نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی

نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی

نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی: فیلترینگ استخر کارآمد ، ارزان و کم هزینه همیشه هدف است. شما نمی خواهید تمام وقت و پول خود را صرف این کنید که مطمئن شوید فیلتر شما آنچه را که باید انجام دهد انجام می دهد. احتمالاً به همین دلیل است که شما در ابتدا فیلتر استخر شن دارید. آنها به ندرت مسدود می شوند و به خوبی کار می کنند. شما آب استخر شفاف و شفاف دریافت می کنید و بیشترین کاری که باید انجام دهید این است که هر چند سال یکبار ماسه را با آن عوض کنید. اگر علاقه مند هستید مطالب بیشتری درباره سیلیس تصفیه آب استخر و ویژگی های آن بدانید در سری مقالات گذشته از اراسنگ الوند با ما باشید.

به هر حال چگونه ماسه فیلتر استخر را تغییر می دهید؟ با تصمیم گیری در مورد نوع ماسه ای که استفاده می کنید شروع کنید – چند گزینه دارید. یاد بگیرید چگونه زمان تغییر را تشخیص دهید ، بنابراین مجبور نخواهید بود دائماً با آب کثیف و کدر مبارزه کنید. وقتی برای مقابله با آن آماده شدید، ماسه خود را عوض کنید و در کوتاه ترین زمان به شنا بازگردید.

ما قصد داریم در این مقاله نحوریختن سیلیس در فیلتر شنی را در مرکز فروش سیلیس همدان یا سایت آراسنگ الوند به شما آموزش دهیم. امیدوارم که بتوانیم با بیان این مطالب کمک زیادی به شما کنیم.

ماسه فیلتر استخر چیست؟

اشکالات مرده باکتری ها جلبک فیلتر استخر شما این چیزها را به دام می اندازد تا نتوانند آب را کدر کنند یا شناگران را بیمار کنند. رسانه فیلتر چیزی است که آلودگی ها را جذب می کند. در این مورد ، ماسه آن رسانه است.

ماسه چنین فیلتراسیون فوق العاده ای است ، در سایر کاربردهای ایمنی آب مانند تصفیه فاضلاب ، سیستم های سپتیک و حتی برای آب آشامیدنی استفاده می شود .

از نظر چشم بی تربیت ، بیشتر ماسه ها تقریباً یکسان به نظر می رسند ، بنابراین ممکن است فکر کنید همه ماسه ها یکسان ایجاد شده اند ، اما اینطور نیست. وسوسه آن کیسه ماسه بازی ارزان در گاراژ خود نشوید. این سیستم فیلتراسیون شما را خراب می کند. همیشه مطمئن شوید که از یکی از سه نوع ماسه در فیلتر استخر خود استفاده می کنید.

  • ماسه سیلیس: شایع ترین استفاده از شن و ماسه فیلتر استخر است. این ماده از کوارتز زمینی تهیه می شود که دانه های سیلیس تیز با لبه های ناهموار ایجاد می کند که برای به دام انداختن ذرات ناشی از عبور آب بسیار عالی است. ماسه سیلیس استخراج می شود، تولید نمی شود.

نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی

  • ماسه شیشه ای: اگر به دنبال محیط فیلتر با تاثیر محیطی کم هستید، ماسه شیشه ای جایگزین موثری برای سیلیس است. این دستگاه از ۱۰۰٪ شیشه بازیافتی ساخته شده و در لمس صاف است، اما هنوز ذرات کوچکی به اندازه دو میکرون را جذب می کند – این یک میلیونیم متر یک متر است. همه دانه های شیشه ای اندازه های متفاوتی دارند، بنابراین کانال دهی را به حداقل می رساند، که زمانی اتفاق می افتد که آب استخر مستقیماً از طریق ماسه عبور کرده و عملاً بدون فیلتر از فیلتر عبور می کند. ماسه شیشه ای بار منفی نیز دارد، بنابراین در جذب ذرات آهن و منگنز برتری دارد. اگر استخر شما از منبع آب سخت پر شده باشد، این امر بسیار مفید است.

