با ما تماس بگیرید

 • کیلومتر 45 همدان، ملایر
 • ۱۹–۰۸۱۳۲۳۱۳۵۱۷
 • arasang.alvand1@gmail.com
 • ۸صبح الی ۵ بعد ازظهر

میکروسیلیس (Micro silica)

میکروسیلیس ماده‌ای پرکاربرد در صنعت است که به ویژه در صنایع تولید بتن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول به شکل پودری به فروش می‌رسد و به همین دلیل اطلاع از قیمت پودر میکروسیلیس برای صاحبان این صنایع بسیار حائز اهمیت است.

اگر قصد خرید میکروسیلیس را دارید، می‌توانید برای اطلاع از قیمت میکروسیلیس از طریق شماره تماس‌های داده شده با کارشناسان ما تماس بگیرید و باکیفیت‌ترین ‍پودر میکروسیلیس موجود در بازار را با بهترین قیمت خریداری کنید.

از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرید:

تلفن همراه کارشناسان فروش:

تلفن همراه کارشناس معدن:

توضیحات

خرید میکروسیلیس و قیمت میکروسیلیس: میکروسیلیس، دوده سیلیس یا میکروسیلیکا موجب استحکام سازه‌های بتنی می‌شود. از این رو افراد مشغول در زمینه نماسازی، ساختمان‌سازی و کف‌سازی به خرید میکروسیلیس نیاز دارند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید، می‌توانید برای استعلام قیمت پودر میکروسیلیس با کارشناسان وبسایت آراسنگ الوند در ارتباط باشید. البته قیمت میکروسیلیس با توجه به پارامترهای گوناگونی تعیین می‌شود که در ادامه در مورد آن‌ها توضیح می‌دهیم.

میکروسیلیس جانبی از کوره‌های قوس الکتریکی القایی در صنایع فلز سیلیس همدان و آلیاژ سیلیس ممتاز همدان می‌باشد که در صنعت بتن مانند گارنت کاربرد زیادی دارد. در این مطلب شما را با انواع میکروسیلیس، خواص، ویژگی‌ها و کاربرد میکروسیلیس آشنا خواهیم کرد. قابل ذکر است که نوع ساختار این محصول موجب شده تا نظر بسیاری را به خود جلب کرده و در حالت‌های مختلفی از آن استفاده شود. در صورتی که تمایل به خرید میکروسیلیس دارید، می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی آراسنگ الوند اقدام نمایید.

نمودار شماتیک تولید میکروسیلیس

نمودار شماتیک تولید میکرو سیلیس

آشنایی با میکروسیلیس (Micro silica)

در کارخانه تولید میکروسیلیس اقدام به کاهش دمای کوارتز به سیلیس در دمای ۲۰۰۰ درجه سانتی‌گراد می‌کنند که این کار موجب تولید بخارات SiO2 می‌شود. این بخار در منطقه دما پایین به ذرات بسیار ریز کروی متشکل از سیلیس غیر کریستالی (آمورف) اکسیده و متراکم می‌شود. میکروسیلیکا با فیلتر کردن گازهای خروجی در بگ فیلترها، جمع‌آوری می‌شود.

با دقت بیشتر می‌توان دریافت که توزیع اندازه ذرات یک نمونه میکروسیلیکا به صورت ۲۰ درصد کمتر از ۰٫۰۵ میکرومتر، ۷۰ درصد کمتر از ۰٫۱۰ میکرومتر، ۹۵ درصد کمتر از ۰٫۲۰ میکرومتر و ۹۹ درصد کمتر از ۰٫۵۰ میکرومتر ارائه شده است. از آنجا که اندازه اکثر ذرات این ماده کمتر از ۱۰۰ نانومتر است، می‌توان آن‌ها را در دسته نانو ذرات محسوب کرد. ترکیب شیمیایی غالب سیلیس (۹۲ درصد) است. این ماده دارای سطح ویژه m2/g 20 و دانسیته متوسط توده kg/m3 586 است.

