خرید کوارتز همدان (قیمت هر گرم سنگ کوارتز + ویژگی Quartz)

سنگ کوارتز

کوارتز چیست؟

خرید کوارتز همدان: سنگ کوارتز (Quarz) بعد از فلدسپات دومین عنصر کانی رایج و فراوان در سطح زمین است. ساختار کوارتز با فرمول مولکولی Sio2 است که هر اتم اکسیژن بین دو چهار وجهی احاطه شده است. این سنگ از نوع پلی مورف سیلیس با ساختاری بلوری شکل لوزی پهلو می باشد.سیلیس آزاد در طبیعت به صورت کوارتز پیدا می شود که سختی و مقاومت بالای دارد. بلور های کوارتز یا در کوهی در شکل ها و انواع گوناگون در طبیعت وجود دارند که بعضی از آن ها برای جواهرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.

کانی کوارتز چیست؟ از رایج ترین کانی های سطح زمین است. کانی کوارتز در سنگ ها آذرین درنی و خارجی اسیدی و ما بین گرانیت، تونالیت، داسیت، مونزونیت، سینیت و گرانودیوریت به وجود می آید. از کاربرد کانی کوارتز می توان به سنگ چشم ببری و عقیق به عنوان کانی با جنبه زینتی و استفاده در صنعت های مانند برق، اپتیک، الکترونیک، تجهیزات ناوبری، میکروسکوپ ها اشاره کرد. شما برای اطلاع از قیمت هر گرم سنگ کوارتز و  خرید کوارتز همدان، طبیعی و ایرانی می توانید با مرکز خرید سیلیس همدان یا  شرکت آراسنگ الوند تماس حاصل فرمایید.

خرید کوارتز همدان؛ انتخابی متناسب با شناخت و تعیین ارزش سنگ کوارتز

قبل از خرید باید با ویژگی ها و ارزش آن آشنا شوید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. برای شناسایی کوارتز هیچ راه و آزمایش قطعی وجود ندارد. از این رو برای شناسایی آن از چند راه استفاده می کنند که ترکیبی از روش های سنتی و استفاده از ابزارهای پیشرفته است. سنگ مصنوعی کوارتز دارای رنگ های غیر طبیعی است. شناسایی کوارتز اصلی کاری بس دشوار است زیرا رنگ آن تابش و گرما تغییر می کند و در بضی از مواقع با فویل یا رزین ترکیب شده است که موجب افزایش کوارتز مصنوعی در بازار شده است.

رنگ

سنگ کوارتز شفاف بیشترین ارزش و در ادامه سنگ کوارتز سفید شیری یا ابری وجود دارند. رنگ های زیبای بنفش (ارغوانی)، سیاه (دودی)، صورتی و قهوه ای نیز وجود دارند. رنگ کوارتز ماکروکریستال متغییر است که قیمت سنگ شیشه ای سفید متغییر می باشد. اما کوارتز کریپتوکریستال می تواند رنگی باشد که طلوع و غروب خورشید بهترین زمان برای دیدن رنگ های عمیق است.

شکل و برش

به دلیل پخش کردن رنگ های شکننده در کریستال های کوارتز می توان برای به حداکثر رساندن رنگ ها آن را برش داد. سنگ کوارتز دارای اندازه و شکل های فانتزی جالب و در دسترس است.

میزان درخشش

بهترین نمونه ای کوارتز نوع شفاف آن است که می تواند نور را از خود عبور دهد. نمونه های نیمه شفاف نور را ضعیف عبور می دهند. از رو بهترین نوع سنگ کوارتز با نام کوارتز تمیز (Clean quartz) معروف است.

معرفی انواع سنگ کوارتز (قیمت سنگ کوارتز طبیعی)

کانی کوارتز سنگی بادوام، مقاوم و سخت است. بعضی از گونه های مناسب برای خرید کوارتز همدان به وفور در طبیعت یافت می شود اما بعضی از انواع آن بسیار نادر و قیمتی است. تمام انواع این نوع سنگ از ترکیب سیلیکون دی اکسید ایجاد شده است. این ترکیب شیمیایی در بین انواع آن متفاوت و با ساختارهای مختلف ایجاد می شود. در یک دسته بندی کلی به دو نوع ماکروکریستال و کریپتوکریستال تقسیم می شوند. در ادامه انواع مختلف آن را به همراه قیمت سنگ کوارتز خام توضیح داده ایم.

