گارنت چیست؟ |کاربرد گارنت قرمز همدان| تشخیص سنگ گارنت اصل

گارنت

سنگ گارنت چیست؟

معنی گارنت برگرفته از واژه ای یونانی با معنی دانه ای شکل گرفته است که در زبان فارسی به آن لعل می گویند. این سنگ بیشتر به رنگ قرمز اناری (یاقوتی) اصل موجود است ولی به رنگ های زرد، سفید، سبز، سیاه، آبی و قهوای نیز وجود دارد. کانی گارنت به صورت شفاف و نیمه شفاف است. garent گروهی از مواد معدنی سیلیکات است که یک سنگ قیمتی تا نیمه قیمتی است. این نوع سنگ با درجه سختی متفاوت در رنگ های گوناگون پیدا می شوند. از رایج ترین آن می توان به گارنت قرمز تیره اشاره کرد. ما در این مقاله از سایت آرا سنگ الوند می خواهیم مطالبی درباره خواص سنگ گارنت قرمز، قیمت سنگ گارنت، قیمت هر گرم سنگ گارنت، سنگ گارنت در کجا یافت می شود، قیمت سنگ گارنت سیاه و گارنت سبز برای شما قرار دهیم.

ناخالصی های موجود در بلورهای میزبان موجب تغییرات رنگ در سنگ های قیمتی می شود. در بعضی از موارد هم رنگ خود را از فرمول های شیمیایی اصلی خود می گیرند. Garnet های قهوه ای و قرمز رنگ خود را از آهن، نارنجی و صوتی از منگنز، سبز هم از آلومینیوم می گیرند. از ترکیب این عناصر هم رنگ های خاصی ایجاد می شوند. این سنگ در رنگ های نادر جز گران ترین نوع آن هاست. مانند: اسپسارتین (ماندارین) در رنگ نارنجی قرمز. در این میان باارزش ترین نوع گارنت، گالرچنج است که تغییر رنگ می دهد. رنگ آبی محض از این نوع سنگ اصلا وجود ندارد. نارسنگ از واژه گراناتوم است که از نوع شفاف و تراش خورده آن در جواهر سازی استفاده می کنند. در ادامه از سایت آرا سنگ الوند شما را با انواع و خواص سنگ garent آشنا می کنیم.

به نقل از ویکی پدیا:

نارسَنگ یا گارنت از مجموعه سیلیکات‌ها و از کانی‌های دگرگونی است و از واژه گراناتوم گرفته شده و از نوع شفاف و تراش‌خورده آن به‌عنوان جواهر بهره می‌برند. انحلال آن‌ها در اسیدها به سختی صورت گرفته و به ندرت ذوب می‌شوند.

سنگ گارنت چیست
سنگ گارنت چیست

انواع سنگ گارنت:

Garnet در بیشتر از ۱۰ نمونه با ساختار های متفاوت وجود دارد. نام این کلمه از Granatius با معنی Seed گرفته می شود به معنی گوهری با کریستال های کوچک و گرد می باشد. این سنگ در رنگ های چون گارنت آبی، سبز، زرد، نارنجی و … یافت می شوند. کانی گارنت و سنگ آن با توجه به ترکیبات شیمیایی، رنگ، تفاوت های ضریب شکست آن و وزن مخصوص به دو گروه اصلی و تعدادی زیرگروه تقسیم بندی می شوند. در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

۱٫گروه پیرالیست که شامل موارد زیر است:

 • پیروت
 • آلماندین
 • رودولیت
 • اسپسارتین

۲٫گروه یوگراندیت که شامل زیرگروه های زیر است:

 • یوواروئیت
 • آندرادیت (ملانیت، توپازولیت، دمانتوئید)
 • گارنت گروسولار (ساووریت، هسونیت، هیدروگروسولار)
 • لوکو garent

کدام سنگ گارنت سبز قابل تراش است؟

همانطور که متوجه شدید Garnet در انواع گوناگون با ضریب سختی و ساختار شیمیایی متفاوت وجود دارد که این امر موجب تغییر در نوع تراش آن شده است. مانند آلماندین که به رنگ قرمز فوق العاده تیره است. برای تراش این نوع پایین آن را خالی می کنند تا موجب روشن تر شدن آن شوند.