 

  • ماسه زئولیت: این سیلیس از مواد معدنی سنگ آتشفشانی به نام زئولیت ایجاد شده است ، زیرا به دلیل شکل لانه زنبوری اسفنجی، ۱۰۰ برابر بیشتر از ماسه فیلتر معمولی مساحت دارد. زئولیت به صورت شیمیایی کلرامین ها را، فرآورده های جانبی کلر که چشم شناگران را سوزان می کند از طریق فرآیندی به نام غربال مولکولی به دام می اندازد. این یک روش فانتزی برای گفتن این است که کلرامین به طور نامحدود در ذرات ماسه زئولیت به دام می افتد. اگر می بینید که باید استخر خود را مرتباً ضربه بزنید، ماسه زئولیت می تواند بدون نیاز به استفاده از افزودنی های شیمیایی اضافی ، کلرامین ها را تحت کنترل قرار دهد.

نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی

چرا ماسه فیلتر استخر خود را تغییر دهید؟

پمپ استخر آب کثیف را به سمت فیلتر می کشاند، جایی که از ماسه عبور می کند، جایی که آلودگی ها به دام می افتند. آب تمیز به استخر برمی گردد. شن و ماسه دقیقاً چگونه روی مواد یخی را نگه می دارد ، در حالی که به آب تمیز شده اجازه عبور می دهد؟

اگرچه دیدن آن با چشم غیر مسلح بسیار کوچک است، اما هر سه نوع ماسه دارای سطحی ناهموار هستند که با عبور آب از آن آلودگی ها گرفتار می شوند.

با گذشت زمان ، آب شتابان سطح خاردار ماسه را از بین می برد و آن را صاف و گرد می کند. وقتی به ماسه های سواحل با امواج شدید زیر میکروسکوپ نگاه می کنید، به طور قابل ملاحظه ای از ماسه سواحل آرام تر هموارتر است. همین اصل در مورد شن و ماسه فیلتر استخر نیز صادق است که آب آن را چندین ساعت در روز از بین می برد.

این هموارسازی نتیجه فرآیندی به نام هوازدگی است. از قضا همان فرایندی که ماسه ایجاد می کند ، آن را به گرد و خاک تبدیل می کند و برای فیلتر کردن هر چیزی بی فایده است.

وقتی ماسه فیلتر استخر صاف شود، هیچ لبه ناهمواری برای گرفتن و نگه داشتن آلاینده ها ندارد. استخر شما ممکن است کدر به نظر برسد یا نیاز به درمان شوک بیشتری داشته باشد زیرا فیلتر به پایان عمر خود نزدیک می شود.

زمان تغییر ماسه در فیلتر خود

مانند شراب خوب ، ماسه فیلتر استخر با افزایش سن بهتر می شود ، اما سپس اوج می گیرد و در نهایت کاهش می یابد. طول عمر آن نسبتاً کوتاه است – فقط سه تا پنج سال. طی چند سال ، آلودگی ها در شن و ماسه جمع می شوند.

در چند سال اول ، این امر در واقع توانایی فیلترینگ ماسه را افزایش می دهد ، زیرا علاوه بر لبه های ناهموار ماسه ، آلودگی های ایجاد شده نیز به عنوان فیلتراسیون برای آبی که از فیلتر عبور می کند عمل می کند.

اما سرانجام ، تمام آن تراکم اضافی آنقدر زیاد می شود که فیلتر را مستعد گرفتگی می کند. در عین حال ، هوازدگی ماسه را در جمع آوری آلودگی های بیشتر ناتوان می کند. کارایی فیلتر شما کاهش می یابد و کیفیت آب استخرهای شما دچار مشکل می شود.

هنگامی که شن و ماسه شما از اوج خود عبور می کند ، دو اتفاق دیگر ممکن است رخ دهد. فشار در داخل فیلتر شما افزایش می یابد زیرا عبور آب از ماسه های توده ای دشوارتر می شود. سپس آب ممکن است به دنبال مسیری با کمترین مقاومت باشد و مجاری را در ماسه قطع کند ، که ممکن است مقداری از فشار را کاهش دهد ، اما عملاً فیلتر را حذف می کند.

تغییر شن و ماسه

۱٫ پمپ را خاموش کرده و فیلتر را تخلیه کنید

فیلتر و پمپ را خاموش کنید. مطمئن شوید که تایمر به زودی روشن نشده است ، بنابراین وقتی همه چیز قطع است ، پمپ روشن نمی شود. در صورت خشک شدن پمپ ها ، ممکن است بسوزد.

