سیلیس تصفیه آب استخر (ویژگی سیلیس تصفیه استخر + تعویض آن)

سیلیس تصفیه آب

سیلیس تصفیه اب استخر چیست؟

یکی از رایج ترین فیلتر استخر، سیلیس تصفیه آب استخر می باشد که وبسایت آراسنگ الوند قصد دارد به بررسی آن بپردازد ما در این مقاله به برسی نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی، سیلیس استخر چیست، قیمت سیلیس استخر، قیمت سیلیس همدان برای استخر و سلیس تصفیه آب نیز بپرداریم اگر شما هم علاقه مند به دانستن مطالبی درباره سیلیس ممتاز همدان هستید می توانید به سری مقالات قبلی از سایت ما سر بزنید. سیلیس تصفیه آب در مقایسه با انواع دیگر سیلیس به کمترین میزان نگهداری نیاز دارند. با این حال، ماسه سیلیسی که به عنوان رسانه در فیلترهای شنی استفاده می شود دارای معایبی است. راندمان فیلتراسیون فیلترها با محیط ماسه ای رضایت بخش نیست. همچنین استفاده از ماسه سیلیس در فیلتر باعث می شود که سیستم دچار افت فشار شدید شود. علاوه بر این باکتری ها روی سطح ماسه تجمع می کنند و آب را آلوده می کنند. بر این اساس، محیط فیلتر شیشه ای به عنوان جایگزینی برای محیط فیلتر شنی توسعه یافته است.

در آراسنگ الوند، ما مفتخریم که شن و ماسه سیلیسی با عیار بالا را برای فیلترهای استخر از ذخایر بی‌نظیر هیکوری خود ارائه می‌کنیم. چه به سیلیس تصفیه آب استخر خصوصی نیاز داشته باشید یا بخواهید به صورت عمده برای کاربردهای تجاری بخرید، ما گزینه های بسته بندی و فرآیندهای حمل و نقل را داریم تا ماسه شما را در هر کجا که هستید به موقع به شما تحویل دهیم. ماسه سیلیسی و سیلیس ممتاز همدان ما برای فیلترهای استخر در مناسب ترین اندازه های توری برای تمام فیلترهای استخر موجود است.

شن و ماسه فیلتراسیون استخر چیست؟

اگر استخر شنای شما فیلتر دارد، احتمال اینکه فیلتر شنی باشد وجود دارد. در این نوع فیلترها از شن و ماسه برای حذف کثیفی و زباله از آب استفاده می شود. فیلترهای شنی بسیار موثر هستند زیرا بر خلاف انواع دیگر فیلترها، زباله های بزرگتر مانند حشرات و برگ ها و همچنین ذرات کثیفی نامرئی مانند جلبک ها و فسفات ها را که آلاینده های واقعی استخر هستند حذف می کنند.

برای موثر بودن، نمی توانید فقط از شن و ماسه در فیلتر خود استفاده کنید. باید سیلیس تصفیه آب استخر با اندازه مش ۲۰×۱۲ یا ۳۰×۱۶ باشد. این بدان معناست که کوچکترین دانه ۱۲ یا ۱۶ هزار اینچ خواهد بود، در حالی که بزرگترین آن ۲۰ یا ۳۰ هزار اینچ خواهد بود. هیچ دانه ای بزرگتر یا کوچکتر از آن نباید وجود داشته باشد. اگر دانه ها خیلی ریز باشند، از فیلتر عبور کرده و به استخر شما باز می گردند. اگر دانه ها خیلی بزرگ باشند، مواد جامد ریز استخر شما را حذف نمی کنند.

سیلیس تصفیه آب استخر
سیلیس برای تصفیه آب استخر

علائم زمان فرا رسیدن تعویض سیلیس استخر:

 1. کثیف شدن فیلتر شن و ماسه استخر؛
 2. کاهش کیفیت آب تصفیه شده؛
 3. کاهش سرعت تصفیه آب.

سیلیس تصفیه آب استخر چگونه کار می کند؟

برای موثر بودن، شما باید یک پمپ استخر داشته باشید تا آب را از استخر به فیلتر شما فشار دهد. سپس آب از طریق شن و ماسه استخر سیلیس در فیلتر جریان می یابد. همانطور که آب از فیلتر عبور می کند، ذرات بزرگ و کوچک خاک به ماسه می چسبند و آب شفاف کریستالی از ته فیلتر بیرون می ریزد و دوباره به استخر شما باز می گردد.