از نگین های این سنگ به صورت دانه تسبیح، کابوشن، صفحه دار و کنده کاری شده برای نقاشی های برجسته مورد استفاده قرار می دهند. از نوع گارنت سبز هم برای طراحی کلکسیون بهره می گیرند.

سنگ گارنت قرمز
سنگ گارنت قرمز

سنگ گارنت در کجا یافت می شود؟

از معادن عظیم این سنگ می توان به کشورهای ایالات متحده آمریکا، چین، استرالیا و هند اشاره کرد. تا کنون بزرگ ترین سنگ گارنت در جهان متعلق به کشور نروژ با وزن ۳۵۰۰۰ کیلوگرم است.

بیشتر نوع این کانی در ایران در نمونه های اسپسارتین، آندرادیت، آلماندین و گروسولار است. از ذخایر بزرگ این نوع سنگ در ایران می توان به گارنت قرمز همدان و کرمان، سیرجان و کاله نام برد. معدن Garnet سبز کرمان، تکاب، کردستان و باغ برج کرمان نیز از معادن معروف آن است.

خواص سنگ گارنت قرمز (گارنت قرمز قیمت):

این نوع سنگ با درجه سختی بین شش و نیم تا هفت است که جلای آن شیشه ای یا صمغی است. رنگ های متفاوت در آن به دلیل ترکیب های شیمیایی متفاوت است. با بررسی های تاریخی این نوع سنگ، مشخص شده است که نارسنگ ریشه در مذاهب گوناگون مسیحی و دارای آوازه تاریخی تا زمان حضرت نوح است.

گارنت قرمز قیمت
گارنت قرمز قیمت

سلامتی بدن:

 • تنظیم کننده برای سیستم های بدن، تصفیه کننده خون، دستگاه تنفسی و سیستم گردش خون
 • برطرف کردن بی نظمی ها جنسی، بیماری های کبد و کلیه
 • مصون و محفوظ شدن از بیماری های ویروسی و واگیردار
 • تقویت سیستم طحال و تیروئید
 • افزایش قدرت جسمانی و استقامت بدن با همراه داشتن انگشتر گارنت
 • درمان بیماری های ستون فقرات
 • افزایش جذب ویتامین ها و مواد معدنی

روح و روان:

 • افزایش و تقویت دوستی، عشق، موفقیت و عزت نفس
 • درمان کابوس
 • افرایش و بالا رفتن قوه جسارت در افراد
 • از بین بردن اختلافات و اختلالات عاطفی
 • از بین بردن امواج منفی و یاس از طریق سنگ گارنت سبز
 • کاربرد سنگ گارنت در اشتغال
 • بهبود اوضاع مالی با افزایش جذب افراد بیشتر به کسب و کار شما مانند مشاغل وابسته به مردم
 • برکت دادن به کسب و کارهای نو پا و جدید
 • از بین بردن عادت بد افراد که ریشه دار هستند و جلوگیری از افسردگی آن ها
 • افزایش شور، هیجان، آرامش وافزایش پاکی
 • افزایش امیدواری در افراد با ایجاد ویژگی بقا و ماندگاری

چاکراهای درمانی:

در ابتدا به معرفی چهار چاکرا بدن و سپس به معرفی هر سنگ مرتبط با هر چاکرا می پردازیم. به طور کلی چاکرای ریشه (اول)، چاکرای اندام تناسلی و طحال (دوم)، ناف (سوم) و قلب (چهارم) می باشد.

گروسولار:چاکرای سوم و چهارم
رودولیت:چاکرای اول و چهارم
آلماندین و آندرادیت:چاکرای ریشه یا اول
اسپسارتین:چاکرای اول، دوم و سوم
دمانتوئید: چاکرای سوم و چهارم

 

کاربرد گارنت:

Garnet به عنوان یک ساینده فوق العاده عالی شناخته شده است. از این عنصر به جای شن و ماسه در صنعت بلاستینگ مورد استفاده است. برای برش فولاد از Garnet مخلوط با آب در فشارهای بالا و از شن و ماسه کانی گارنت در صنایع تصفیه آب استفاده می کنند.

شما می توانید این عنصر ساینده را به وفور در سواحل استرالیا و هند مشاهده کنید که به صورت خرد شده در طبیعت موجود هستند. که در هند به صورت مش ۸۰ و در استرالیا به صورت گارنت شن و ماسه رودخانه برای امور سندبلاست (ساب پاشی) است. این کانی استخراج شده بیشتر برای کاربرد در صنعت جواهرسازی است و به عنوان یک سنگ قیمتی است که نوع ساینده آن به صورت یک محصول ثانویه است. در ادامه شما را با کاربرد آن بیشتر آشنا می کنیم.

سنگ گارنت

ساینده:

این عنصر به دلیل داشتن ویژگی های زیر موجب شده تا به عنوان یک ساینده مانند کاغذ سنباده و سنگ ساب استفاده شود. این ویژگی های عبارتند از:

 • دمای ذوب بالا
 • شکستگی نیمه گرد شده تا نیمه زاویه دار
 • سیلیس آزاد کم یا صفر
 • مقاومت در برابر حملات شیمیایی و فیزیکی

فیلتر کردن:

از Garnet در سیستم های فیلتراسیون تصفیه آب شهری، از بین بردن ذرات آب فاضلاب ها استفاده می شود. در این سیستم فیلترها سه لایه کانی به ترتیب زیر موجود است:

 1. لایه آنتراسیت
 2. لایه ماسه سیلیسی
 3. لایه گارنت

جواهر سازی به عنوان یک سنگ قیمتی:

امروزه شما شاهد وجود انواع انگشتر، دستبند و گردنبند با سنگ گارنت در بازار هستید. از این سنگ نیمه قیمتی به وفور در صنعت جواهر سازی استفاده می کنند. و این از مهم ترین خواص سنگ لعل Garnet است.

ساینده بادی:

از کانی گارنت برای تولید پودر و خاکه صیقلی شده استفاده می کنند. در مراحل پایانی شیشه سازی، جلا دادن سرامیک و نیمه هادی ها از آن استفاده می کنند. از این ماده با اندازه ثابت به دلیل وزن مخصوص بالا، شکل بلوکی ذرات و فشار هوای کم در ساینده های بادی استفاده می کنند.

چگونگی تشخیص سنگ گارنت اصل (قیمت سنگ گارنت):

حتما نظر یک کارشناس خبره برای تشخیص اصل بودن سنگ ضروری است. اما باید توجه کنید که سختی این سنگ بین ۶/۵ تا ۷ است که با این درجه سختی شما نمی توانید حتی با ناخن روی آن خراشی ایجاد کنید و بسیار مقاوم در برابر هوازدگی و تغییرات فیزیکی و شیمیایی هستند. میزان وضوح و شفافیت آن را باید در نظر بگیرید. نوع اصل آن شفاف است البته ممکن است مقدار کدر باشد و دارای هیج ترکی نیست.

گارنت های مصنوعی با دقت طراحی و در یک محیط آزمایشگاهی ایجاد می شوند. این تضمین می کند که کیفیت طبیعی و شیمیایی آنها با کیفیت اصلی مطابقت دارد. در نتیجه، این سنگ ها اغلب بیش از حد کامل هستند و شناسایی آنها را آسان می کند. اگرچه ممکن است بدون لک باشند، اما فاقد ویژگی هایی هستند که آنها را منحصر به فرد می کند.Garnetهای مصنوعی با قرار گرفتن در معرض آب جوش ذوب می شوند یا رنگ آنها محو می شود.

در حالی که وضعیت سنگ ارزش آن را تعیین می کند، فریب نخورید تا یک نمونه کامل بخرید. آنها اغلب مصنوعی هستند و ارزش کمتری دارند. سنگ های طبیعی عیوب خواهند داشت. این یکی از عناصری است که آنها را بسیار منحصر به فرد و به راحتی شناسایی می کند.

سنگ گارنت چگونه تشکیل می شود؟

Garnet به گروهی از مواد معدنی اطلاق می شود که عبارتند از:

 • یووارویت
 • گروسولار
 • الماندین
 • موزامبیک
 • پیروپ
 • آندرادیت
 • اسپسارتین

شما می توانید آنها را در سنگ های رسوبی، آذرین و دگرگونی و در اتاق های ماگما، فوران های آتشفشانی و جریان گدازه پیدا کنید. همچنین در خاکی که هنگام شکستن سنگ های حامل گارنت تشکیل می شود، وجود دارد.

سنگ گارنت زمانی تشکیل می شود که سنگ های رسوبی غنی از آلومینیوم گرما و فشار شدید را تجربه کنند.

سنگ گارنت

چه کسی می تواند از سنگ گارنت استفاده کند؟

افرادی که سطح انرژی پایینی دارند از استفاده این سنگ سود می برند. گوهر در جذب چیزهای مثبت در زندگی موثر است و می تواند به شما در تمرین تجلی کمک کند. اگر به دنبال ایجاد تغییر در زندگی هستید، سنگ گارنت می تواند به شما در بروز این تغییر کمک کند.

گارنت همچنین در تمام جنبه های زندگی شانس می آورد و عشق به خود را ترویج می کند. این تضمین می کند که شما یک زندگی شاد و متعادل داشته باشید.

آیا گارنت و روبی یکسان هستند؟

در حالی که Garnet قرمز به نظر می رسد و اغلب با یاقوت قرمز اشتباه گرفته می شود، راه های آسانی برای تشخیص این دو وجود دارد. گارنت قرمز تیره تر و متراکم تر با رنگ های خاکی است. این دو سنگ همچنین نقاط مختلف انعکاس را ارائه می دهند.

یاقوت سنگی سخت تر و بادوام تر است. آنها قرمز پر جنب و جوش تر با رنگ های آبی و بنفش هستند. این گرانتر از گارنت است که دانستن تفاوت را مهم می کند.

یک راه آسان برای تشخیص این تفاوت این است که سنگ را روی یک منبع نور نگه دارید. اگر نوارهای سبز و زرد دیدید Garnet است. یاقوت آن رنگ ها را جذب می کند و در نتیجه وقتی در مقابل نور قرار می گیرند، قابل مشاهده نخواهند بود.

سنگ گارنت

معنی معنوی گارنت:

گارنت یک کریستال قرمز روشن و آتشین از اشتیاق است و تصور می شود یکی از قدیمی ترین کریستال هایی باشد که برای محافظت معنوی در طول تاریخ استفاده شده است. نام آن از لاتین granatum به معنای انار گرفته شده است، زیرا کریستال نشان دهنده دانه های این میوه خوشمزه است.

با این حال، گارنت با نام‌های دیگری نیز خوانده می‌شود، که معمولاً کاربونکل به معنای «زغال‌های آتشین» است، زیرا به نظر می‌رسد کریستال همیشه در حال دود شدن است. این یک نگاه اجمالی به معنای معنوی آن ارائه می دهد.

معنای معنوی گارنت: تجسم انرژی های آتش، اشتیاق، خلاقیت و قدرت است.

به عنوان یکی از چهار عنصر، کیفیت آتش در سطوح بسیار بالایی در کریستال های Garnet وجود دارد.

آتش بازنمایی معنوی دگرگونی و دگرگونی است. این نشان دهنده قدرت تبدیل انرژی ها از یکی به دیگری است. به همین دلیل در طول تاریخ در روش های کیمیاگری و سایر اعمال متافیزیکی استفاده شده است.

امروز، اگر می خواهید چیزی را در مورد روح خود تغییر دهید، استفاده از عناصر آتش و به طور خاص گارنت می تواند به شما کمک کند تا حرکت و ارتعاشات درون بدن خود را افزایش دهید. این برای جدا کردن انرژی های راکد و تبدیل خود به فردی که دوست دارید تبدیل شوید لازم است.

گارنت همچنین نشان دهنده شکل گیری احساسات است. این جواهری رایج است که هم زنان و هم مردان از آن به عنوان ابزاری برای افزایش جذابیت و میل جنسی استفاده می کنند. Garnet از انرژی های جنسی سالم خدایان مانند زهره، کوپید و آفرودیت استفاده می کند.

با کار با گارنت در تمرین معنوی روزانه یا در حین فعالیت های تنتریک، می توانید شروع به افزایش قدرت جنسی ذاتی خود کنید و به توانایی های جنسی طبیعی خود اطمینان بیشتری پیدا کنید. این را می توان هم برای مردان و هم برای زنان اعمال کرد.

قدرت درون کریستال Garnet یک درمان طبیعی برای افزایش گردش خون است که منجر به افزایش حساسیت و میل در لحظات صمیمی می شود.

گارنت همچنین نشان دهنده قدرت چاکرای خاجی است که در استفاده از آن برای ایجاد احساسات نشان داده شده است. اما این بدان معناست که ابزاری عالی برای افزایش خلاقیت است.

قیمت سنگ گارنت سیاه
قیمت سنگ گارنت سیاه

عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ گارنت چیست؟

هنگام تعیین ارزش هر جواهری، چندین فاکتور وجود دارد که باید در نظر بگیرید. قیمت سنگ گارنت تحت تأثیر موارد زیر است:

 • وزن قیراط : وزن سنگ چقدر است و نه اینکه چقدر بزرگ به نظر می رسد.
 • رنگ نگین : جنب و جوش نگین و نزدیکی آن به قرمز طیفی ارزش سنگ را افزایش می دهد.
 • کیفیت برش باید رنگ را افزایش دهد: برای اطمینان از درخشندگی جواهر، وجوه باید در یک ردیف قرار گیرند.

قیمت هر گرم سنگ گارنت (قیمت سنگ گارنت سیاه):

گارنت سنگ کدام ماه است؟ از این سنگ به عنوان سنگ متولدین ماه های دی، مرداد، فروردین، تیر و شهریور استفاده می کنند از این رو شما این سنگ جذاب را در صنعت جواهرسازی برای ساخت انگشتر، دستبند و گردنبند سنگ garent به وفور مشاهده می کنید. با وجود انواع و نمونه های زیاد در بازار، قیمت هرگرم گارنت سبز تراش نخورده، کرمان و دانه اناری دارای ما به تفاوتی های بین مراکز مختلف است. ما در این مقاله برای شما درباره خواص سنگ گارنت قرمز، قیمت سنگ گارنت، قیمت هر گرم سنگ گارنت، سنگ گارنت در کجا یافت می شود، قیمت سنگ گارنت سیاه و گارنت سبز مطالبی را قرار داده ایم؛  شما از طریق تماس با کارشناسان سایت آرا سنگ الوند می توانید از قیمت سنگ گارنت سیاه، سبز و عسلی، کانی garent و نارسنگ مطلع شوید.

سوالات متداول

کانی گارنت چیست؟

سنگ کانی گارنت جزو سنگ های قیمتی تا نیمه قیمتی به حساب می آید که با درجه سختی و رنگهای مختلفی پیدا می شوند.

مهم ترین کاربرد کانی گارنت چیست؟

از این عنصر به جای شن و ماسه در صنعت بلاستینگ مورد استفاده است.

4 دیدگاه برای “گارنت چیست؟ |کاربرد گارنت قرمز همدان| تشخیص سنگ گارنت اصل

 1. بهروز گفته:

  سلام، ما یه معدن گارنت داریم ، حدود ۵۰۰ کیلو هم ازش برداشت داشتیم ، اما نمیدونیم چگونه باید بفروشیمش ، ممنون میشم کسی کمکمون کنه .

 2. حسن اسحق پور گفته:

  دورود بر شما بدون شک گارنت هاسنگهای زیبایی هستند بخصوص کهذاتا پاک باشند
  مند ۲۵۰۰گرم گارنت آلماندین افغانستان دارم اگر خریداری ویا خریداری دارید در خدمتم

  • مدیر سایت گفته:

   سلام و درود به شما. برای اطلاع بیشتر در مورد خرید سنگ گارنت تان با شماره زیر تماس حاصل نمایید.
   ۱۹ – ۰۸۱۳۲۳۱۳۵۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.