میکروسیلیکیا به نقل از ویکی پدیا:

میکروسیلیکا یا میکروسیلیس محصول جانبی از کوره‌های قوس الکتریکی القایی در صنایع فلز سیلیس و آلیاژ فرو سیلیس می‌باشد؛ که در صنعت بتن کاربرد زیادی دارد. کاهش کوارتز به سیلیس در دمای ۲۰۰۰ درجه سانتی گراد موجب تولید بخارات SiO2 می‌شود. این بخار در منطقه دما پایین به ذرات بسیار ریز کروی متشکل از سیلیس غیر کریستالی (آمورف) اکسیده و متراکم می‌شود.

انواع میکروسیلیس

دوده سیلیس بر اساس چگالی، خلوص و اندازه ذرات به درجه‌ها و انواع مختلفی طبقه‌بندی می‌شود. عملکرد، کاربرد و قیمت میکروسیلیس در هر کدام از انواع آن متفاوت است.

انواع میکروسیلیس براساس غلظت SiO2

در حالی که بسیاری از استانداردهای بین المللی نیاز به میکروسیلیسی دارند که میزان دی اکسید سیلیکون یا SiO2 حداقل 85 درصد داشته باشد، این استاندارد می‌تواند از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. به طور کلی می‌توان دوده سیلیس را بر اساس محتوای SiO2 به پنج دسته تقسیم کرد که قیمت میکروسیلیس در هر کدام از گریدها متفاوت است:

 • SiO2 بالای 85٪ ، با مقدار متوسط ​​بالاتر از 88٪ – این نوع اتلاف اشتعال را کنترل می‌کند، بنابراین برای دیرگدازهای کم عیار و بتن استفاده می‌شود.
 • SiO2 بالای 90٪ ، با مقدار متوسط ​​92٪ – این گرید را می‌توان در مواد نسوز عمومی و بتن برای کنترل ناخالصی‌های مرتبط با نیاز مشتری استفاده کرد.
 • SiO2 بالای 92٪ ، با مقدار متوسط ​​94٪ – این گرید فوم سیلیس در دیرگدازهای با عیار متوسط ​​و بالا کاربرد دارد و نیازمند الزامات خاصی برای سیالیت است.
 • خرید میکروسیلیس SiO2 بالای 94٪ ، با مقدار متوسط ​​95٪ – این گرید فوم سیلیس از زیرکونیا تولید شده و به رنگ سفید می‌باشد.
 • SiO2 بالای 99٪ ، با مقدار متوسط ​​99.5٪.

قیمت میکروسیلیس

انواع میکروسیلیس بر اساس اندازه ذرات یا مساحت سطح خاص

علاوه بر این، دوده سیلیس را می‌توان بر اساس اندازه و سطح ذره طبقه‌بندی کرد که قیمت پودر میکروسیلیس در هر کدام از گریدها فرق دارد:

 1. قطر متوسط ​​0.3 میلی متر: اکثر پودرهای سیلیکون در جهان به این دسته تعلق دارند، تقریباً تمام اندازه‌های ذرات کمتر از 1 میلی‌متر و سطح ویژه آن 15 تا 25 متر مربع بر گرم است.
 2. قطر میانه زیر 0.1 میلی متر: خرید میکروسیلیس در این نوع به دلیل کمیابی سخت است و در پودرهای سیلیکون با خلوص بالا یافت می‌شود. مساحت سطح ویژه معمولاً بیشتر یا مساوی 30 متر مربع بر گرم است.
 3. قطر متوسط ​​0.5-2.0um: این نوع میکروسیلیس دارای سطح ویژه 5-15 متر مربع بر گرم است و همچنین نادر است.
 4. قطر میانه بالاتر از 2.0um: اندازه ذرات بزرگتر بسیار نادر است و منجر به عملکرد ضعیف می‌شود. قیمت میکروسیلیس در این نوع کمی ارزان‌تر از نمونه‌های دیگر است.

انتخاب نوع مناسب پودر میکروسیلیس با توجه به نیازهای واقعی و کاربردهای مورد نیاز مهم است؛ زیرا منجر به نتایج بهتر و اقتصادی‌تری می شود.

مزایای دوده سیلیس

 1. ترک‌های حرارتی ناشی از گرمای هیدراتاسیون سیمان را کاهش می‌دهد.
 2. دوام در برابر حمله سولفات و آب‌های اسیدی را بهبود می‌بخشد.
 3. افزایش دمای اولیه در سنین پایین را کاهش می‌دهد.
 4. قیمت میکروسیلیس ارزان بوده بنابراین، مقرون به صرفه است.
 5. وزن و هزینه کلی دال را کاهش می‌دهد.