هر چند وقت یکبار باید شن و ماسه فیلتر استخر خود را تعویض کنید؟

سیلیس تصفیه آب استخر دارای چرخه عمر عمومی بین ۲ تا ۵ سال است. در این مرحله، شکاف بین شن و ماسه پر از خاک می شود و دیگر نمی تواند زباله ها را به طور موثر از استخر شما پاک کند. تعویض شن و ماسه استخر سیلیسی خود بعد از ۳ سال کیفیت و شفافیت آب استخر شما را افزایش می دهد و تعداد مواد شیمیایی مصرفی شما را کاهش می دهد. بسته به سهولت دسترسی به اطراف فیلتر و وضعیت شن و ماسه قدیمی، تعویض شن و ماسه تصفیه استخر معمولاً ۱ تا ۳ ساعت طول می کشد.

سیلیس تصفیه آب استخر
سیلیس در تصفیه آب استخر

فیلتر شنی و سیلیس تصفیه آب استخر:

در فیلترهای دارای محیط سیلیس فیلترشنی، ترکیب لایه‌ها با دانه‌هایی با اندازه‌های مختلف برای جلوگیری از گرفتگی ماسه و بهبود شستشوی معکوس فیلتر مورد نیاز است. اما در فیلترهای با محیط فیلتر شیشه ای نیازی به سیستم فیلتراسیون چند لایه نیست و عمدتاً از دو لایه سیلیس استفاده می شود. علاوه بر این، در حالی که یک فیلتر تنها از شش اینچ بالای بستر شنی استفاده می کند، فیلتراسیون در کل عمق بستر محیط شیشه ای انجام می شود و بنابراین، راندمان فیلتراسیون بهبود می یابد.

چرا از سیلیس تصفیه آب استخر استفاده می کنند؟!

امروزه تامین آب قابل حمل با کیفیت خوب در بیشتر کشورهای توسعه یافته امری مسلم تلقی می شود؛ بنابراین، دقیقا چگونه کار می کند. شن و ماسه سیلیس طبیعی دارای شکل زیر زاویه ای تا گرد است، که باعث می شود آنها محیط فیلتراسیون ایده آلی برای جذب مواد جامد معلق در آب داشته باشند. به دلیل محتوای بالای سیلیس، شن و ماسه بادوام و سخت است که به آن اجازه می دهد تا به طور دقیق درجه بندی شود تا فیلتر کارآمد را تسهیل کند.

به نقل از ویکی پدیا :

فیلتر آب (انگلیسی: Water filter) دستگاهی برای از بین بردن ناخالصی‌ها با کاهش آلودگی‌های آب است، که اغلب با استفاده از یک مانع فیزیکی، یک فرایند شیمیایی یا یک فرایند بیولوژیکی انجام می‌گیرد. فیلترهای آب برای مقاصد مختلف مانند آبیاری کشاورزی، تأمین آب آشامیدنی و تصفیه آب استخرها و آکواریوم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع سیلیس تصفیه آب:

نوع سیلیس:اندازه سیلیس:
سیلیس درشت:بین ۴ الی ۸ میلی متر
سیلیس متوسط: بین ۲ تا ۳٫۵ میلی متر
سیلیس ریز:۰٫۵ تا ۱٫۵ میلی متر

نحوه ریختن شن و ماسه تصفیه آب استخر:

سیلیس تصفیه آب استخر باید در بالای لایه پشتیبان شن در ظرف فیلتر گذاشته شود. آب ورودی وارد فیلتر می شود و از طریق ماسه سیلیسی مهاجرت می کند؛ بنابراین با موفقیت هر گونه جامد یا حتی زباله را از آب حذف می کند. در نتیجه منحصر به فرد بودن آن از نظر خواص، ماسه سیلیس معمولاً برای تصفیه آب در کاربردهای بسیار متنوعی استفاده می شود که شامل: شنا و اوقات فراغت، پردازش کاغذ، تولید برق، پردازش شیمیایی.

