کارخانه تولید میکروسیلیس + آشنایی با کاربرد ها و مزایایی میکروسیلیس

میکروسیلیس

میکروسیلیس که یک محصول از فرعی از کوره های الکتریکی می باشد تاثیر بسیار زیادی در افزایش مقاومت و دوام سازه های بتنی دارد. ما در این مقاله از سایت آرا سنگ الوند قصد داریم برای شما درباره کارخانه تولید میکروسیلیس مطالبی را قرار دهیم؛ سایت آرا سنگ الوند مرکز فروش سیلیس همدان، یکی از کارخانه تولید سیلیس در ایران می باشد که سیلیس ممتاز همدان و درجه یک را تولید می کند.

میکروسیلیس چیست؟

میکروسیلیس(Microsilica) یکی از افزودنی های معدنی بتن می باشد که به علت خواص منحصر به فرد خود امروزه جایگاهی ویژه و بزرگی در ساختن بتن به دست آورده است. استفاده از میکروسیلیس در مناطق ساحلی و مناطقی که بتن نیاز به محافظت ویژه ای در برابر خوردگی و سایش دارد روبه گسترش و زیاد شدن می باشد؛ از خواص میکروسیلیس می توان به: افزایش مقاومت بتن، کاهش واکنش قلیایی، کاهش نفوذ پذیری، کاهش اثر فرایند ذوب یخ و غیره اشاره کرد به همین دلیل است کارخانه تولید میکروسیلیس امروزه افزایش یافته است.

استفاده از میکروسیلیس امروزه در بتن ریزی های مجاور سواحل دریا به طور جدی رونق پیدا کرده و مورد توجه مهندسین قرار گرفته است و حتی باعث تدوین آئین نامه های مربوط به آئین نامه بتن ریزی در سواحل خلیج فارس شده است.

میکروسیلیس در حال حاضر به سه صورت: پودر میرکوسیلیس، دوغاب میکروسیلیس و ژل میکروسیلیس می باشد که در بین آن ها هنگام استفاده از پودر میکروسیلیس باید توجه ویژه ای به مسائل ایمنی مثل استفاده از ماسک تنفسی داشته باشیم.

مقاله پیشنهادی: کارخانه تولید سیلیس در ایران

کاربرد میکروسیلیس:

یکی از بهترین کارخانه تولید میکروسیلیس، آراسنگ الوند می باشد که میکروسیلیس های درجه یک را تولید می کند؛ از میکروسلیس در بتن ریزی های مربوط به اسکله های دریایی، ستون ها، قطعات پیش ساخته شده، فونداسیون ماشین آلات و سازه های بتنی که در معرض مواد شیمیایی و فرسایش و خوردگی قرار دارند استفاده می شود. میکروسیلیس در حال حاضر به عنوان بهترین مواد افزودنی به بتن شناخته شده است و اضافه کردن آن به مخلوط باعث مقاومت بیشتر بتن و کاهش نفوذ پذیری می شود؛ تمام موارد گفته شده فقط چند تا از کاربرد های بسیار زیاد میکروسیلیس می باشد که در ادامه برای شما لیستی از کاربرد های میکروسیلیس می گذاریم:

 1. بتن های نظامی و پدافندی؛
 2. سازه هایی که در معرض ضربه و خستگی و بار های دینامیکی می باشند؛
 3. سازه های که در معرض ذوب و انجماد شدید هستند؛
 4. روسازی های بتنی؛
 5. سازه های نگهدارنده آب.

کاربرد میکروسیلیس

مزایای میکروسیلیس:

 • افزایش مقاومت بتن در کارخانه تولید میکروسیلیس؛
 • کاهش نفوذ پذیری؛
 • جلوگیری از فرسایش و خوردگی؛
 • کاهش تحریک یون کلر؛
 • کاهش نسبت آب به سیمان.

مشخصات ظاهری میکروسیلیس:

رنگ:خاکستری
وزن مخصوص:۱٫۳۵
نقطه انجماد:صفر درجه سانتیگراد
نقطه اشتعال:ندارد

روش و میزان مصرف:

سیمان یکی از موادی است که برای ساخت بتن به مواد اضافه می شود، میکروسیلیس هم دقیقا مانند سیمان می باشد. میزان مصرف میکروسیلیس در ساخت بتن ۶ الی ۱۵ درصد وزن سیمان مصرفی می باشد. یکی از پر مصرف ترین افزودنی های بتن، پودر میکروسیلیس می باشد، پودر سیلیس به دلیل مشخصات منحصر به فرد خود از نظر فیزیکی، شیمیایی و اقتصادی تاثیر مثبتی روی بتن دارد.یکی از کارخانه تولید میکروسیلیس در یاران آراسنگ الوند می باشد.

مزایای استفاده از پودر میکروسیلیس در بتن:

 • افزایش مقاومت فشاری بتن؛
 • افزایش مقاومت الکتریکی بتن؛
 • کاهش نفوذپذیری جهات افزایش دوام بتن؛
 • افزایش مقاومت سایشی.

مزایای استفاده از میکروسیلیس

نتیجه گیری:

ما در این مقاله از سایت آرا سنگ الوند برای شما درباره کارخانه تولید میکروسیلیس، کاربرد، مزایا، مشخصات ظاهری، روش و میزان مصرف میکروسیلیس و همچنین مزایای استفاده از پودر میکروسیلیس مطالبی را در سایت ارا سنگ الوند که یکی از کارخانه تولید سیلیس می باشد قرار داده ایم. این ماده یکی از بهترین انواع ماده شیمیایی بوده که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما قصد دارید بهترین خرید پودر سیلیس همدان و سیلیس ممتاز همدان را داشته باشید می توانید بدون نگرانی از کیفیت، بهترین خرید خود را در سایت ما انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.