انواع سنگ سیلیس

انواع سنگ سیلیس

انواع سنگ سیلیس:  تعریق سیلیس چبست؟ یکی از مواد معدنی می باشد که در پوسته زمین به وفور یافت می شود و یکی از کارخانه تولید سیلیس، آراسنگ الوند می باشد اگر شما قصد خرید سیلیس ممتاز همدان را دارید می توانید به سایت اراسنگ الوند مراجعه نماید. وجود انواع مختلف و تنوع در سنگ سیلیس همدان باعث شده تا با توجه به نیاز این ماده معدنی را می توان تهیه و از آن بهره مند بود. انواع مختلفی از سنگ سیلیس در طبیعت وجود دارند، از جمله سنگ سیلیس انواع گوناگونی دارد و در صنایع ما نقش بسزایی را ایفا می کند. سنگ های کوارتز یا همان چخماق هم سنگ سیلیس می باشد. سنگ چخماق به سنگ آتش زن هم معروف است.

سنگ سیلیس خاصیت های زیادی دارد. سیلیکا در صنعت بسیار زیاد استفاده می شود، به عنوان مثال در سرامیک از کوارتز یا همان چخماق می باشد. در سرامیک های کف ساختمان ها یا سرویس های بهداشتی به وفور کواترز وجود دارد. از جمله ی مصارف دیگر می توان به لعاب اشاره کرد. سیلیکا ها می توانند شیشه ها را بسازند ولی باید موادی مانند فلدسپار و… ترکیب شوند.

سیلیس در وسایلات ورزشی هم به کار می رود از جمله: توپ تنیس و چوب اسکی از سیلیس ساخته می شود و به عنوان مثال چوب اسکی حتما باید انعطاف پذیر باشد و در حال نیز بسیار مستحکم. تنها ماده برای ساهت همچین وسیله ای سیلیس می باشد. در مقاله انواع سنگ سیلیس در فروشگاه آنلاین سایت آرا سنگ الوند به برسی این نوع سنگ ها می پردازیم.

انواع سنگ سیلیس

یکی از انواع سنگ معدنی، را می توان به انواع سنگها سیلیس ب سه شکل عمده سیلیکا کریستال (کوارتز)تریدیمیت و کریستوبالیت در دما های مختلف پایدار و دارای زیر بخش هستند اشاره نمود. به عنوان مقال، زمین شناسان بین آلفا و بتا کوارتز را تشخیص می دهند. هنگامی که دمای پایین آلفا کوارتز با فشار جو به وجود می آید، به ۵۷۲ درجه سانتی گراد تغییر می کند و در ۸۶۸ درجه سانتی گراد تریدیمیت تشکیل و کریستوبالیت در دمای ۱۴۶۷ درجه سانتی کراد تشکیل می گردد.

نقطه ذوب سیلیس ۱۶۱۰ سانتی گراد می باشد که بالاتر از آهن، مس و آلومینیوم است و یکی از دلایل استفاده از آن برای تولید قالب و هسته برای تولید ریخته گری فلز است. ساختار بلوری کوارتز معمولا بی رنگ یا سفید می باشد.

کوارتز معمولا بی رنگ یا سفید می باشد اما اغلب ناخالصی هایی مانند آهن رنگ می شود و پس از آن می تواند رنگی گردد. کوارتز ممکن است شفاف باشد، از این رو استفاده از ان در ساخت شیشه نیز توصیه می شود. کوارتز یک ماده معدنی سخت است که از  قدرت اتصال بین اتم ها برخوردار است و شیشه را خراشیده می کند، این ماده معدنی نسبتا بی هوازی می باشد و با اسید رقیق واکنش نشان نمی دهد. این ویژگی های ارزشمند در کاربرد های مختلف صنعتی می باشد در ادامه به سه سنگ سیلیس می پردازیم

  • سنگ کوارتز
  • شن و  ماسه
  • فلینت

سیلیس

سنگ کوارتز

یکی از انواع سنگ های سیلیس آن ها سنگ کوارتز می باشد. خصوصیات این نوع از سنگ های سیلیس به این گونه یم باشد که بسیار سخت است و بیشتر سیلیکا ها به این گونه در طبیعت وجود دارند.

شن و ماسه

از دیگر سنگ های سیلیس موجود در طبیعت می توان به شن و ماسه اشاره نمود و شن و ماسه از نوع رسوبی سنگ کوارتز می باشد که خرد شده اند و با ترکیب مواد دیگری مانند خاک رس یا آهک به یکدیگر متصل شده اند.

فلینت

یک نوع دیگر سنگ های سیلیس فلینت می باشد که این ماده از بلور های کوارتز می باشد، این ماده از اسکلت های موجودات اسفنجی دریایی تشکیل می شود. شما برای دیدن اطلاعات بیشتر درباره سیلیس می توانید مقاله کارخانه تولید سیلیس و سیلیس ممتاز همدان را مطالعه کنید.

موارد استفاده از انواع سنگها سیلیس

سیلیس یکی از پرکاربرد ترین مواد بوده که در صنعت بسیار استفاده می شود. در ادامه به موارد استفاده از آن به طور مختصر خواهیم پرداخت.

ردیفموارد استفاده
۱ بهبود استحکام و کیفیت محصولات آهن
۲ساخت فولادهای ضد زنگ
۳صنعت آلومینیوم برای بهبود قابلیت ریخته گری
۴عایق حرارتی و مواد پرکننده لاستیک های مصنوعی

 

سخن نهایی

در مقاله ی انواع سنگ سیلیس همدان به معرفی این نوع سنگ سیلیس، قیمت سنگ سیلیس، مشخصات و تشخیص انواع سنگ سیلیس و انواع سنگها پرداختیم. در صورتی که تمایل به خرید انواع سنگ سیلیس با مناسب ترین قیمت انواع سنگ سیلیس دارید می توایند به فروشگاه اینترنتی آراسنگ الوند مراجعه کنید.

این نوشته در مقالات ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.