قیمت میکروسیلیس

کاربرد میکروسیلیس

میکروسیلیس یا دوده سیلیس متراکم، یک ترکیب معدنی است که از دی اکسید سیلیکون تشکیل شده است. معمولاً به عنوان یک محصول جانبی در تولید صنعتی فروسیلیکون و سیلیکون فلزی در کوره‌های قوس الکتریکی با دمای بالا یافت می‌شود. خرید میکروسیلیس برای استفاده در صنایع زیر رایج است:

مقایسه میکروسیلیس با سیمان پرتلند معمولی

در مقایسه با سیمان پرتلند معمولی و خاکستر بادی، اندازه ذرات میکروسیلیکا دو برابر کوچکتر است. به این ترتیب، این ماده بسیار پوزولانی است. با این حال، کارگران در میزان مصرف میکروسیلیس در بتن دچار مشکل شده و استفاده از میکروسیلیکا، نیاز بتن به آب را افزایش می‌دهد، مگر اینکه از فوق روان‌کننده بتن استفاده شود. این ماده در دو شکل پودر و دوغاب عرضه می‌شود.

شکل دوغاب میکروسیلیکا به منظور جلوگیری از مشکلات سلامتی ناشی از توسط تنفس ذرات ریز میکروسیلیکا، در نظر گرفته شده است. قبل از اواسط دهه ۷۰ میلادی، میکروسیلیکا به اتمسفر تخلیه می‌شد. نگرانی‌های زیست محیطی ضرورت جمع‌آوری و دفن زباله میکروسیلیکا را در برداشته و در تولید بتن از دهه ۸۰ میلادی اعمال شده‌است و در حال حاضر تبدیل به یک بیانیه ارزشمند برای بتن با کارایی بالا شده‌است. درصد طبیعی میکروسیلیکا که جایگزین سیمان پرتلند می‌شود از ۵ تا ۱۵ درصد است.

واکنش پوزولانی چیست؟

قبل از خرید میکروسیلیس خوب است که با خواص و مزایای میکروسیلیکا که در بهبود خصوصیات بتن به دو طریق بسته‌بندی ذرات و واکنش پوزولانی نقش دارد، آشنا شوید. از آن جا که اندازه میکروسیلیکا دو برابر کمتر از سیمان پرتلند است، می‌تواند به راحتی فضای بین ذرات سیمان را پر کند. پس از آن، میکروساختار بتن چگال‌تر شده و در نتیجه مقاومت فشاری بتن بالاتر می‌رود. از این رو قیمت پورد میکروسیلیس هر چقدرم باشد نسبت به سیمان پرتلند مقرون به صرفه‌تر است. واکنش پوزولانی به صورت زیر تعریف می‌شود:

پوزولان + هیدروکسید کلسیم + آب = هیدرات سیلیکات کلسیم (ثانویه)

میکروسیلیکا یک ماده پوزولانی بسیار فعال است و به راحتی با CH و آب واکنش نشان می‌دهد و به شکل ثانویه C-S-H در می‌آید. از طریق واکنش پوزولانی، میکروسیلیکا می‌تواند مقدار زیادی از CH را مصرف کند و تولید C-S-H نیز حفرات مویینه را پر می‌کند. این فرایند قادر است تخلخل و نفوذپذیری بتن و همچنین امکان واکنش شیمیایی CH با یون‌های دیگر برای تشکیل محصولات مضر را کاهش دهد.

به این ترتیب، دوام بتن میکروسیلیس تا حد زیادی افزایش می‌یابد. پس برای پروژه‌هایی که نیاز به بتن است، خرید میکروسیلیس بهتر است. نشان داده شده است که میکروسیلیکا تا حد زیادی می‌تواند باعث تقویت مقاومت بتن با کارایی بالا در برابر واکنش سنگدانه قلیایی و توزیع کلرایدی شود. در حال حاضر، این ماده به‌طور گسترده‌ای در تولید بتن با کارایی بالا در سراسر جهان استفاده می‌شود.

