سیلیس تصفیه آب استخر

سیلیس تصفیه آب

سیلیس تصفیه آب استخر چیست؟

سیلیس تصفیه آب استخر رایج ترین نوع فیلتر استخر هستند که وبسایت آراسنگ الوند قصد دارد به بررسی آن بپردازد. سیلیس تصفیه آب در مقایسه با انواع دیگر سیلیس به کمترین میزان نگهداری نیاز دارند. با این حال، ماسه سیلیسی که به عنوان رسانه در فیلترهای شنی استفاده می شود دارای معایبی است. راندمان فیلتراسیون فیلترها با محیط ماسه ای رضایت بخش نیست. همچنین استفاده از ماسه سیلیس در فیلتر باعث می شود که سیستم دچار افت فشار شدید شود. علاوه بر این باکتری ها روی سطح ماسه تجمع می کنند و آب را آلوده می کنند. بر این اساس، محیط فیلتر شیشه ای به عنوان جایگزینی برای محیط فیلتر شنی توسعه یافته است.

فیلتر شنی تصفیه آب استخر

در فیلترهای دارای محیط فیلتر شنی، ترکیب لایه‌ها با دانه‌هایی با اندازه‌های مختلف برای جلوگیری از گرفتگی ماسه و بهبود شستشوی معکوس فیلتر مورد نیاز است. اما در فیلترهای با محیط فیلتر شیشه ای نیازی به سیستم فیلتراسیون چند لایه نیست و عمدتاً از دو لایه سیلیس استفاده می شود. علاوه بر این، در حالی که یک فیلتر تنها از شش اینچ بالای بستر شنی استفاده می کند، فیلتراسیون در کل عمق بستر محیط شیشه ای انجام می شود و بنابراین، راندمان فیلتراسیون بهبود می یابد.

چرا از سیلیس تصفیه آب استخر استفاده می کنند؟!

امروزه تامین آب قابل حمل با کیفیت خوب در بیشتر کشورهای توسعه یافته امری مسلم تلقی می شود؛ بنابراین، دقیقا چگونه کار می کند. شن و ماسه سیلیس طبیعی دارای شکل زیر زاویه ای تا گرد است، که باعث می شود آنها محیط فیلتراسیون ایده آلی برای جذب مواد جامد معلق در آب داشته باشند. به دلیل محتوای بالای سیلیس، شن و ماسه بادوام و سخت است که به آن اجازه می دهد تا به طور دقیق درجه بندی شود تا فیلتر کارآمد را تسهیل کند.

نحوه ریختن سیلیس در فیلتر شنی

ماسه سیلیس باید در بالای لایه پشتیبان شن در ظرف فیلتر گذاشته شود. آب ورودی وارد فیلتر می شود و از طریق ماسه سیلیسی مهاجرت می کند؛ بنابراین با موفقیت هر گونه جامد یا حتی زباله را از آب حذف می کند. در نتیجه منحصر به فرد بودن آن از نظر خواص، ماسه سیلیس معمولاً برای تصفیه آب در کاربردهای بسیار متنوعی استفاده می شود که شامل: شنا و اوقات فراغت، پردازش کاغذ، تولید برق، پردازش شیمیایی.

در بازار انواع مختلف سیلیس وجود دارد. فیلترها، با فشار تغذیه دو تا پنج بار کار می کنند و معمولاً در برنامه های اوقات فراغت استفاده می شوند. آب خوراک وارد شده و از بستر ماسه سیلیسی عبور می کند. اکثر ذرات جامد معمولاً در بالای بستر فیلتر جذب می شوند، این نوع فیلتر می تواند حتی ذرات کوچک را نیز جذب کند. تجمع ذرات جامد باعث افزایش افت فشار در سطح بستر برای یک نرخ جریان معین می شود. زمانی که این افت فشار یا سرعت جریان قابل قبول نباشد، بستر دوباره شسته می شود تا بتوان ذرات انباشته شده را حذف کرد.

خواص ظاهری فیزیکی ماسه سیلیس و شن سیلیس

  • این محصول یک ماده گرانول خاکستری/سفید، زرد یا چند رنگ است.
  • ساختار کریستالی، با بافت صاف تا خشن است.
  • شکل ذرات به شکل کروی یا زاویه‌ای است که عمدتاً به مبدأ و روش تولید بستگی دارد. شکل بر عملکرد فیلتراسیون تأثیر می گذارد.
  • این محصول باید عموماً همگن بوده و به وضوح عاری از مواد خارجی باشد.

نتیجه گیری

سیلیس تصفیه آب استخر از مهم ترین تجهیزات استخر به شمار می آید که برای تمیز و شفاف نگه داشتن اب استخر به کار می رود. فیلتر شنی استخر فلزی انتخاب مناسبی برای انجام این کار است. تعویض آب استخر دراستخرهای شنا اصولی نمی باشد؛ زیرا حجم آب بسیار زیاد است و تنظیم دمای آب به صورت مجدد زمان بر و هزینه بر می باشد. امیدوارم این مقاله از سایت آراسنگ الوند مورد پسند شما واقع شده باشد. همچنین می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت سنگ سیلیس استخر با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.