سنگ کوارتز زیبا

ماکروکریستال

ماکروکریستال یا کوارتز تبلور یافته سنگی است که شامل بلورهای متبلور شده و فشرده در حالتی بلورین و دارای فرمی مدرن است. این نوع دسته شفاف تر و بزرگ تر از کریپتوکریستال است. این دسته خود دارای انواع مختلفی است که در قیمت هر گرم سنگ کوارتز نیز تاثیر گزار می باشد در ادامه  با آن ها آشنا می شوید.

سنگ کریستال

سنگ کریستال یا در کوهی سنگی شفاف و بی رنگ است که در ساخت نگین، حکاکی، تسبیح مورد استفاده قرار می گیرد. وجود بعضی از ناخالصی ها مثل روتایل ارزش آن را چند برابر می کند.

آمیتیست

رنگ بنفش مایل به ارغوانی محبوبیت آن را چند برابر کرده است. این نوع جز سنگین ترین سنگ کوارتز شناخته شده است که منشا رنگ زیبای آن وجود آهن در آن است. همچنین این سنگ به عنوان سنگ متولد بهمن معروف است.

آمیترین

این سنگ ترکیب از رنگ های بنفش (ارغوانی) و طلایی به همراه رنگ شفاف و بی رنگ کوارتز است. تمامی این رنگ ها در یک بلور به هم چسبیده اند.

آونتورین

رایج ترین رنگ آونتورین رنگ سبز است ؛اما به رنگ هایی زرد، قهوه ای، آبی و خاکستری نیز دیده می شود. این نوع سنگ کوارتز دارای درخششی موجی شکل و ناخالصی های میکا است که به دلیل وجود هماتیت در آن است. این ویژگی سبب شده عده زیادی در خرید کوارتز همدان بخواهند از این مدل تهیه کنند.

کوارتز آبی

جز سنگ های کوارتز کمیاب و نادر است که نوع کریستالی آن بسیار کم است. این نوع از طریق پرتو افکنی، رنگ زیبای آبی آسمانی به خود می گیرند. این مدل در نوع های آبی خاکستری با ناخالصی های درونی کروسیدولیت وجود دارند.

سنگ کوارتز آبی

سیترین

رنگ این نوع سنگ کوارتز با توجه به مقدار وجود آهن در آن ها در طیف رنگی زرد رنگ تا قهوه ای هستند. این نوع نیز بسیار کمیاب است که کمبود آن را از طریق حرارت دهی بالا به آمیتیست و تغییر رنگ آن به سنگ سیترین تبدیل می کنند.

کوارتز شیری

بلور های این نوع سنگ در دو حالت دوقلو یا واپیچیده ظاهر می شود که در رنگ های سنگ کوارتز سفید شیری و مات تا اوپاک کوارتز موجود هستند. بولیوی، آلمان، نروژ، پرتغال و ایتالیا خاستگاه ایجاد این نوع سنگ است.

چشم ببر

چشم ببر یا شاتویانت نوعی سنگ کوارتز ایرانی است که رشته ای از رنگ های زرد رنگ، قهوه ای و قرمز در آن یافت می شود. اگر این سنگ شامل درون گیرهای رشته ای موازی باشد در این صورت در آن ها پدیده شاتویانسی ایجاد می شود. اگر آن را به صورت کابوشن تراش دهید کوارتز گربه ای به وجود می آید.

سنگ کوارتز چشم ببر

کریپتوکریستال

این دسته دارای کریستال های میکروسکوپی است که ممکن است اصلا دیده نشود. این گروه برای خرید کوارتز همدان؛ خود به دو دسته الیافی و دانه ای تقسیم بندی می شود. کلسدونی، عقیق و اونیکس جز دسته الیافی است و فلینت و چرت، جاسپر و هلیوتروپ جز دسته دانه است که هر کدام  را به همراه قیمت سنگ کوارتز خام در انواع مختلف معرفی می کنیم.

کلسدونی

این نوع دارای رنگ های سفید، خاکستری، آبی مایل به خاکستری و سایه های قهوه ای کم رنگ است. این سنگ به شکل خوشه ای انگور است که معروف به عقیق خوشه انگوری است. در بعضی از زمان ها نور ماورابنفش با توجه به خاصیت فلورسانسی باعث ایجاد رنگ سبز می شود.

عقیق

سنگ عقیق در سنگ های آتشفشانی و دگرگونی یافت می شود و دارای رنگی مات تا نیمه شفاف با مجموعه رنگ های متنوع است. از ویژگی اصلی آن لایه های دوار است که به کلسدونی باندی معروف است. ایران دارای منابع خوبی از معادن سنگ عقیق است.

اونیکس

یکی از جذاب ترین سنگ های کوارتز از لحاظ رنگ است. رنگ آن از نوع سیاه با خطوط سفید عقیق است. در ضمن این نوع از مدل اوپک است یعنی نور را از خود عبور نمی دهد. لازم به ذکر است که این سنگ را نباید با مرمراونیکس که در نماها و تزئینات ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد اشتباه نگیرید.

فلینت

دو سنگ فلینت و چرت تشابهات زیادی با یکدیگر دارند. چرت یک سنگ سیلیس ریز دانه و یک سنگ رسوبی سیلیسی است که دارای رنگ های مختلف روشن است. فلینت یا سنگ آتش زنه دارای نمایی شیشه ای در رنگ های خاکستری تیره، قرمز، زرد، سفید و سنگ کوارتز سیاه است. برای خرید کوارتز همدان میتوانید به وبسایت آراسنگ الوند مراجعه کرده و خرید خود را ثبت کنید.

جاسپر

جاسپر یکی از متنوع ترین سنگ های این گروه از لحاظ رنگ است. این سنگ دارای قدمتی چهار تا پنج هزار سال است که نوع آبی نیز جز نادرترین جاسپر است.

هلیوتروپ

در اکثر موارد به عنوان سنگ کوارتز سفید، و بی نگ است اما به دلیل درصد زیاد وجود آهن در آن اثر خاکه های آن رنگی باشد. نام دیگر هلیوتروپ سنگ خون است.

خواص سنگ کوارتز چیست؟

پیش از خرید کوارتز همدان باید بدانید؛ خواص و کاربردهای سنگ Quarz فراوان است. در این میان کوارتز شفاف و خالص یکی از با ارزش ترین کریستال هاست که موجب شفا و درمان می شود. همچنین نمونه های از آن صنعت جواهرسازی کاربرد های فوق العاده ای دارد. شما همچنین می توانید از سنگ کارتز روی کابینت و امور ساختمانی استفاده کنید. در ادامه از مقاله آرا سنگ الوند با ما همراه باشید تا با خواص باورنکردنی این سنگ خاص آشنا شوید.

خواص درمانی و متافیزیکی کوارتز چیست؟

با ارزش ترین سنگ کوارتز، آمیتیست است که موجب از بین بردن افکار شیطانی و افزایش هوش می شود. خاصیت درمانی سنگ ها همواره مورد اختلاف نظر بوده است اما هنوز دلیل قطعی برای رد آن نداشته اند و نظرشان این است که سنگ را باید در قسمتی از بدن که مشکل دارد قرار دهند. در زیر لیستی از درمان بیماری ها متناسب با سنگ آن آورده شده است که عبارتند از:

 

آمیتیست، کریستال سنگی، و چشم ببرسردرد
کریستال سنگیگلو درد
کریستال سنگی، چشم عقاب، و اونیکسالتهاب چشمی
کلسدونی صورتی، کوارتز صورتیدردهای قلبی
آمیتیست، سیترین، و جاسپر زردپانکراس
آمیتیست، سیترین، کوارتز صورتی، و چشم ببرسیاتیک
کریستال های سنگیرگ های واریسی
کوارتز صورتیناخن های پا

 

کاربرد کوارتز در جواهر سازی

جواهرسازی

در مقاله ی خرید کوارتز همدان به کاربرد این سنگ در جواهر سازی می پردازیم. سنگ کوارتز جز سنگ های قیمتی است که دارای قیمتی مناسب و در دسترس به وفور در فروشگاه های طلا و جواهر پیدا می شود. بسیاری از جواهرات مانند انگشتر و دستنبد ها با این نوع سنگ ها ساخته شده اند که با تنوع زیادی در طرح و رنگ در بازار موجود هستند. اکثر سنگ های کوارتز دارای مقا.ومت و سختی بالای هستند ولی بعضی از نمونه های آن به راحتی رنگ و آب را جذب می کنند از این رو در نگهداری از آن ها باید مراقب باشید.

به نقل از ویکی پدیا:

کوارتز سنگی با سختی ۷ در مقیاس موس است. کوارتز به رنگ و اسامی مختلف دیده شده‌است که یکی انواع آن عقیق است که به رنگهای کهربائی- زرد- سفید- جگری- جگری مایل به سیاه و سبز دیده شده‌است. کوارتز بعد از فلدسپات، دومین ماده کانی فراوان پوسته زمین است. کوارتز متشکل از شبکه پیوسته SiO۲ است، بگونه‌ای که هر اتم اکسیژن بین دو چهار وجهی قرار دارد. بنابراین فرمول عمومی کوارتز SiO۲ می‌باشد. بلورهای کوارتز در شکلهای مختلف یافت می‌شوند و برخی از آن‌ها به عنوان جواهر استفاده می‌شوند.