خرید میکروسیلیس

نام‌های دیگر از پودر میکروسیلیس

در این راهنما اصطلاح میکروسیلیس طبق تعریف موسسه بتن آمریکا به کار برده شده است. این ماده به دلیل ساختار و نحوه تولید میکروسیلیس برای استفاده از صنعت با نام‌های مختلفی شناخته می‌شود. از  سایر نام‌های میکروسیلیس عبارتند از:

 • میکروسیلیس چگال شده
 • دوده سیلیس
 • میکروسیلیس تبخیر شده
 • سیلیس ته نشین شده
 • سیلیس بخارشده
 • ژل سیلیس
 • ژل کلوئیدی

مواد دیگری نیز وجود دارند که از نظر فیزیکی و شیمیایی کاملا شبیه میکروسیلیس‌اند. این مواد ممکن است محصول جانبی یا محصول اصلی یک کارخانه باشند. برخی از این مواد را می‌توان در بتن بکار برد، اما معمولا قیمت آن‌ها از این نوع کاربرد ممانعت می‌کند. همچنین گرد سیلیس و خاک سیلیس، سیلیس‌هایی بلوری‌اند؛ اما مانند میکروسیلیس در بتن کاربرد ندارند. از این رو در زمان خرید میکروسیلیس باید با توجه به نیاز خود دست به انتخاب زده و با مقایسه قیمت میکروسیلیس با مواد مشابه دیگر، خرید خود را از سایت آراسنگ الوند انجام دهید.

خواص فیزیکی میکروسیلیس

این ماده ویژگی و خواص فیزیکی بسیاری دارد که موجب شده تا بتوان در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه مطلب قیمت پودر میکروسیلیس از فروشگاه اینترنتی آراسنگ الوند به این خواص می پردازیم. در صورتی که تمایل به آشنایی با خواص فیزیکی میکروسیلیکا دارید، همراه ما باشید.

خواص فیزیکی میکروسیلیس میزان 
اندازه ذره (متداول)   > µm 1
چگالی انبوهی (پس از تولید) : 130 تا kg/m3430
(چگال شده) : 480 تا kg/m2720
چگالی ویژه   2/2
سطح ویژه 15.000 تا m2/kg 30.000

 

مصرف میکروسیلیس

همان طور که در ابتدا به آن اشاره کردیم، ساختار میکروسیلیس موجب شده است تا کاربرد بسیاری در صنعت داشته باشد. از جمله افراد و صنایعی که به خرید میکروسیلیس نیاز دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. در بتن ریزى برای ایجاد و ساخت بارانداز های کشتی؛
 2. فونداسیون ماشین آلات؛
 3. سـتون‌ها؛
 4. شمع‌ها؛
 5. قطعات پیش ساخته و سازه‌هاى بتنى که در معرض عوامل شیمیایى به خصوص یون کلر و سولفات‌ها می‌باشند.

فواید مصرف میکروسیلیس

مصرف میکروسیلیس باعث افزایش مقاومت‌هاى دینامیکى مانند فشاری، خمشی، کششی و برشی در بتن می‌شود. میکروسیلیس سبب افزایش تراکم در بتن و کاهش نفوذپذیرى آن در بتن می‌شود . مصرف میکروسیلیس سبب جلوگیری از خوردگی بتن در مقابل عوامل خورنده می‌شود. از میکروسیلیس در جهت ارتقا و افزایش مقاومت آرماتور در مقابل آسیب در بتن‌هاى مسلح استفاده می‌شود.

میکروسیلیس

مزایای استفاده از ژل میکروسیلیس نسبت به میکروسیلیس

میکروسیلیس پودری با توجه به مزیت‌های گوناگونی که برای بتن دارد، دارای معایبی نیز می‌باشد. اگر به صورت جامد و پودری از آن استفاده شود، به دلیل وزن مخصوص نسبتا پایین و سطح بسیار بالا، سبب ایجاد بعضی از مشکلات زیست محیطی می‌شوند. از این رو برای این که بتوان از Micro silica در صنایعی عمران استفاده کرد، باید از روش‌های جایگزین استفاده کرد. از جمله این روش‌ها می‌توان به ژل میکروسیلیس، دوغاب میکروسیلیس و پاور ژل میکروسیلیس اشاره کرد. از جمله مزایای ژل میکروسیلیس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کاهش نفوذپذیری؛
 2. کاهش نسبت آب به سیمان؛
 3. کاهش هزینه حمل در برابر میکروسیلیس؛
 4. افزایش دوام ناشی از کاهش نفوذپذیری؛
 5. افزایش دوام ناشی از افزایش مقاومت الکتریکی.