در بازار انواع مختلف سیلیس تصفیه آب استخر وجود دارد. فیلترها، با فشار تغذیه دو تا پنج بار کار می کنند و معمولاً در برنامه های اوقات فراغت استفاده می شوند. آب خوراک وارد شده و از بستر ماسه سیلیسی عبور می کند. اکثر ذرات جامد معمولاً در بالای بستر فیلتر جذب می شوند، این نوع فیلتر می تواند حتی ذرات کوچک را نیز جذب کند. تجمع ذرات جامد باعث افزایش افت فشار در سطح بستر برای یک نرخ جریان معین می شود. زمانی که این افت فشار یا سرعت جریان قابل قبول نباشد، بستر دوباره شسته می شود تا بتوان ذرات انباشته شده را حذف کرد.

سیلیس تصفیه آب استخر
استخری تمیز و زیبا داشته باشید!

خواص ظاهری سیلیس تصفیه آب استخر:

 • این محصول یک ماده گرانول خاکستری/سفید، زرد یا چند رنگ است.
 • ساختار کریستالی، با بافت صاف تا خشن است.
 • شکل ذرات به شکل کروی یا زاویه‌ای است که عمدتاً به مبدأ و روش تولید بستگی دارد. شکل بر عملکرد فیلتراسیون تأثیر می گذارد.
 • این محصول باید عموماً همگن بوده و به وضوح عاری از مواد خارجی باشد.

خرید سیلیس تصفیه آب استخر:

این نوع ماسه ای نیست که بتوانید در فروشگاه های محلی خود بخرید. کیفیت شن سیلیسی مورد نیاز و اندازه های مش خاص به این معنی است که بهتر است مستقیماً به متخصصان مراجعه کنید. شن و ماسه تصفیه استخر با کیفیت بالا و ثابت را در اندازه های دقیقی که شما نیاز دارید عرضه می کنیم.

ماسه استخر سیلیس ما نه تنها جایگزینی عالی برای سیلیس سفید شمالی گران‌تر است، بلکه سفارش شما را به سرعت پردازش و ارسال می‌کنیم تا مستقیماً درب منزل شما تحویل داده شود.

خواص سیلیس تصفیه آب استخر مجموعه آراسنگ الوند برای فیلتر استخر عبارتند از:

 • ۹۹٪ + ماسه کوارتز سیلیس؛
 • به درستی درجه بندی، شسته، تمیز و خشک شده برای نتایج مطلوب؛
 • دانه های گرد برای ارائه جریان آب عالی؛
 • از نظر زیست محیطی ایمن و بی بو و بدون مواد افزودنی؛
 • از نظر شیمیایی بی اثر است و می توان آن را به طور ایمن دفع کرد.

قیمت سیلیس تصفیه آب؛ قیمت سیلیس استخر:

ما در این مقاله برای شما مطالبی درباره سیلیس استخر چیست، نحوه ریختن سیلیس فیلتر شنی و قیمت سیلیس استخر قرار داد ایم. سیلیس تصفیه آب استخر از مهم ترین تجهیزات استخر به شمار می آید که برای تمیز و شفاف نگه داشتن اب استخر به کار می رود. فیلتر شنی استخر فلزی انتخاب مناسبی برای انجام این کار است. تعویض آب استخر دراستخرهای شنا اصولی نمی باشد؛ زیرا حجم آب بسیار زیاد است و تنظیم دمای آب به صورت مجدد زمان بر و هزینه بر می باشد. امیدوارم این مقاله از مرکز فروش سیلیس همدان یا سایت آراسنگ الوند مورد پسند شما واقع شده باشد. همچنین می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت سنگ سیلیس استخر و سیلیس ممتاز همدان با ما تماس بگیرید.

منبع: odysilica.com

سوالات متداول

سیلیس تصفیه آب استخر چیست؟

اگر استخر شنای شما فیلتر دارد، احتمال اینکه فیلتر شنی باشد وجود دارد. در این نوع فیلترها از شن و ماسه برای حذف کثیفی و زباله از آب استفاده می شود.

 سیلیس تصفبه آب در استخر چقدر عمر می کند؟

سیلیس تصفیه آب استخر دارای چرخه عمر عمومی بین ۲ تا ۵ سال است.


4 دیدگاه برای “سیلیس تصفیه آب استخر (ویژگی سیلیس تصفیه استخر + تعویض آن)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.