کارخانه سیلیس ازندریان | شرکت تولید سیلیس مرغوب ازندریان

کارخانه سیلیس ازندریان

فرایند تولید کارخانه سیلیس ازندریان

فرایند کارخانه تولید سیلیس ازندریان موضوعی است که وبسایت آراسنگ الوند قصد دارد در این مقاله راجع به آن برای شما شرح دهد. ابتدا، واکنشی بین سیلیس سدیم مایع (شیشه مایع) و اسید سولفوریک ایجاد می‌شود و SiO2 و nH2O را در یک مخزن واکنش ایجاد می‌کند. شرایط واکنش برای تولید سیلیس همدان با ویژگی های مختلف مانند اندازه ذرات مختلف، ساختارهای سطحی و توزیع منافذ انتخاب می شود. در مرحله بعد، کیک سیلیسی مرطوب خشک، آسیاب و طبقه بندی می شود تا محصول ایجاد شود.

محلول کلرید کلسیم نیز به فیلتری که سیلیس از آن جدا شده اضافه می شود تا گچ شیمیایی با کیفیت خوب با درجه سفیدی بالا تولید شود. این گچ با خلوص بالا در قالب های کاشی و سرامیک، قالب برای دندان ها و در هنرهای زیبا و کاربردی استفاده می شود.

فرآیند تولید سیلیس مصنوعی

دی اکسید سیلیکون آمورف هیدراته (سیلیکا مصنوعی) زمانی تولید می شود که سود سیلیکات با اسید سولفوریک واکنش می دهد. اندازه، اتصال، و ویژگی های ساختاری ذرات اولیه به شدت برای هر درجه محصول کنترل می شود.

کوارتز ذوب شده و سیلیس ذوب شده در کارخانه سیلیس ازندریان

همانطور که از عنوان پیداست، دو روش متمایز برای تولید سیلیس ذوب شده وجود دارد. یکی که با کوارتز با خلوص بالا یا سایر مواد معدنی حاوی دی اکسید سیلیکون شروع می شود که با استفاده از منابع حرارتی مختلف ذوب می شوند. این کلاس مواد کوارتز ذوب شده نامیده می شود. دیگری سیلیس ذوب شده نامیده می شود و با سیلیکون گازی حاوی مواد شیمیایی (مانند SiCl4) شروع می شود که در حضور اکسیژن سوزانده می شود و دی اکسید سیلیکون تشکیل می شود.

تولید سیلیس در  ازندریان

کوارتز ذوب شده:

همجوشی الکتریکی رایج ترین فرآیند ذوب مورد استفاده برای تولید شیشه کوارتز است. از دو روش همجوشی الکتریکی می توان استفاده کرد:

همجوشی پیوسته:

در روش پیوسته، ماسه کوارتز را در بالای یک ذوب عمودی که از یک بوته فلزی نسوز تشکیل شده است که توسط عناصر گرمایش الکتریکی احاطه شده است، ریخته می شود. فضای داخلی در یک اتمسفر خنثی یا کمی احیا کننده نگهداری می شود که از واکنش سیلیس با فلز نسوز جلوگیری می کند. مواد ذوب شده در دهانه پایینی بوته وجود دارد که برای تولید میله ها، لوله ها یا صفحات یا سایر محصولات با ابعاد مختلف شکل می گیرد.

همجوشی ناپیوسته یا بولی:

در روش همجوشی ناپیوسته ، مقدار زیادی ماده خام در داخل یک محفظه خلاء با پوشش نسوز قرار می گیرد که حاوی عناصر گرمایشی نیز می باشد. اگرچه از این روش در طول تاریخ برای تولید مواد منفرد بزرگ استفاده شده است، اما می توان آن را برای تولید اشکال بسیار کوچکتر و نزدیک به شبکه نیز تطبیق داد.

خلوص عمدتاً با میزان پالایش ماده خام و فرآیند مورد استفاده تعیین می شود. Heraeus فقط از ماسه کوارتز بسیار تصفیه شده همراه با کنترل کیفیت دقیق برای تولید محصولات خود استفاده می کند.

شرکت سیلیس  ازندریان

سیلیس ذوب شده

در این فرآیند، پیش سازهای حاوی سیلیکون (به عنوان مثال تترا کلرید سیلیکون، STC) در حضور اکسیژن سوزانده می شوند تا نانوذراتی از دی اکسید سیلیکون تشکیل شود که دوده نیز نامیده می شود. از آنجا که پیش سازها به طور خاص تولید و تصفیه می شوند، در خلوص فوق العاده بالا در دسترس هستند و سیلیس ذوب شده به دست آمده دارای محتوای ناخالصی فلزی بسیار پایینی است.

از آنجایی که فرآیند تولید شامل بخارات مواد شیمیایی (پیش سازهای حاوی سیلیکون) است، به آن رسوب بخار شیمیایی (CVD) می گویند. دو دسته از خانواده‌های فرآیند وجود دارد، یکی که در آن نانوذرات رسوب‌شده به‌طور مستقیم به یک لایه سیلیس ذوب‌شده متراکم ذوب می‌شوند، و دیگری، که در آن دوده انباشته می‌شود و در مرحله فرآیند ثانویه به سیلیس ذوب شده شفاف متراکم می‌شود (این فرآیند شیشه‌ای شدن نامیده می‌شود)

نتیجه گیری

کارخانه تولید سیلیس ازندریان یکی از بهترین تولید کنندگان سیلیس در ایران می باشد که استاندارد را در فرایند تولید سیلیس همدان که بالا ذکر شد را رعایت می کند. امیدوارم که این مطالب از سایت آراسنگ الوند مورد پسند شما واقع شده باشد. در صورت رضایت از ما، نظرات خود را با دیگر کاربران به اشتراگ بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.