 

پلاگین تخلیه را از ته مخزن فیلتر بردارید و بگذارید تمام آب تخلیه شود.

 

نکته: تخلیه مخزن فیلتر ممکن است مدتی طول بکشد ، بنابراین می توانید این مرحله را صبح انجام دهید ، سپس با هوای خنک عصر برگردید تا بقیه را به پایان برسانید.

۲٫ شیر چند پورت را بردارید

شیلنگ ها یا لوله هایی که به شیر چند قسمتی متصل شده اند را بردارید. اگر شیر شما با لوله PVC به سختی لوله کشی شده است ، باید لوله را برش دهید . اگر از انجام این کار ناراحت هستید ، استخدام یک متخصص حرفه ای را در نظر بگیرید.

پس از برش لوله ها ، شما (یا یک متخصص) می توانید اتصالات اتحادیه را نصب کنید ، بنابراین دفعه بعد ، فقط باید لوله را باز کنید – بدون اره برقی.

با استفاده از پیچ گوشتی گیره یا یقه محکم کننده سوپاپ را به مخزن بردارید.

به آرامی بچرخانید و سپس شیر چند قسمتی را بالا بیاورید تا خارج شود.

نکته: لوله متصل به شیر دارای جانبی (مانند ریشه درخت) است که در ماسه منشعب می شود. ترکیب وزن ناشی از شن و ماسه و پیچاندن می تواند قسمت های جانبی را بشکند ، بنابراین خیالتان راحت باشد.

۳٫ استندپای را بپوشانید

داخل مخزن یک لوله باز وجود دارد که شیر تازه خارج شده است. روی آن را با نوار چسب بپوشانید تا از وارد شدن شن به داخل جلوگیری شود. اگر اینطور باشد ، وقتی دوباره پمپ را راه اندازی می کنید ، شن و ماسه مستقیماً وارد استخر شما می شود.

فیلتر شنی

۴٫ ماسه را بردارید

از Shop-Vac برای بیرون کشیدن تمام شن های قدیمی استفاده کنید. اگر Shop-Vac ندارید (یا طرفدار کمردرد شدید) ، می توانید ماسه قدیمی را با دست با یک فنجان پلاستیکی بردارید. این برای همیشه و همیشه طول خواهد کشید.

 

با شخصی که دارای Shop-Vac است و می توانید وام بگیرید ، یا فقط در آن سرمایه گذاری کنید ، دوست شوید. زمان کمتری طول می کشد ، و آنها برای بسیاری از مشاغل دیگر مفید هستند.

۵٫ مخزن و جانبی را بشویید

با از بین رفتن بیشتر شن و ماسه ، می توانید بازوهای منشعب شده از خارج از لوله را مشاهده کنید. از شیلنگ باغ خود برای شستن باقی مانده ماسه از سوراخ تخلیه استفاده کنید.

 

از چراغ قوه برای بررسی دقیق لوله و قسمت های جانبی آن برای آسیب دیدن استفاده کنید. هر گونه ترک می تواند باعث شن و ماسه به استخر شما شود ، بنابراین قبل از افزودن ماسه تازه تعمیرات لازم را انجام دهید.

۶٫ مخزن را در نیمه راه با آب پر کنید

دوشاخه تخلیه مخزن را تعویض کنید. شلنگ را داخل مخزن فرو کرده و شروع به پر کردن کنید. لوله تنفسی و جانبی را در مرکز قرار دهید و در حالی که مخزن در نیمه راه پر می شود ، آنها را در جای خود نگه دارید.

 

افزودن مقداری آب قبل از ماسه جایگزین ، یک بالشتک برای محافظت از جانبی در برابر وزن ریزش ماسه ایجاد می کند.

۷٫ ماسه جدید را اضافه کنید

ماسک خود را بگذارید تا از تنفس در گرد و غبار جلوگیری شود. نوار چسب را روی لوله استند چک کنید و در صورت لزوم تعداد بیشتری را اضافه کنید.

 

کیسه را با گوشه ای که روی دهانه مخزن کشیده است نگه دارید ، آن را با چاقوی ابزار باز کنید . آرام باشید ، از لحظه ذن لذت ببرید و شن و ماسه را در مخزن مشاهده کنید. فقط زیاد آرام نگیرید – یک کیسه ماسه ۵۰ پوندی در دست دارید.

 

هر بار یک کیسه ماسه اضافه کنید ، بگذارید به آرامی در مخزن بریزد تا همه جا نریزد.

 

مهم: فقط از ماسه فیلتر استخر یا جایگزین ماسه فیلتر استفاده کنید . هر چیز دیگری می تواند فیلتر شما را خراب کند.

 

نکته: می توانید با افزودن چند فنجان پودر DE به همراه ماسه تازه ، راندمان فیلتر کردن ماسه را افزایش دهید.

۸٫ مخزن را پر کرده و اتصالات را مجدداً مونتاژ کنید

هنگامی که تمام ماسه ها در مخزن وجود دارد ، آن را تا بالای آب پر کنید. شیر ، یقه و لوله ها یا شیلنگ های چند پورت را تعویض کنید. اطمینان حاصل کنید که همه اتصالات محکم و محکم هستند.

۹٫ فیلتر را شستشو دهید و بشویید

ضمیمه شلنگ شستشو و به نوبه خود شیر multiport به شستشوی معکوس. پمپ را روشن کرده و روشن کنید. فیلتر را حداقل به مدت دو دقیقه یا تا زمانی که شیشه دید فیلتر روشن شود ، شستشو دهید. این کمک می کند تا همه گرد و غبار شن و زباله های اضافی از شن و ماسه جدید خارج شود.

سیلیس فیلتر شنی

پمپ را خاموش کنید ، شیر چند قسمتی را برای شستشو تنظیم کنید و پمپ را دوباره روشن کنید. فیلتر را به مدت یک دقیقه بشویید.

۱۰٫ Filter را اجرا کنید

پمپ را خاموش کنید ، شیر را فیلتر کنید و پمپ را دوباره روشن کنید. حالا فشارسنج را چک کنید. این فشار نرمال فیلتر شما است. آن را به خاطر بسپارید یا در جایی مفید بنویسید.

وقتی تعمیر و نگهداری معمولی استخر خود را انجام می دهید ، گیج را بررسی کنید. هنگامی که فشار ۱۰ psi بالاتر از حد نرمال است ، فیلتر را معکوس کنید. استفاده از فشارسنج به عنوان نشانگر شستشوی معکوس مانع شستشوی بیش از حد و حذف آلودگی و زباله های فیلتر شنی شما می شود تا به درستی کار کند. شما می توایند نظرات خود را راجع به این مقاله در سایت آراسنگ الوند با دیگران به اشتراک بگذارید. اگر علاقه دارید مطالب بیشتری درباره سیلیس تصفیه آب استخر و ویژگی های آن بدانید به سری مقالات گذشته از اراسنگ الوند مراجعه نماید.

 

نحوه تعویض سیبلیس فیلتر شنی استخر

هنگام اسید شویی استخر یا نعمیر آن تعویض سیلیس یکی از مواردی است که انجام آن لازم است. در ادامه ی مقاله نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی فصد داریم تا شما را در نحوه تعویض سیلیس فیلتر شنی راهنمایی کنیم. این فرایند از چند مرحله به صورتر زیر تشکیل شده است:

 

ردیفمراحل تعویض سیلیس فیلتر شنی
۱پس از باز کردن کلمپ دور شیر، شیر را از بدنه جدا کنید.
۲ورودی لوله را پوشانده تا از ورود شن جلوگیری شود
۳مقدار مناسب سیلیس داخله محفظه فیلتر ریخته شود.
۴محل قرار گیری ارینگ را تمیز نمایید
۵ارینگ بین شیر و بدنه قرار داده شود و به وسیله ی کلمپ محکم شود.

 

کلام آخر

در مقاله ی نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی به توضیحی درباره نحوه تعویض و زمان تغییر شن و ماسه پرداختیم. همچنین می توانید مطالب بیشتری در این باره را در سایت آراسنگ الوند جهت آشنایی بیشتر مطالعه کنید. همچنین می توانید برای خرید سیلیس از طریق مرکز فروش سیلیس همدان یا فروشگاه اینترنتی آراسنگ الوند اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.