میزان مصرف میکروسیلیس در بتن

از جمله مواردی که باید در زمان خرید میکروسیلیس در نظر بگیرید، این است که باید مقدار نیاز خود را بسنجید. خوب است بدانید که میکروسیلیس در هر متر مکعب ساخت بتن با هر عیاری ۷ الی ۱۵ درصد سیمان مصرفى می‌توان جایگزین شود.
نکته: در بتنی که از مواد پوزولانی مانند میکروسیلیس استفاده می‌نمایند، برای عملکرد و کارآیی بیشتر و پایین آوردن نسبت آب به سیمان حتما می‌بایستى از یک نـوع سوپر پلاستیسایزر یا فوق روان کننده که داراى سازگارى زیادى با میکروسیلیس است، مورد استفاده قرار گیرد.

دوده سیلیس

نحوه عملکرد میکروسیلیس در بتن

هنگامی که میکروسیلیس به مخلوط بتن اضافه می‌شود، ساختار خمیر سیمان را تغییر می‌دهد. اثر این امر باعث تولید هیدرات‌های سیلیکات کلسیم با استحکام بیشتر و هیدروکسیدهای کلسیم بسیار کمتری می‌شود که عموما ضعیف‌تر و به راحتی قابل حل هستند.

ذرات میکروسیلیس بسیار کوچک هستند و به همین دلیل می‌توانند در بین ذرات سیمان پراکنده و جدا شوند. نتیجه یک ماتریس ظریف و یکنواخت است که استحکام فشاری، خمشی و باندی بالاتری می‌دهد. از دیگر اثرات میکروسیلیس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش نرخ کربناته شدن
 • کاهش نفوذپذیری به یون‌های کلرید
 • ایجاد مقاومت الکتریکی بالا که تأثیر کمی بر انتقال اکسیژن دارد.
 • بتن میکروسیلیس به شدت محافظ است و همچنین تقویت کننده و جاسازی بادوام را ارائه دهد.

خرید میکروسیلیس در بسته‌بندی‌های گوناگون

میکروسیلیس در کیسه‌هاى ۴۰ و ۵۰۰ کیلوگرمى عرضه می‌شود. میکروسیلیکا به صورت فله و یا به وسیله تانکرها عرضه می‌شود. البته قیمت میکروسیلیس بسته‌بندی شده از قیمت پودر میکروسیلیس فله‌ای و کیلویی بیشتر است.

قیمت پودر میکروسیلیس

تاثیر استفاده از میکروسیلیس بر خواص بتن

دوده سیلیس را می‌توان در شکاف بین ذرات سیمان استفاده کرد. نیروی جذبی قوی به Ca (OH) 2 تولید شده پس از هیدراتاسیون سیمان وجود دارد و یک ژل سیلیکات کلسیم توسعه یافته را تشکیل می‌دهد و مقاومت بتن را بهبود می‌بخشد. از جمله تاثیراتی که استفاده از میکروسیلیس در بتن دارد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش نفوذپذیری
 • مقاومت فشازی بتن
 • سرطان بتن
 • مقاومت در برابر حمله یون‌های کلراید
 • مقاومت در برابر سیکل‌های ذوب یخ
 • مقاومت در برابر محیط سولفاتی
 •  افزایش مقاومت

هنگامی که مقدار اختلاط 5-10٪ است، مقاومت فشاری بتن را می‌توان 10-50٪ افزایش داد و مقاومت خمشی بیش از 10٪ افزایش می‌یابد.

 • افزایش چگالی

هنگامی که با 10٪ مخلوط می‌شود، نفوذ ناپذیری 5-8 برابر افزایش می‌یابد و مقاومت در برابر کربن بیش از 4 برابر افزایش می‌یابد.

 • افزایش مقاومت در برابر یخبندان

بتن مخلوط با 10٪ پودر میکروسیلیکون، مدول الاستیک دینامیکی نسبی را 1-2٪ پس از 300-500 بار چرخه انجماد و ذوب کاهش می‌دهد و مدول الاستیک دینامیکی نسبی 36- کاهش می‌یابد. 73% پس از گردش بتن معمولی برای 25-50 بار.

