انتقال داده نوری و ریخته گری دقیق، غیر قابل جایگزینی است. همچنین در صنعت متالورژی به عنوان ماده اولیه برای تولید فلز سیلیکون و فروسیلیکون استفاده می شود. کاربرد تخصصی دیگر در استخراج روغن است. در مجموع صدها کاربرد سیلیس صنعتی در زندگی روزمره ما وجود دارد. محصولات سیلیکا آنقدر برای ما آشکار شده اند که حتی نمی دانیم در حال استفاده هستند.

سیلیس فوق ممتاز و توسعه پایدار:

صنعت سیلیس صنعتی در ادغام توسعه پایدار در شیوه های مدیریتی خود بسیار پیشرفت کرده است. تلاش های انجام شده توسط صنعت در زمینه حفاظت از محیط زیست در طول عمر معدن و پس از آن به قدری مهم است که امروزه معادن به عنوان توسعه دهندگان مهم تنوع زیستگاهی و تنوع زیستی دیده می شوند.

 

فروش و خرید سیلیس فوق ممتاز:

وبسایت آراسنگ الوند سیلیس همدان را با مطلوب ترین کیفیت و قیمت بسیار مناسب در بازار عرضه می کند. شرکت آراسنگ الوند با بیش از ۲۵ سال سابقه توانسته است رضایت مشتری را پس از خرید سیلیس فوق ممتاز به خود جلب کند زیرا این کارخانه یکی از بهترین کارخانه تولید سیلیس می باشد. امیدوارم که این مطالب توانسته باشد که اطلاعات شما را راجع به سیلیس ممتاز همدان و نوع فوق ممتاز بالا برده باشد. اگر می خواهید درباره سیلس تصفیه آب استخر نیز مطالبی را بخوانید به مقالات گذشته از سایت ما مراجعه نماید. درصورت رضایت از ما، نظرات خود را با دیگر عزیزان به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول:

  • سیلیس فوق ممتاز چیست؟

سیلیس نوع فوق ممتاز، سیلیسی با دانه بلند دقیق و کیفیت بسیار عالی، از نظر ظاهری و رنگی، سفید ترین و خالص ترین می باشد که ۹۹/۹ درصد خالصی دارد و در صنایع های مختلف مخصوص به خود کارایی دارد.

  • چرا سیلیس نوع فوق ممتاز در ساخت بلور استفاده می شود؟

به دلیل خلوص ۹۹/۹ درصد و کیفیت بالایی که دارد در تولید بلور نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

7 دیدگاه برای “خرید سیلیس فوق ممتاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.