سنگ کوارتز در کجاها یافت می شود؟

این سنگ در سراسر دنیا وجود دارد. کریستال های این سنگ قابلیت شکل گرفتن در اندازه های بزرگ چند متری و وزن بالای صد کیلوگرمی را دارد. تولید کننده گان مهم جهانی سنگ کوارتز به قرار زیر است:

کوارتز شفاف: برزیل، ماداگاسکار، ژاپن، آمریکا و کوه های آلپ

آمیتیست: چک و اسلواکی، زامبیا، اتریش، آمریکا، برزیل و کوه های اورال

در حال حاضر برزیل به عنوان قطب و بزرگ ترین تولید کننده کوارتز شفاف شناخته شده است. این کشور کوارتز را از داخل رسوبات رودخانه ای استخراج می کند که فقط ۱۰ درصد آن قابلیت استفاده در صنایع الکترونیکی را دارد.

 

خرید و قیمت سنگ کوارتز خام همدان

در این مقاله شما اطلاعات کافی در مورد اینکه انواع، کاربرد و خواص سنگ کوارتز چیست و کاربرد انواع سیاه، سفید شیری و ایرانی  به دست آورده اید.  شما برای اطلاع از قیمت هر گرم سنگ کوارتز و خرید کوارتز همدان اصل، ایرانی و طبیعی  می توانید از طریق سایت آرا سنگ الوند مراجعه کنید و نظرات کارشناسان آن نهایت استفاده را نمایید. در ضمن شما می توانید از طریق این مجموعه خرید اینترنتی و آسانی سیلیس همدان و کوارتز خام همدان را تجربه نمایید.

سوالات متداول

سنگ کوارتز چیست؟

سنگ کوارتز (Quarz) بعد از فلدسپات دومین عنصر کانی رایج و فراوان در سطح زمین است. ساختار کوارتز با فرمول مولکولی Sio2 است که هر اتم اکسیژن بین دو چهار وجهی احاطه شده است.

انواع سنگ کوارتز (Quarz)

این نوع سنگ در دو نوع ماکروکریستال و کریپتوکریستال موجود است.

خواص مهم برای خرید کوارتز همدان چیست؟

این سنگ دارای خواص درمانی و متافیزیکی و دارای کاربرد جواهرسازی است.


7 دیدگاه برای “خرید کوارتز همدان (قیمت هر گرم سنگ کوارتز + ویژگی Quartz)

 1. حسن گفته:

  سلام این سنگ هایی که نامبردین ور کشورهای مختلف من انواع ان به وفور در شهر خودم قزوین پیدا کردم از امیتیسیت تا کوارتز شفاف و سیترین و.. یه معدن حتی در پارکینگ اتوبان

 2. گودرز م گفته:

  سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما. ممنون از زحمات زیادی که متحمل شده اید متاسفانه مردم ایران زمین با توجه به اینکه بیشتر زیبای های دنیا را از لحاظ داشتن انواع و اقسام سنگها غیر از الماس که آنهم مطمئن هستم با توجه به همسایگی افغانستان و ایران اگر کارشناس های عزیز کمی بیشتر منطقه رو بررسی کنند حتما پیدا میشود. به هرحال صحبت این بود مردم توجه به خرید که میکنند ندارن چرا چون شناخت کافی یا اصلا نمیدانند چه چیزی رو میخرند آیا فروشنده سنگ اصلی و رو تحویل میده یا شیشه ای رنگ شده بجای سنگ. یا اینکه دوستان و مردم عزیز و بزرگوار برای خرید کسی رو همراه خود ببرند که شناخت داشته باشد. به هرحال از توضیحات شفاف و زیبای شما و عزیزان همکارتون سپاسگزارم. سلامت و پایدار باشید.

 3. دینار شیخ گفته:

  سلام دوستان اینها رامن خودم درشهر بلوچستان دارم حتی سنگهای روشن دیگر که نمیشناسم چی هستند دارم ولی خریدار وکشوری ندارم ۵ کیلوسنگ توپاز زرد هم برای فروش دارم دوستان برای فروش راهنماییم کنید شمارهام ۰۹۱۵۰۲۵۵۴۲۵ تماس بفرمایید

 4. حافظ گفته:

  سلام حافظ هستم.سنگی دارم حدود یک و نیم کیلو.سبز تیره دارای نقاط نورانی سوسو میزنم.این چه سنگیه

  • مدیر سایت گفته:

   برای اطلاع از قیمت این محصول با کارشناسان مجموعه آرا سنگ الوند تماس حاص نمایید.
   ۰۹۱۲۰۷۱۵۹۰۷
   ۰۹۱۸۳۵۱۱۰۹۷
   ۰۹۱۸۴۱۲۸۸۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.