 • افزایش مقاومت در برابر سایش و مقاومت در برابر حفره

بتن میکروسیلیس می‌تواند 0.5-2.5 برابر مقاومت سایشی را افزایش دهد و مقاومت حفره را 3-16 برابر افزایش دهد. این بهترین ماده برای استهلاک و تعمیر نیروگاه‌های برق آبی، مخزن و سدها است.

میکروسیلیس در ساخت و ساز

اثر پر کنندگی میکروسیلیس

آزمایشات صورت گرفته روی خمیر سیمان نشان دهنده این مسئله است که میکروسیلیس به دلیل ریزی ذرات با پخش شدن در ماتریس خمیر سیمان، کانون‌های واکنش برای هیدراتاسیون سیمان را ایجاد می‌کند و بدین ترتیب موجب تسریع عکس العمل و حرارت زایی در ترکیبات سیمان شود. چه بسا اثر میکروسیلیکا در‌ این ارتباط بیشتر از سرعت عکس‌العمل آلیت بوده و منجر به افزایش واکنش آن می‌شود.

قیمت میکروسیلیس

پارامترهای مختلفی در قیمت گذاری Micro silica تاثیر دارند. از جمله این عوامل می‌توان به وزن آن اشاره کرده که با افزایش میزان حجم، قیمت میکروسیلیس افزایش پیدا می‌کند. عامل بعدی نوع خرید است که خرید میکروسیلیس به صورت پودری و ژل امکان پذیر است. قیمت ژل میکروسیلیس به دلیل داشتن وزن بالاتر گران‌تر است.

درجه کیفیت و سایزبندی نیز در قیمت میکروسیلیس بی‌تاثیر نمی‌باشد. Micro silica به صورت نانو سایز بندی می‌شوند. از این رو شما برای اطلاع از این که به‌روزترین لیست نرخ میکروسیلیس چقدر است باید به مرکزی معتبر مراجعه کنید. در این میان فروشگاه آنلاین آراسنگ الوند به عنوان یکی از معتبرترین مجموعه‌ها برای استعلام قیمت پودر سیلیس می‌باشد.

قیمت پودر میکروسیلیس

میکروسیلیس سبب ارتقاء مقاومت‌هاى مکانیکى در بناهای بتنی و کاهش نفوذپذیرى بتن در سازه‌های بتنی می‌شود. برای کاهش تحرک یون کلر از میکروسیلیکا استفاده می‌کنند. برای جلوگیرى از خوردگى آرماتور در بتن‌هاى مسلح از میکروسیلیکا و سیلیس ممتاز همدان و گارنت استفاده می‌نمایند. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت میکروسیلیس با کارشناسان ما در شرکت آراسنگ الوند تماس بگیرید و همچنین برای خرید میکروسیلیس با بالاترین خلوص و کیفیت، از طریق فروشگاه اینترنتی آراسنگ الوند اقدام نمایید. در ضمن از طریق این مرکز می‌توانید اقدام به استعلام قیمت پودر میکروسیلیس نمایید.

منابع: en.wikipedia.org، www.microsilica-fume.com ،gbr.sika.com

سوالات متداول

 • فواید مصرف میکروسیلیس چیست؟

استفاده از میکروسیلیس موجب افزایش مقاومت کششی، فشاری، خمشی و برشی در بتن می‌شود.

 •  نام‌های دیگر میکروسیلیس چیست؟

میکروسیلیس چگال شده – دوده سیلیس – میکروسیلیس تبخیر شده – ژل کلوئیدی.

 • بهترین مرکز خرید میکروسیلیس کجاست؟

در میان فروشگاه‌های آنلاین، وبسایت آراسنگ الوند به عنوان یکی از معتبرترین مراکز برای تهیه Micro silica است.

2 دیدگاه برای میکروسیلیس (Micro silica)

 1. مصطفوی

  سلام خدمت شما
  ممنون از مقاله مفیدتون
  ببخشید شما ارسال به جنوب کشور هم انجام میدین؟

 2. محمدی

  بببخشید درباره ی کیفیت میکرو سلیس ها می خواستم بدونم
  درجه ی یک هستند؟

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *