تفاوت آنتراسیت و کربن اکتیو

تفاو آنتراسیت و کربن اکتیو

تفاوت آنتراسیت و کربن اکتیو: به طور کلی آنتراسیت زغالی است سخت که از لحاظ بعضی از ویژگی ها فوق العاده به کربن فعال شبیه هستند. در این مطلب قصد داریم تا در مورد Anteracite و زغال فعال توضیح دهیم و در انتهای این مقاله از سایت آرا سنگ الوند شما را با تفاوت این دو عنصر آشنا کنیم. اگر شما علاقمند هستید که درباره گارنت نیز مطالبی را بدانید ما در این باره برای شما مقاله ای زده ایم که می توانید آن را مطالعه کنید.

آنتراسیت (Anteracite)

این عنصر معدنی، زغالی است سیاه رنگ و براق و سخت تر از کربن می باشد؛ همچنین دارای حداقل آب و بیشترین مقدار کربن می باشد. این ماده نوعی از سنگ دگردیس است و در مناطقی پیدا می شود که زمین تکان های زیادی در مدت زمان طولانی در اثر فشاروجود دارد مانند رگه های موجود در کوه به وجود می آید. به عنوان نمونه این ماده در بیشتر مناطقی که آتشفشان یا زلزله های بزرگ به وجود می آید، تشکیل می شود.

از این ماده در در زمینه های گوناگونی مانند سوخت، فولادسازی، پتروشیمی، تهیه کربن اکتیو بر پایه زغال، تصفیه خانه های آب و فاضلاب، تصفیه آب و فاضلاب و … به وجود می آید. آنتراسیت از بقیه زغال سنگ ها پاک تر سوخته می شود و آتش آن آبی خالص بوده و دود ناچیزی دارد. این زغال به دلیل سختی بالا به عنوان سنگ سخت شناخته شده است.

کربن اکتیو (Carbon Active)

کربن فعال زغالی است گیاهی که برای از بین بردن طعم، بو، مزه و کلر مانده در آب استفاده می شود. این ماده در انواع گرانول، کبریتی و پودری موجود می باشد. از ویژگی های آن می توان به تخلخل، سطح جذب بالا و قابلیت جذب گازها و مواد شیمیایی اشاره کرد.

این ماده به دلیل بافت فرآوری شده، توانایی جذب عمقی دارد و می تواند مواد آلی، بو و مواد روغنی را حذف کند. با توجه به سایز منافذ زغال فعال، می توان فیلترهای کربن را طوری ساخت که به طور انتخابی ذراتی با سایز خاص را فیلتر کرد. شما برای اطلاعات بیشتر در مورد این عنصر می توانید به صفحه کربن اکتیو در سایت آرا سنگ الوند مراجعه کنید.

تفاوت بین زغال آنتراسیت و کربن اکتیو

در ابتدا گفته شد که این دو نوع زغال از نظر ظاهری به یکدیگر شبیه بوده؛ اما Anteracite براق تر است. کاربرد آنتراسیت برای تصفیه آب و فاضلاب در بین سیلیس و کربن اکتیو است. در ادامه شما را با وظایف هر سه عنصر برای تصفیه آب گفته ایم.

  • از Silica به عنوان یک ماده معدنی خالص در فیلتر شنی به عنوان شن موجود در فیلتر استفاده می شود.
  • از آنتراسیت به عنوان زغالی طبیعی برای از بین بردن کدورت آب استفاده می شود.
  • از کربن فعال به عنوان یک محصول گیاهی فرآوری شده برای از بین بردن کلر، مزه و طعم آب استفاده می شود.

طبق این دسته بندی برای تفاوت آنتراسیت و کربن اکتیو می توان این گونه نتیجه گرفت که سیلیس برای فیلتر شنی، زغال اکتیو برای فیلتر کربن و زغال انتراسیت برای فیلترهای (Dual Media Filters) (Multi Media Filters) مورد استفاده قرار می گیرد.

زغال بلک به دلیل داشتن منافذ ریز زیاد، توانایی جذب عمقی بالایی دارد، در حالی که Anteracite برای جذب مولکولی مناسب نیست و به همراه گارنت و سیلیس در فیلترهای دو یا چند بستره استفاده می شود.

لازم به ذکر است که قیمت کربن اکتیو نسبت به قیمت آنتراسیت بیشتر است، از این رو بسیاری از افراد سود جو از Anteracite به جای زغال فعال در تصفیه آب استفاده می کنند و از این رو تصفیه به خوبی انجام نمی شود.

پس شما با متوجه شدن تفاوت آنتراسیت و کربن اکتیو برای خرید انتراسیت و خرید زغال فعال باید به مراکز خرید معتبر مانند مجموعه صنعتی آرا سنگ الوند مراجعه کنید، تا با خیال راحت با کیفیت ترین محصولات را با قیمت مناسب خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.