ماسک مناسب برای ذرات سیلیس

ماسک مناسب برای ذرات سیلیس

ماسک مناسب برای ذرات سیلیس‌: قرار گرفتن در معرض هوا با سیلیس چیزی است که همه نگران آن هستند؛ زیرا منجر به سیلیکوزیس، بیماری کلیوی، سرطان ریه و برونشیت مزمن می شود. هنگامی که گرد و غبار سیلیس استنشاق می شود، ذرات کوچک در ریه های شما فرو می روند و هرگز از بدن شما ریشه کن نمی شوند.
آن غبار سیلیس برای همیشه در ریه های شما می نشیند. در نهایت یک محل عفونت متولد می شود و علائم سرفه، تب و تنگی نفس همراه با آن ظاهر می شود. راستش را بخواهید، هیچ کس نمی خواهد با این زندگی کند، یا از آن بمیرد. شما می توانید قرار گرفتن در معرض سیلیس را از طریق روش های کنترل گرد و غبار، خیس کردن و جاروبرقی محدود کنید. فراتر از آن، شما به یک ماسک مناسب برای ذرات سیلیس نیاز دارید .در ادامه با سایت اراسنگ با ما همراه باشید تا از نحوه کار این ماسک ها با مطلع شوید.

انواع ماسک های ذرات سیلیس

ماسک های یکبار مصرف (ماسک های گرد و غبار) یک شروع خوب و ارزان هستند. ماسک های نیمه صورت هنوز مقرون به صرفه هستند و به اندازه کافی سبک وزن هستند که به راحتی در طول روز استفاده شوند. اگر شما نیز به پوشش چشم‌های خود نیاز دارید، زمان آن فرا رسیده است که از ماسک تنفسی فول صورت استفاده کنید.

این برای شما هزینه بیشتری خواهد داشت، اما از شما محافظت بیشتری می کند. سپس، با ماسک مناسب برای ذرات سیلیس نیمه یا تمام صورت، به طور دوره ای فیلترها و کارتریج ها را تعویض خواهید کرد. در نهایت، یک ماسک تنفسی برقی تصفیه کننده هوا(PAPR) بالاترین سطح محافظت شماست؛ زیرا هوا را تصفیه می کند و قیف هایی را که هوا را از طریق یک شلنگ وارد ماسک صورت شما می کند تمیز می کند.

خطرات عدم استفاده از ماسک در برابر ذرات سیلیس

هنگامی که کارگران اجسامی که حاوی سیلیس کریستالی هستند را برش دهند، سوراخ کنند یا آسیاب کنند، سیلیس ممکن است به ذرات قابل تنفس تبدیل شود. حتی پس از پایان قرار گرفتن در معرض، بیماری های تنفسی همچنان در حال توسعه هستند.

سیلیکوزیس

سیلیکوزیس یک بیماری ریوی شغلی است که در اثر استنشاق مزمن غبار سیلیس کریستالی ایجاد می شود. بافت ریه به سیلیس کریستالی استنشاقی با ایجاد گره‌های فیبروتیک و ایجاد زخم در اطراف ذرات سیلیس به دام افتاده واکنش نشان می‌دهد و با بزرگ‌تر شدن گره‌ها تنفس را دشوار می‌کند.

خطرات سیلیکوزیس

سیلیکوزیس یک بیماری غیر قابل درمان است و می تواند منجر به مرگ شود. آسیب ناشی از استنشاق سیلیس دائمی است، اما ممکن است سال ها طول بکشد تا علائم ایجاد شوند.
علائم عبارتند از:
• تنگی نفس
• سرفه های شدید
• ضعف
• تب کاهش وزن و تعریق شبانه
• عفونت ها

دستورالعمل استفاده از ماسک مناسب برای ذرات سیلیس

استفاده کنندگان از ماسک تنفسی باید دستورالعمل های سازنده را دنبال کنند. راحتی به اندازه یک مهر و موم محکم مهم است. یک کارگر ممکن است قبل از یافتن بهترین تناسب برای ساختار صورت خود، نیاز داشته باشد ماسک‌های تنفسی با اندازه‌های مختلف یا ماسک‌های تولیدکنندگان مختلف را امتحان کند. هنگامی که یک ماسک تنفسی قرار می گیرد، بررسی های مهر و موم فشار مثبت و منفی لازم است تا اطمینان حاصل شود که نشتی وجود ندارد که کارایی ماسک را کاهش دهد.

تعمیر و نگهداری دستگاه تنفس

نگهداری اولیه ماسک تنفسی ساده است. استفاده کننده باید بررسی کند که کارتریج های فیلتر آسیبی ندیده باشند، دریچه های دم و بازدم سالم هستند، هیچ تسمه ای سر خورده یا شکسته نیست، پارگی یا تغییر شکلی در قسمت صورت وجود ندارد و ماسک تنفسی نسبتاً تمیز است.
تعویض منظم فیلترها بخش مهمی از استفاده از ماسک تنفسی است. به طور معمول، فیلترها باید زمانی که مقاومت تنفسی افزایش می یابد و زمانی که آسیب می بینند یا کثیف می شوند یا در پایان شیفت در صورت قرار گرفتن در معرض غبار روغن تعویض شوند.

نتیجه گیری

بسیاری از کارهای ساختمانی می توانند کارگران را در معرض گرد و غبار خطرناک قرار دهند. با انتخاب ماسک مناسب برای ذرات سیلیس برای کار از کارگران خود محافظت کنید و اطمینان حاصل کنید که طبق دستورالعمل های سازنده به درستی از آن استفاده می شود. شما می توانید با استفاده از این ماسک ها نیروی کار خود را ایمن و سالم نگه دارید. امیدوارم که این مقاله از سایت اراسنگ الوند مورد پسند شما واقع شده باشد. در صورت رضایت از ما، نظرات خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.